Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 JG (wydzielony z wątku o AK47 DE


Recommended Posts

 

Jak by ktos mial problemy to niech pisze. To zawsze ktos pomoże!

 

Nie wiem skąd te ciągłe dywagacje na temat paczek itd. Tylko jedna osoba dokonała zakupu tej repliki i została poinformowana o zmianie opisu i ceny.

 

Zasady zwrotu produktów w naszej firmie są jasno określone i jeżeli klient chce zwrócić, my nie robimy z tego powodu problemu.

 

Paweł Zalewski

AirSoftGuns.pl

Link to post
Share on other sites
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ze zdjec jakie widzialem w sieci, to ta wersja Kalacha jest zrobiona rewelacyjnie i jest podobno idealna kopia TM, pod wzgledem zewnetrznym oczywiscie. W kazdym razie wyglada o niebo lepiej niz DE.

 

Jak ktos zamierza bawic sie w mocne upgrejdy, polaczone np z wymiana gerboxa na wzmocniony, to przeciez naprawde okazyjna cena (bo po co przeplacac za japonczyka, jesli gearbox marui i tak sie odklada do szuflady?)! Podobnie, jesli ktos poszukuje czesci zamiennych (zewnetrznych, jak np stala kolba) do Kalacha TM, albo chce po prostu od czasu do czasu przebudowac Beta-Specnaza TM na normalne AK47, to tez kuszace rozwiazanie...

 

Oferta na rynku jest wieksza i trzeba sie cieszyc, a kto potrzebuje taniego metalowego gerboxa obudowanego Kalachem, to po prostu sobie jeszcze chwilke poczeka i tyle...

 

Co do sklepu, to faktycznie by wypadalo, zeby wiedzial co sprzedaje, ale nie przesadzajmy z ta krytyka na zapas...

Link to post
Share on other sites
Jako ciekawostkę dodam, że już wkrótce w sprzedaży pojawią się kolejne repliki, tym razem na pewno z metalowym geaboxem.

 

no wlasnie modele-ja chce kalacha a to w porownaniu z ciagle wychodzacymi m-kami ciezka sprawa i naprawde wole miec to co mialo byc na poczatku bo poswiecilbym troche czasu i plastikowe body zamienil na metalowe

 

Oferta na rynku jest wieksza i trzeba sie cieszyc, a kto potrzebuje taniego metalowego gerboxa obudowanego Kalachem, to po prostu sobie jeszcze chwilke poczeka i tyle...

 

miejmy nadzieje ze jeszcze chwilke

Link to post
Share on other sites
Jak chcesz je wozić "na mrówkę", to się nie da. Pojedynczych sztuk replik nie da się ani wwieźć, ani wywieźć, ale ilości hurtowe idą na eksport bez problemów - ot, durne lex, sed lex.

 

Westie wiesz dowiadywalem sie o przewoz samolotem takiej repliki z TM lub CA i moze poleciec tylko ze nie tym samym samolotem [musial bym czekac w Frankfurcie az 4 godziny zeby odebrac paczke ktora by leciala z Chin]. A teraz w wakacje wybieram sie do USA i wysle paczka do mojej babci zeby karabin juz sobie czekal kiedy wroce [w stanach samolotem nie mozna wozic takich replik wracalem z USA 12.wrzesnia.2001 i musialem na lotnisku wywalic mojego H&K USP do śmieci :( ...]

Link to post
Share on other sites
Wracąjąc do problemu z tym gearboxem,to sklep rzeczywiście zawalił.Ale czy nie da sie wymienić go na metalowy????Przecierz da sie go na pewno dokupić.I replika by była cała metalowa.

 

sprawdz ile kosztuje metalowy szkielet gearboxa 3...

taaaaa zeby to tylko szkielet..

Link to post
Share on other sites

Pojawiły się sugestie (nie będę już cytował), że to jednak nie takie straszne i w zasadzie to wystarczy wymienić gearbox na metalowy i rączkę na TM, „bo silnik nie wchodzi". Mam jednak związane z tym pytania-przemyślenia-obserwacje (jak zwał tak zwał):

1. gdzie na stronach sklepów patrzyłem to nie widzę takiego szkieletu na silnik, który towarzyszy napędowi przy gearboxach v3.

2. Idzie to w ogóle kupić? do rozważań o opłacalności zakupu trzeba doliczyć i ta część..

3. Po co wymieniać rączkę - nie idzie dopiłować plastikowej "orginalki" JG

 

mam nadzieję ze nie zabardzo na OT schodze...

Link to post
Share on other sites

"Obudowa" silnika nie jest chyba elementem przenoszacym wieksze obciazenia i IMHO moze zostac plastiku, o ile ksztaltem bedzie pasowal to metalowego gerboxa...

 

Wiekszym problemem moze byc silnik - nie wiem, czy np da rade nacignac stockowa marujowska sprezyne, o mocniejszych nie wspominajac!

 

IMHO za duzo niewiadomych, aby wyczyniac takie "akrobacje", szczegolnie ze chca to robic ludzie majacy ograniczone srodki finansowe, jak i nikle doswiadczenie w elektrykach. Moze sie przypadkiem okazac, ze kupno Marujowskiego AK wyjdzie per saldo taniej i bez fury potencjalnych problemow...

 

A na koniec sugestia do moderatorow - plastikowy gearbox -> moze wywalic do dzialu tanie elektryki?

Link to post
Share on other sites

Tyle się mówi o chińskich replikach i nikt jeszcze nie zauważył, że plastikowego gearbox'a nie da się w ŻADEN sposób "usprawnić" metalowymi częściami??? Trzeba go CAŁEGO ( ...no prawie) wymienić. Paradoksalnie głównym powodem nie jest wytrzymałości tworzywa ale gabaryty. W tym modelu (tak jak w AUG'u BE i MP5SD6 JingDong/KB) gerabox jest bardzo podobny do tradycyjnego, nie to co w najtańszych modelach z kopią gearbox'a serii boy's, ale, na przykład:

Silnik jest mniejszy i ,jak wynika z opisów na zaganicznych forach, znacznie słabszy od np. EG700. Kolejna rzecz to zębatki - plastikowe i mniejsze (nieznacznie, ale jednak) od standardowych. NAJWAŻNIEJSZE: cylinder to takie małe "gówinko" obudowane platikiem w miejscu gdzie w normalnym gearbox'sie są ścianki cylindra (nie wiem czy to dość przejrzyście opisałem ale widać to na zdjęciach).

W praktyce oznacza to, że wymienić trzeba wszystko, ewentualnie można próbować zaadaptować zespół spustu - selektor jest identyczny jak w metalowych wersjach. Nie stwierdziłem zgodności innych części ze standardem.

Podsumowując, jeśli któś chce mieć pełnoprawnego AEG'a musi wymienić calutkie bebechy - i to nie ze względu na wytrzymałość zastosowanego plastiku ale ot choćby sporo mniejszy cylider. Sam kombinuję coś takiego z MP5SD6 ale na razie prace stanęły, bo szczerze mówiąc nie wiem gdzie można dostać ramkę silnika (i parę innych drobiazgów - może ktoś pomoże? =) ).

Wypada mi się podpisać pod tym co już któś w tym temacie napisał , że sens cała ta skomplikowana operacja ma tylko wtedy jeśli ktoś z góry planuje baaaaaardzo mocny upgrade i stock'owe bebechy na starcie by wywalił.

 

P.S. Przepraszam za liczne powtórzenia ale widzę, że niektórym ciężko przychodzi zrozumienie, że te gerabox'y TYLKO zewnętrznym kształtem przypominają standardowe v.2 i v.3 .

Link to post
Share on other sites

A może znajdzie się jakiś chińczyk i pomyśli,że jeśli robią metalową obudowe to czemu nie zrobić metalowego gerboxa i poprawić osiągi repliki.Przecierz to nie wiele,a myśle że konkurencja by lała w pory.Wyobraźcie sobie full metal kałach za 500-600 zł!!!!To by był hit.Ale słyszałem że chńce myśla nad tym wiec kto wie ......może bedzie w końcu fajna i tania replika. 8) :roll: :killer: :wink:

Link to post
Share on other sites

czytalem ten watek od poczatku ale chyba jedna kwestia niezostala do konca rozstrzygnieta (jak tak to przepraszam), czy da sie w to wlozyc wnetrznosci od normalnego aeg'a?? na przyklad jezeli posiadam ak b-specnaz to czy moge wykorzystac ta "replike" aby przerobic go na "prawdziwego" AK47

Link to post
Share on other sites
Wyobraźcie sobie full metal kałach za 500-600 zł!!!!
Według cińskiego sklepu (51QBH) nowy kałasz CYMY (którego obecnie testuje Czoper) ma metalowy przód - szczerbinka, rura gazowa, lufa zewnętrzna, muszka, do tego metalowa pokrywa komory zamkowej i malowane oznaczenia producenta włącznie ze znaczkiem IŻMASZ.
na przyklad jezeli posiadam ak b-specnaz to czy moge wykorzystac ta "replike" aby przerobic go na "prawdziwego" AK47
Podobno się da - wystarcza wstawić chwyt i g-box ze Specnaza. Nawet baterię o odpowiednim woltażu (8,4V) dostajesz :P .
Link to post
Share on other sites

Widocznie wyraziłem się niebyt jasno: wnętrze gearbox'a kryje w sobie części niestandardowe (mniejsze), ale wiąże się to, jak rozumiem, z próbą nadania plastikowej konstrukcji większej trwałości (stąd np. mniejszy cylinder, ale za to w pod dodatkową warstwą szkieletu, która w standardowym gearbox'sie nie występuje) .

Jednak z zewnątrz gearbox'y niczmy sie nie różnią, i to jak rozumiem, też ma swoje logiczne uzasadnienie: chińczycy nie muszą przerabiać dzięki temu form do odlewu "body" (co tu kryć, skradzionych od TM, ICS itd. itp.), żeby wstawić plastikowe bebechy.

JEDNA UWAGA: Opieram te obserwacje na MP5SD6 JingDong/KB, które przechodzi właśnie w moim warsztacie taką metamorfozę, nie dam sobie głowy uciąć czy z kałaszem jest dokładnie tak samo... ale na podstawie zdjęć i opisów w internecie daje 99% pewności, że TAK.

 

Pozdrawiam niepoprawnych majsterkowiczów! ;)

 

P.S. Np. w w/w MP5SD6 sprawdziłem już osobiście, metalowy gearbox leży jak ulał, wystarczy naciąć na 1-2mm taką przegrodę niedaleko chwytu - tym niemniej kształem i objętościowo wszystko się zgadza z wersją kompozytową.

P.P.S. Oczywiście w/w spostrzeżenia NIE DOTYCZĄ najtańszych chińskich replik z kopią gearbox'a z serii BOYS, tylko MP5SD6 JD/KB, AUG'a BE i AK47 JG.

Link to post
Share on other sites
Np. w w/w MP5SD6 sprawdziłem już osobiście, metalowy gearbox leży jak ulał, wystarczy naciąć na 1-2mm taką przegrodę niedaleko chwytu - tym niemniej kształem i objętościowo wszystko się zgadza z wersją kompozytową.
Brawo, Hypki, JG/KB wpadli na ten sam pomysł, efekty już do nabycia w Airsoftg... , na Evike i Jungletoyu (jako Matrix MP5) :P
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...