Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa z allegro?


Recommended Posts

Rury mosiezne mozna dostać w sklepach zajmujacych sie handlem metalami kolorowymi. za 80cm zaplacilem 5zł. Kulki schodza na styk, zadna jeszcze sie nie zaklinowala, ale srednica jest na tyle mala ze kulka sama nie wypada. Planuje wlozyc to jako lufe do rugera. Jutro lub po jutrze napisze jakie sa efekty

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

kulka nigdy nie ma 6mm zawsze 5 z kawaleczkiem

 

[ Dodano: Wto 02 Maj, 2006 ]

a zeby nie spamowac dodam ze te rurki w niczym nie roznia sie od tych z obi castoramy czy metali kolorowych! jednym slowem haslo sprzedawcy: "kupie tanio sprzedam drogo (wcisne debilom kit)" to w nawaisie to tak przy okazji :P :mrgreen::mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
obi castoramy czy metali kolorowych! jednym slowem haslo sprzedawcy: "kupie tanio sprzedam drogo (wcisne debilom kit)"

 

No z tym się nie zgodzę te rurki które kupowałem w castoramie są aluminiowe Średnica zewnętrzna 8 ścianka 1 On sprzedaje mosiężne więc nie wiem co to za rurki.

Link to post
Share on other sites

Ludzie ruszcie głową ....może sobie kupuje w modelarskim. Wtedy są miedziane , mosiężne, aluminiowe a nawet węglowe czy z laminatów 8)

 

http://www.modelmaking.pl/ires/oferta/2/17/

 

Szukać i czytać a nie gdybać

Pozdrawiam

żylet

 

OT: Pozatym nie wiem po co ktoś odświeżał ten "rewelacyjny" temat, który spokojnie już odchodził w zapomnienie :roll:

 

SZERYF zlituj się i zamknij ten żałosny temat. Jak ktoś chce być frajerem i kupować rurki na allegro tego problem :wink:

Link to post
Share on other sites

jak dalem kule Q-bullet (nie sa najlepszej jakosci ale calkiem calkiem) tokarzowi, zeby zobaczyl do jakiej rurki wcisnie to, zmierzyl kulke jakimis swoimi bajerowatymi przyrzadami (nie nie zwykla suwmiarka nie pytajcie bo odpowiedz dostalem za kilka dni dopiero) to powiedzial, ze "kulki maja 6 w minusie", czyli fucktycznie jest to mniej. dokladnie nie napisal mi ile ale napewno mniej niz 6mm.

Link to post
Share on other sites

Mierzyłem kulki już wszystkim czym się dało, a pierwsze pomiary zrobiłem ... linijką.

 

Teraz wiem, że wstępne pomiary mogę robić nawet elektroniczną suwmiarką 0,01 mm, jeśli dokładnie i do statystyki z prawdziwego zdarzenia elektronicznym mikrometrem 0,001 mm.

 

Dlatego tak mnie zaciekawiło 5,97mm Pijamal'a.

Po prostu zawsze uzyskiwałem inne wyniki.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie zmierzyłem kulkę P&J 0,2g śrubą mikrometryczną i wyszło mi 5,95mm (a skręcałem delikatnie) hmm zdziwiło mnie to, ustawiłem śrubę na 6mm i próbowałem przecisnąć kulkę, w jednej płaszczyźnie się dało a w innej nie :/ wychodzi na to że moje kulki to nie kulki. Dopiero przy szczelinie 6,02 mm kulka zaczęła bez problemu się przemieszczać przez szczelinę w każdej płaszczyźnie. Eksperyment powtórzyłem na kilku kulkach i zawsze wychodziło to samo.

Nie wiem jak z lepszymi kukami (może za jakieś 2tyg wezmę od kogoś próbki na strzelance i opiszę) ale dla moich kulek ta genialna lufa z allegro była by za ciasna :P

Jednocześnie mogę stwierdzić że preclufy 6,03-6,04mm to najlepsze rozwiązanie i nic mniejszego.

A co do pomiaru Pijamal'a to poprostu zależy jak się mierzy :twisted:

Link to post
Share on other sites
Jednocześnie mogę stwierdzić że preclufy 6,03-6,04mm to najlepsze rozwiązanie i nic mniejszego.

A co do pomiaru Pijamal'a to poprostu zależy jak się mierzy

 

Trzeba to wziąść na zdrowy rozum i przemyśleć dokładnie, bo nawet najprecyzyjniejsze kulki wahają się między 5,98-6.02mm (Excel)

Czyli statystytcznie co 2 kulka jest większa niż 6mm, a jeśli prec. rurka z allegro :wink: ma 6mm, to oznacza, że CO 2 KULKA = ZACIĘCIE

:wink: Fajnie :wink:

Link to post
Share on other sites

Kiedys sie zainteresowalem ta sprawa i troche privow wymienilem ze sprzedajacym. Zapytalem sie jak kulka ktora ma 6mm moze przejsc przez 5.9999mm i to jeszcze z odpowiednia sila z tejze lufy wyleciec.

Odpowiedz brzmiala jak cos w rodzaju: poniewaz jest to niezwykle precyzyjnie wykonana lufa i jednak kulki daja sobie rade.

 

Czyzby wielblad w uchu igielnym :wink: ?

 

Przepraszam za brak konkretow ale to dawno dosc bylo :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...