Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ] Podkręcanie sprężynowców


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do Maniacs:

Ograniczenia to inny temat, ale osobiście gdybym miał coś o takiej sile poniżej np. 40m nie strzelałbym do kolegów. Chcę po prostu by nimi pozostali i dalej się ze mną strzelali.

Jak robiłeś lufę? Tak jak podpowiadałem czy inaczej - dać znać na PW.

Do WochuPoznań:

Ja sam mam P228 z STTi i na nim wypróbowywałem swoje pomysły. Skutkuje to wzrostem zasięgu z 10m do ok. 40m ale przy sporym rozrzucie szczególnie przy końcówce dystansu. Jeśli Ty też masz STTi to jest to możliwe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Świetny artykuł!!

Nie wiem, czy jesteś tego świadom, ale popyt na takie przeróbki jest dość spory. Sądzę, że każdy posiadacz sprężyny za 100 zł wydałby kolejne 50 żeby podwoić jej osiągi. Tak więc ciekawi mnie, na ile byś wycenił taką przeróbkę? A może otworzysz własną firmę usługową? Będziesz takim polskim Redwolfem.

Link to post
Share on other sites

Propozycja zaiste bardzo interesująca.

Mój tekst miał na celu pomóc maniakom w tym, żeby mogli sami bez większych wydatków poprawić sobie zasięg i wiedzieli "w którą stronę należy iść" aby osiągnąć postawiony sobie cel.

Kilka replik już poprawiłem (nie tylko w sposób opisany w tekście), ale muszę Cię trochę rozczarować bo:

1. nie każdą replikę mozna tak poprawić (np. utrudniony dostęp do wnętrza, brak przestrzeni w miejscach do zastosowania dodatków itp.)

2. Żeby cokolwiek poprawiać, czy planować poprawki należy znać replikę jak własne pięć palców, a przed wsadzeniem nowej sprężyny (wzmocnionej) bardzo krytycznie spojrzeć na nią pod katem wytrzymałosci - tego może niektórym, zwłaszcza młodszym maniakom zabraknąć.

3. Osoba której rece rosną z ramion, a nie z tego miejsca co pozostałe kończyny powinna dać sobie radę sama z wykonaniem tych w istocie drobnych poprawek (łatwo mi sie mądrzyć gdy w pracy mam możliwość skorzystania z nieźle wyposażonej narzedziowni) trzeba tylko wiedzieć czego się chce, a w tekście opisałem ile mozna poprawić zasięg co powinno pomóc w decyzji.

4. nie znam wnetrza wszystkich dostępnych replik na rynku zatem trudno mówić o poprawkach w każdej z nich, cały tekst dotyczy głónie mojego Sig Sauer'a P228 z STTi, chociaż wydłużenie lufy zastosowałem w innej (nie mojej) replice.

Jednak i tak będę zachęcał do samodzielnego poprawiania swoich zabawek, bo: "Jeśli coś ma byc zrobione dobrze - zrób to sam".

Link to post
Share on other sites

Czołem!

Bardzo bobry tekst!

Chyba najbardziej dla mnie dostępną metodą jest przeciskanie wałka. Tylko teraz mam parę dylematów. Po pierwsze: gdzie zaopatrzyć się w rurkę o odpowiedniej średnicy (5,99mm) - na początku pomyślałem o Castoramie ale teraz jakoś wątpię w to bym znalazł to, co mnie interesuje. W jakiego typu sklepach można się w takie rurki zaopatrzyć.

Druga sprawa: to skąd zdobyć wałek (bo jak rozumiem kulka daje gorszy efekt) o odpowiedniej twardości.

A tak po za tym jakiego przyrządu pomiarowego używasz do pomiaru średnicy wew. i zew. - moja suwmiarka raczej się nie nadaje się tego typu precyzyjnych pomiarów. ;)

Link to post
Share on other sites

1) Rurka o odpowiedniej średnicy - myślę, że sklepy z artykułami budowlanymi lub wykończenia wnętrz np. do blatów kuchennych itp.(najczęściej są to rurki cienkościenne fi zewnętrzne 8mm, wewnętrzne ok 6mm, (zazwyczaj kilku setek brakuje) CASTORAMA - jak najbardziej, jeszcze są LIROY-MARLEN (chyba napisałem z błędem, ale to obca nazwa i dokładnie nie wiem jak się to pisze)

2) Ja najpierw wyrównałem wnętrze kulką 5.96 (akurat taką znalazłem), a potem robiłem wałkiem, wałek - pogadaj ze ślusarzem, to jest zazwyczaj tak popularne jak śrubka czy nakrętka (i zestandaryzowane), a parametry twardości ma już zadane przez producenta (żeby spełniał swą rolę musi być twardy) nie powinno być z tym problemów.

3) Zazwyczaj używam suwmiarki elektronicznej o rozdzielczości 0,01 mm (do pomiarów średnicy muszą być wąskie szczęki aby pomiar był w miarę dokładny nie każda da prawidłowy wymiar) ale można mierzyć kulkami lub wałkami pomiarowymi o sprawdzonych wcześniej wymiarach (taki pomiar może być dosyć dokładny pod warunkiem posiadania kulek czy wałków co 0,01 czy też 0,02 mm.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Witam!

Dzięki o taką pełną i fachową poradę mi chodziło. :)

 

[...]a parametry twardości ma już zadane przez producenta (żeby spełniał swą rolę musi być twardy)

 

No to chyba oczywiste - żeby nie było nie porozumień to trochę pojecie o tym mam :wink: , a chodziło mi jedynie o informacje o sprawdzonych źródłach odpowiednich materiałów.

 

Zazwyczaj używam suwmiarki elektronicznej o rozdzielczości 0,01 mm (do pomiarów średnicy muszą być wąskie szczęki aby pomiar był w miarę dokładny nie każda da prawidłowy wymiar) ale można mierzyć kulkami lub wałkami pomiarowymi o sprawdzonych wcześniej wymiarach (taki pomiar może być dosyć dokładny pod warunkiem posiadania kulek czy wałków co 0,01 czy też 0,02 mm.

Hmmm... do takiej suwmiarki dostępu niestety nie mam a tania to pewnie nie jest.... A z resztą, poszukam jakiegoś sklepu w necie i zrobię rozpoznanie. :roll:

 

Jeszcze raz dzięki Medium mój Ty guru. :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie znam tej repliki więc trudno mi się wypowiadać. Z tego co wiem z opisów i komentarzy to:

1. Wymiana lufy na ciaśniejszą (jeśli jest taka możliwość)

2. Ewentualnie trochę silniejsza sprężyna

Pozostaje jednak problem prawidłowej regulacji Hop Up'a (z tego co wiem jest on w tej replice stały, a jeśli pozmieniasz te części o których napisałem strzelać będziesz "Panu Bogu w okno".

Ogólnie jeśli replika ma stały Hop Up sprawa się komplikuje. Trzeba po prosu go zestroić, a nie zawsze jest na takie regulujące urządzenie miejsce wewnątrz repliki. Jeśli dobrze znasz swoją replikę i wiesz ile tam jest miejsca - decyduj sam.

Jeszcze jedno: nie wstawiaj super silnej sprężyny, zacznij od trochę słabszej i wykonaj kilka strzałów próbnych wsłuchując się w pracę mechanizmów i dźwięk wystrzału, byś nie został z kawałkiem nikomu nie potrzebnego plastyku w ręku.

Jeszcze jedno. Ogólnie prawa fizyki się nie zmieniają i to, co dotyczy replik pistoletów ASG dotyczy też replik pistoletów maszynowych w ASG.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Odnośnie wsadzania ciężarków do tłoka to nie jest za dobre rozwiązanie.

Sprężyna napędza tłok - im większa jest jego masa (monety też trochę ważą) tym wolniej będzie się sprężyna rozprężała i zasięg nie koniecznie musi wzrosnąć, a obciążenia wewnątrz - tak. Jeśli już wzmacniać sprężynę to z drugiej strony - na podparciu.

Pozostaje jeszcze sprawa stałego Hop-Up'a. Przy zwiększonej mocy sprężyny kulki będzie podrywało trzebaby dodatkowo wyregulować Hop-Up.

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Hej czy M16A1 TM i CG mnie więcej tuninguje się tak samo? Bo jestem na rozdrożu z kirunkiami na M16A1 TM i M16A1 CG. I jeszcze jedno czy ktoś mógłby mi pokazać zdjęcia czy jakoś jaśniej wytłumaczyć to o czym chodzi z tymi podkładkami gdzie jakie i co mam umieśćic bo nie kapuje.

 

Pozdrowienia

 

P.S.Jezeli fotki były w dwóch pierwszych linkach w temacie to sory ale mi jakoś te nie działają :( .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

najpradopodobniej nie , poniewaz w m16 TM nie da sie wyjac sprezyny z tloka (chyba we wszystkich tm'ach tak jest ) wiec dodanie podkladek w srodku tloka sie nie da . Ale i na to jest sposob , mozna dac podkladke na prowadnice sprezyny...

 

BTW. Wedlug mnie tuning to sprawa czystko indywidualna , uwazam ze nie ma sposobu na 100 % tuning... i kazdy powinien tuningowac karabin wedlug wlasnych rozumowan... moze nie kazdy sie ze mna zgodzi ale ja tak uwazam.Rozkrec karabin , obejzyj bebechy i pomysl co mozna z tym karabinem zrobic ? odrazu zasuwa sie mysl o jakiejs podkladce albo mocniejszej sprezynie i nie trzeba do tego zakladac nowego tematu (jak kilka topicow wyzej). Jak bedziesz czegos potrzebowal to wal na PW , wytlumacze Ci na czym poolega tuning m16... Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja podkrecałem siga P229 z STTI.HU wyciągłem z walthera P22.sprezyne mocniejsza ale nie wiem z czego. 8) Zasięg około 25m kulkami (0,25g).Ktos może pomyśleć że mam nasrane we łbie że z krótkiej strzelam kulkami z AEG ale innaczej sie nie da bo ten HU za mocno podnosi.POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

ktoś w tym temacie pisał że do SD3 z uhc można dać tylko 8mm podkładki

bullshit :!:

można dać 2*8=16

jedna do tłoka druga na prowadnice 8)

 

jeśli idzie o wyciszenie: wylałem na głowice troche sylikonu-naprawde dobry efekt-ciszej i ładniej :wink: :D

 

warto tez lufe wymienić jeśli sie ma dwuczęsciową(np. mp5sd3) :o

Link to post
Share on other sites

zdaje sie ze nie rozumiem , jaka jest roznica ze dasz podkladki i na prowadnicy i w tloku ? a nie mozna odrazu wszystkich w tloku ? przeciez i tak sprezyne bedzie sciskana tak samo ?

 

a co to lufy , to fakt dobrze jest dac jedna , dluga lufe rowniez w tlumiku.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Lepiej nie dawać podkładek do tłoka, szczególnie ciężkich z metalu. Tłok ma wtedy większą masę i porusza się wolniej. Dlatego dużo rozsądniejszym wyjściem jest przy tuningu podkładki umieszczać na prowadnicy sprężyny (jeśli już musimy, bo najlepiej jest wymienić sprężynę na silniejszą) a tłok jeśli tylko można "odchudzić" (zmniejszyć jego masę).

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...