Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

koszt całego oporządzenia


Recommended Posts

Moje :

 

Helm polski - 15 zl, Magazyn

Kurtka DPM - 60 zl - Brytol, kontrakt

Spodnie DPM - 50 zl - Brytol, MilTec

Kominarka - Akryl, Sklep Pentagon, Katowice - 14 zl

Rekawiczki bezpalcowe - 19 zl, by Allegro (swietne!)

Gogle - UVEX X-ONE - 25 zl

Kabura - 44 zl (wraz z szelkami, ale po ich odpieciu mozna nosci przy pasku)

Mk23 SOCOM KJW GAZ - 199 zl (teraz mozna dostac za 160)

WELL M4A1 AEG - 385 zl + tuning - razem jakies 500 zl z lekka gorka

 

Wkrotce :

 

Alice LC2 - 120 zl - caly komplet ze SpecShop.pl

Siatka maskujaca do helmu

Nakolanniki (najchetniej MilTec'i, ale zobaczymy jak z funduszami bedzie...)

LAM do Mk23 SOCOM

...bandana ;-)

 

Nie zamierzam nic rekonstruowac ani wydawac grubych pieniedzy na super wierne odwzorowanie konkretnych jednostek. Czuje sie w tym komfortowo, a jednoczesnie nie jest to totalny badziew - i uwazam ze to jest najwazniejsze. Sprzet za 10 000 to juz wedlug mnie raczej czysty snobizm. A z kasa mam co robic, naprawde...

Link to post
Share on other sites
...bandana

Dobry pomysł - na kulki tyle kasy idzie a tak to masz za free :D

 

A w temacie, mój podstawowy sprzęt:

 

-spodnie woodland nówki z allegro – 100 zł

- bluza woodland używana z allegro – 40 zł

- kamizelka Strike Systems – 220 zł(obecnie bardzo podobne można kupić na allegro za 100 zł)

- gogle ESS – 150 zł (wcześniej z castoramy za 8 zł)

- nakolanniki Hell Storm – 70 zł (wcześniej z castoramy za 20 zł)

- kabura z tajguna – 65 zł

- ładownica udowa używana – 40 zł

- dump bag – 35 zł

- buty treckingowe Activa – 70 zł(myślałem że szybko je zmienię ale odziwo okazały się bardzo wygodne i trwałe)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem musimy postawic granice pomiędzy "asg" a ASG.

Uwazam ze ideą ASG jest nie tyle "Strzelac! strzelac! strzelac! " co dobranie odpowiedniego opoządzenia, repliki. Dla mnie napisanie "mundur 20 zł kamizelka 80 pistolet 8 zł" jest makabryczne, tak jak bym słyszał wyzwiska pod swoim adresem. Nie twierdze ze "ci w mundurach za 20 zł" są gorsi, nie. Ale dla mnie liczy sie wygląd, działanie w grupie, team. Czasem nawet walki z "powietrzem".

Topic rozbija sie o wygląd, a niestety zeby wyglądac trzeba zabulić(pomińmy tutaj "znafcóf" którzy jadą na tanich podróbach czy coś w ten deseń). Koszty owszem są duze nie przeczę, ale jesli cię to wciągnie po pewnym czasie zobaczysz ze nie będziesz chciał chodzic w "super tanim camo za 20 zł i kami za 80zł". Będziesz chciał sie rozwinąc, zaczniesz szperać po necie za fotami, nawiedzac ludzi na gg czy w realu zeby dowieziec się dlaczego coś nosie sie tak a nie inaczej. Przez to twoja wiedza, pasja się pogłebi powoli zaczniesz kupowac części oporządzenia. Nokt przeceiz nie kaze Ci kupic wszystkiego na raz strasząc Cię kwotami rzędu 10000 zł. Podczas stopniowego kompletowania sprzętu napewno uzbiera się okrągła sumka ale, bedzie ona rozbita na poszczególne elementy. Mam akurat kase a to coś kupię.

 

To jest opis mojej kariery asg;)

 

A to przykładowo mój sprzet:

 

M16a2 + M203

Beretta m9

 

MICH

Bolle x800

BDU 3c

RACK

Rekawice nomex

kabura M12

pas lc2 ;)

Ochraianiacze kolanowe Hatch

buty Beleville

3 day pack

...to jeszcze nei koniec ;)

 

A kompletowałem to chyba z rok jak nie wiecej :)

Link to post
Share on other sites

A jeśli nie masz w planach żadnej ściśle określonej jednostki to

Zawsze zostaje Polski U.S (80 zł) kominiarka (20) Gogle ( a tych sie nie znam) rękawice wg.własnych upodobań Buty na początek glany albo desanty (chyba ze trafisz jakąś tanią okazje

http://wmasg.one.pl/forum/viewtopic.php?t=...der=asc&start=0

tam bylo chyba kilka rad..

i zanim zaczniesz myslec nad ekwipunkiem wybierz sobie replike to bedzie Ci latwiej dopasowac koszty i detale (ładownice itp)

Link to post
Share on other sites

@ReMeK sprostuję:

to nie jest MÓJ sprzęt. To było rodzaj prześmiewania się z "asg". mój sprzęt wygląda tak: (jeszcze nie wszystko zakupione)

Mundur Radziecki+pagony+obszycia itp itd.= ~100zł

Hełm WP vel. furażerka= 15/15zł

Gogle vel. okuklary Uvex= 90/70zł

Glany (tylko na razie)= 200zł

MK1 Ruger Carabine (nie dlatego że tani, tylko mi sie podoba)= 300zł

=100+15+15+90+70+200+300=

=~900zł

Dwie wymienne rzeczy to tylko nakrycie głowy i gogle/okulary.

Link to post
Share on other sites

Widzisz, koszt twojego sprzetu jest dosc niski, ale jest on skompletowany powiedzmy chaotycznie: mundur taki, bron taka, helm taki. Niektorzy staraja sie jednak uderzac w jeden temat (i nie mowie tu o reenactingu) i skompletowac sprzet przynajmniej podobny do wyposazenie danej armii.

 

I dlatego na przyklad, lista wydatkow na sprzet, mundur itp. ktore ponosi sie w trakcie kompletowania moze byc na prawde duza. Sam mam 3 "napoczete" komplety wyposazenia (jeden DA zielony, drugi zielony LRP, trzeci CQB) i zaden nie jest ukonczony.

 

Wiec nie dziw sie, ze wydasz na sprzet kompletny ok. 1000 zl a inni 10 tys. i wiecej - pokaz mi jednak radzieckiego zolnierza z Rugerem :twisted:

Link to post
Share on other sites
Sprzet za 10 000 to juz wedlug mnie raczej czysty snobizm. A z kasa mam co robic, naprawde...
A dla mnie ubieranie sie byle jak i nie od kompletu to gówniarstwo i niedojrzałe podejście...

 

A tak na serio - po co od razu obrażać? Nie pasuje Ci/nie stać Cię/nie chce Ci się... Nikt Ci nie każe kupować i tak sie ubierać. Ale uszanuj tych, którym się chce. Inni też potrafią użyć dosadnego słownictwa...

Link to post
Share on other sites

Szaszłyk -> chcę odgrywać żołnierza radzieckiego, a na inną broń niz Ruger mnie po prostu nie stać. Fakt, podoba mi się, ale b. chętnie wymieniłbym go na jakąś snajperkę z armiii czerwonej. Co do hełmu, hełm polski jest duużo tańszy od rosyjskiego, a wiele się nie różni kształtem. Napisy się zmyje, przemaluje pod kolor munduru, i naklei radzieckie kalkomanie.

Link to post
Share on other sites
Guest british
Mundur Radziecki+pagony+obszycia itp itd.= ~100zł (...)

nie chwal się, jeśli nie masz czym

dla mnie ubieranie sie byle jak i nie od kompletu to gówniarstwo i niedojrzałe podejście...

bez przesady, na świecie jest dużo ludzi, którzy potrafią walczyć (nie mówię tu o asg) , a nie potrzeba im do tego 'kontraktowego kompletu łudland'.

Nie zmienia to jednak faktu, że jak się już coś robi (kompletowanie munduru i oporządzenia), to należy to robić porządnie.

Link to post
Share on other sites
MK1 Ruger Carabine (nie dlatego że tani, tylko mi sie podoba)

 

na inną broń niz Ruger mnie po prostu nie stać

 

dla mnie ubieranie sie byle jak i nie od kompletu to gówniarstwo i niedojrzałe podejście...

bez przesady, na świecie jest dużo ludzi, którzy potrafią walczyć (nie mówię tu o asg) , a nie potrzeba im do tego 'kontraktowego kompletu łudland'.

 

Tu sie nie zgodze, nie wymaga sie przeciez zeby wszyscy latali w rzeczach kontrkatowych, etc. Ale nie zaprzeczysz, ze zestawienie gora - polski US i dol - np. jendolity czarny a do tego trampki wyglada smiesznie i psuje klimat (chyba, ze gra sie czeczenskiego bojownika ;) )

Link to post
Share on other sites

Skompletowałem sprzęt mniej więcej taki:

 

Hełm kompozytowy GI czarny 149 zł

Pokrowiec na hełm 15 zł

Ochraniacze na kolana strike system 99zł

Kombinezon taktyczny profesjonalny 199zł

Kabura udowa 82 zł

Torba udowa 89 zł ( nie wiem czy sie przydaje ale zamówiłem :roll: )

Kominiarka 20 zł

Buty Jungle US Panama czarne 129 zł

Gogle Taktyczne Bolle Chronosoft - Ballistic Lens 129zł

kamizelka ( i tu mam problem nigdzie nie moge znaleźć w sklepach internetowych kamizelki takiej jakiej używają w Swat ) fajne są kamizelki których używa ekipa SPAT , jeśli moge prosiłbym o małe namiary na sklep z takowymi kamizeleczkami.

 

Broń:

Pistolet desert Eagle 299zł

MPA2 TLF- classic army 841, 80 zł

 

Rachunek ponad 2 kafle :evil: :) jeszcze nic nie zamówiłem czekam na wasze komentarze czy cos moze zamienic, chodzi o cene zeby nie przekroczyła 2, 500zł . Wzorować się chciałem na Swat :F

Prosilbym o wskazówki odnośnie czego mi jeszcze brakuje albo co zamienić

Link to post
Share on other sites
Guest british
Ale nie zaprzeczysz, ze zestawienie gora - polski US i dol - np. jendolity czarny a do tego trampki wyglada smiesznie i psuje klimat (chyba, ze gra sie czeczenskiego bojownika Wink )

 

zgadza się, ale nikt nie broni ubrać się np. tak: mini_1140006088.jpg

po prostu wystarczy trochę wyczucia i juz się wygląda ok. Powiem krótko: jeśli nie stać kogoś na odstawianie mega-power-żołnierza, to niech tego nie robi

Link to post
Share on other sites
Tondrom napisał:

Kombinezon taktyczny profesjonalny 199zł

A możesz opisać na czym polega profesjonalizm tego kombinezomu? Bo z mojej wiedzy wynika, że kombi używane np. przez SAS czy GROM kosztuja ok 2 tys zł...

_________________

 

To te same kombinezony- tylko jednostki budżetowe przepłaciły. :D

Link to post
Share on other sites
fajne są kamizelki których używa ekipa SPAT , jeśli moge prosiłbym o małe namiary na sklep z takowymi kamizeleczkami.  

 

Tutaj musisz wskazać konkretną osobę bo przykładowo Mycha ma kamizelkę Strike Systems(dostępne na machingunie) z kolei Hoplita BHI wiec rozrzut cenowy bardzo duży...

 

 

Przy okazji doszliśmy do ciekawego wniosku: nie trzeba na starcie od razu wydać majątku jednak trzeba robić to umiejętnie i dobierać rzeczy podobne do markowych, łączące się w spójna całość z reszta ekwipunku.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
zgadza się, ale nikt nie broni ubrać się np. tak:  

po prostu wystarczy trochę wyczucia i juz się wygląda ok. Powiem krótko: jeśli nie stać kogoś na odstawianie mega-power-żołnierza, to niech tego nie robi

Jasne... Można nawet tak:

mini_1140006696.jpg

O ile takie ubranie pasuje do założeń scenariusza gry.

Link to post
Share on other sites
A możesz opisać na czym polega profesjonalizm tego kombinezomu? Bo z mojej wiedzy wynika, że kombi używane np. przez SAS czy GROM kosztuja ok 2 tys zł...

 

Nie moge Ci powiedzieć na czym polega profesjonalizm tego kombinezonu, to ja tutaj napisałem zeby zasięgnac porad a nie ty :P hehe

Navyseal ja tylko przepisałem nazwe która mam zamiar zamówic :)

Tak jak napisałem poczatkowa kwota to 2.500 zł , mam sobie kupic kombinezon za 2 tysiace i kamizelke za 500 zł zrobic proce i się strzelac z ludzmi ?? :evil:

Link to post
Share on other sites
Guest british
O ile takie ubranie pasuje do założeń scenariusza gry.

zawsze się coś znajdzie- mogą to być nie do końca przebrani antyterroryści, partyzantka, prywatna firma ochroniarska lub choćby terroryści ubrani na pól-cywilnie

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak na poczatku okolo pol roku temu chodzilem w spodniach Amerykanskich [us woodland] bez kontraktu do tego zielony podkosulek i jakas stara kamizleka oliwkowa i mialem karabin MP5A5 WELL, teraz za 44,60zł kupiłem bluze i spodnie oryginalne niemieckiej BW z przesylka [demobil] na www.rangershop.pl ktora dostalem w super stanie a teraz zamowilem na www.secshop.pl pistolet H&K SOCOM MK23 High Grade Hop-UP 135zł z dodatkowym magazynkiem 35zł buty mam zwykle google narciarskie [stare jakies] ale wytrzymuja strzaly z SOCOM'A do tego kominiarka z firmy SPIDER [20zł] pozniej kupie sobie kabure udowa na mojego socoma widzilaem na www.machinegun.pl za 50zł i to jest taki zestawik ktory mozesz sobie zafundowac taka wersja light pozniej kupie sobie jeszcze kamizelke odlamkowa i hełm ale kamizelki z BW nie widzialem :( Jezeli rodzinka sie zlorzy na twoje urodzinki to taki zestaw light mozesz sobie kupić :D :wink: :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...