Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mam Problem z M4 CA.

Otoz spadla drastycznie moc Repliki. Zadne nowe upgrady nie zostaly wykonane, zadnych nowych czesci, w GB nic nowego.

A jednak moje M4 strzela o 40% slabiej niz dotychczas.

Po poradzie kupilem nowy HU i komore HU. Sprawa dalej nie zniknela.

Po blizszych ogledzinach GB wszystko wydaje sie ddzialac - Dysza chodzi, popychacz jest bez zarzutu, glowica tloka szczelna, tlok chodzi w calej dlugosci (tzn cofa sie do konca).

 

Co jeszcze moze powodowac ten spadek cisnienia??

 

Tlok sprawdzilem poprzez zatkanie glowicy cilindra i dopchniecie tloka.

 

Prosze - Pomozcie

 

Pozdrawiam

DZEQ

Link to post
Share on other sites

Z mojej nikłej wiedzy o elektrykach wynika, że moc to raczej od baterii w ogóle nie zależy, co najwyżej szybkostrzelność. Mogła paść sprężyna, u kumpla w M15A4 było podobnie. Może kiedyś tłok zatrzymał się w tylnej pozycji na dłużej (przerwa między strzelankami), sprężyna się ścisnęła i utraciła moc.

Link to post
Share on other sites

Moc nie ma nic wspolnego z bateria.

Bateria odpowiada za szybkostrzelnosc, czyli szybkosc naciaganie tloka.

A przeciez tlok po "zwolnieniu" bedzie mial taka sama szybkosc sprezania powietrza bezwzgledu na to jak szybko bedzie naciagniety.

Link to post
Share on other sites

DZieki za odpowiedzi.

NIestety bateria jak koledzy zauwazyli nie ma wplywu a sprezynke sprawdzalem. Mam 170% wiec jest dluzsza niz standardowa i za kazdym skladaniem GB trzeba ja wciskac na miejsce. Zauwazylbym spadek sily potrzebnej do wcisniecia.....

 

Ktos moze mial podobny klopot??

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi

 

DZEQ

Link to post
Share on other sites

Tylko nie problem jest w mierzeniu ale w przywroceniu parametrow.

Zaczynam podejrzewac HU ale jeszcze poprobje.

Test mam juz od dawna: strzelam przez podworko - wiem jaki miala zasieg i gdzie donosila. jak doleci do zywoplotu to jest ok. Teraz dolatuje do mniejwiecej 15m blizszego drzewka. wiec jest marnie :(

 

Pozdrawiam

 

DZEQ

Link to post
Share on other sites

bastekkk słuchaj jak już Cybul mówił i bateria i silnik do tego niebądą nic mieć bo jak tłok zostanie naciągniety to moc i zasieg zależy wyłacznie od sprężyny,szczelnośći tłoka i cylindra,HU...

zatem ja bym sprawdził czy tłok i cylinder nietracą ciśnienia.

 

Ale jak dzeq:) pisze że mniejszej siły potrzeba do wciśniecia sprężyny to może ona jest powodem tego wszystkiego lub np gumka HU mogła pęknąc(u siebie tak miałem)

 

...zaznaczam iż nieznam sie zadobrze na elektrykach wiec jak coś powiedziałem nieteges to sory i poprawcie mnie :|

Link to post
Share on other sites

Marzan - a wytłumaczysz co do tego ma antireversal??? na mój gust blokuje on zebatke silnikową żeby przy zwolnieniu sprężyny nie dostawała rotacji wstecznej wiec póki tłok nie zostanie z tylnej pozycji zwolniony to zatrzask nie ma tu nic do gadania - skolei po zwolnieniu też nie wiec może przybliż proszę twój tok rozumowania

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...