Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ] Podkręcanie sprężynowców


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tofik, polecam spróbować.

Jak dajesz 2*więcej podkładek to bardziej ściskasz spręzyne i uzyskujesz większa moc ALE nie można dać w MP5SD3 UHC podkładki grubszej niż mniej wiecej 8mm jak dasz więcej(gdziekolwiek) to po prostu nie naciągniej bo tłok nie bedzie mógł sie wystarczająco cofnąc żeby sie zachaczyc o ten kawałek od mechanizmu spustowego o który powinien.

Jest jeszce opcja że jeśli dasz odpowiednie podkładki na prowadnice to można dać ich wtedy więcej ale u mnie te podkładki które mam na prowadnicy nie wchodzą do tłoka wiec jak dam wiecej to nie naciągne.

 

A w tłoku ie możesz dać wiecej bo jak sie dotkną prowadnicy i jeszcze nei zablokuje to musisz wyjąc czyli mozesz zostawic ok 8mm

 

troche namieszałam :wink: ale mma nadzieje że mniej więcej wytłumaczyłem :D

Link to post
Share on other sites

ej ludzie nie bawci sie w podkładki.Wiem sam wcześniej o nich pisałem i sie na nich przejechałem.Co spring to spring i ja bym nic nie robił szkoda,bo tłok nie wytrzymie albo cylinder.Pozdrawiam.

P.S-Mi M16A1 Z cg na podkładce 5 mm strzelało idealnie 6 miesięcy a później sie tłok sypnął.POZDRO

Link to post
Share on other sites

5mm to tyle co nic. Ja mam z 15mm i wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Może miałes PH. Ja nie ma żadnych problemów a strzelam dużo, podejrzewam że dobrym rozwiązaniem jest to co zrobiłem ja: nakładka na tłok z sylikonu("łagodzi" uderzenie tłoka o cylinder). MOże ta własnie nakładka pozwala mi wciąz strzelac :D

Link to post
Share on other sites

A w jakiej sprezynie chcesz to zastosowac ? Bo na przyklad w mojej xm juz w stocku tlok chodzil stosunkowo ciezko w cylindrze i musialem odciac troche glowicy (same obrzerza) i wtedy dopiero tlok chodzil luzno zachowujac przy tym porzadana szczelnosc.Jezeli uwazasz ze Twoj tlok jest nieszczelny , to jak najbardziej na miejscu jest wstawienie oringa , ale musi byc on z wiadomych przyczyn odpowiednio dopasowany.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli Twoj tłok chodzi szczelnie i lekko, nie kombinuj z oringami :) A jeśli już to pamiętaj też o materiale - czym cięższy tłok, tym wolniej się porusza... Ja w AK47 takiego problemu nie miałem. Tłok chodził leciutenko a był szczelny jak cholera :) Teraz go sprzedaje ;q

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Czołem!

 

Czy wiesz może Medium jaki wpływ na osiągi repliki ma średnica wewnętrzna dyszy? Czy np. zwiększenie średnicy coś da, jakie mogą być efekty?

 

Ostatnio wpadłem na dość ciekawy sposób w jaki można zrobić świetną lufę do repliki. Jest takie coś jak niklowanie (galwanizacja), bez wchodzenia w szczególy jest to pokrywanie metalu warstwą niklu. Otóż są firmy które mogą takie coś zrobić z naszą lufą od repliki, mam na myśli lufę stock. Chodzi o to aby pokryć lufę wewnątrz warstwą niklu (jest ona bardzo cienka, liczona w 0,01mm) która zmniejszy średnice wew. lufy oraz poprawi jej gładkość ("śliskość" powierzchni). Przy czym taka powierzchnia jest bardzo równa. Często takie firmy oferują także taki zabieg jak elektropolerowanie, nie wiem na czym to polega ale poprawia gładkość metalowych powierzchni oraz ich twardość.

Powiedz Medium co o tym sądzisz? Może ktoś już robił takie coś?

 

Tu jest taka firma: http://www.galdak.neostrada.pl/index.htm

 

Pozdro Soldat

Link to post
Share on other sites

Oczywiście napisałem do tej firmy z zapytaniem. Zacytuję mojego maila oraz odpowiedź jaką dostałem, powinno to wszystko wytłumaczyć:

 

"Witam.

 

Mam kilka pytań. Czy można niklować aluminiowe oraz mosiężne elementy? Jaki byłby koszt niklowania i elektropolerowania dwóch małych rurek o dł. 12cm i 43cm oraz śr. zew 9mm, jedna z nich jest aluminiowa a druga z mosiądzu.

 

Proszę o odpowiedź.

 

 

 

Pozdrawiam Sławomir Witkowski

 

--------------------------------------

 

Witam

 

Koszt rurek mosiężnych:

 

12 cm - 0,80 zł

43 cm - 3,00 zł

 

Koszt rurek aluminiowych:

 

12 cm - 1,20 zł

43 cm - 4,00 zł

 

pozdrawiam

Dariusz Klejment"

 

Długości które podałem miały na celu wyjaśnić jaki jest koszt w przypadku lufy od pistoletu oraz od np. karabinka snajperskiego. Tylko nie jestem pewien jakie będą rzeczywiste efekty takiego zabiegu. Myśle że koszt jest na tyle mały że można zaryzykować i wysłać do obróbki jakąś niepotrzebną lufe w celu sprawdzenia.

Czekam na wasze opinie.

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jeżeli chodzi o wkładanie podkładek między sprężynę i tłok a ktoś nie ma odpowiedniego rozmiaru takowych podkładek w swoim domu to POLECAM użyć poprostu jednogroszówek, które jak na życzenie mają idealną średnicę.

 

Ja do swojej pompki Mp5 sg3 UHC włożyłem 4 jednogroszówki. Zdaje mi się, że efekt jest bardzo pozytywny. Wczoraj podczas testu mojego tuningu strzelałem z tej samej broni (3 egzemplarzy) w wersji nietuningowanej.

Efekt jest taki- Strzelajac mniej wiecej z odleglosci 20m do celu kulka leci duzo mocniej. Zasieg tez się poprawil o kilka metrów jednak gdyby ta bron miala regulowanego HOP-UP'a to na pewno było by widać większe efekty.

Ponadto niektóre egzemplarze wydają dziwny dźwięk za sprawą luźnej sprężyny. Tak było z moim karabinkiem. Teraz jest już dużo lepiej i trochę ciszej.

Edited by Wojtass_nt
Link to post
Share on other sites

Groszówki to dobry pomysł choć nie idealny. Monety mają swoją wage a dodatkowe dociążenie tłoka sprawia że wolniej się przemieszcza co źle wpływa na osiągi. W tak małej skali jest to prawie nie zauważalne ale polecam robić podkładki z czegoś lekkiego. Warto dać także jakąś metalową, gładką i cienką podkładke na prowadnicy aby działała jako łożyskowanie, pozwoli to nieznacznie szybciej rozprężać się sprężynie.

 

Pozdrawiam Sławek

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...