Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Teoretyzowanie


Recommended Posts

PDI też ma 380% kosztuje coś koło 30$ na WGC oczywiście, u nas pewnie ze 150PLN jest też 400% ale dedykowana jest do M40 XB, oczywiście Polak potrafi i myśle, że do APS i M24 też da się upchnąc trzeba by było poprosić o podanie wymiarów. Jeśli tylko wejdzie na prowadnice i do tłoka to nie powinno być problemu z "upchnięciem" tego w cylinder.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie... czytam to z kumplem i za przeproszeniem sie nieźle uśmieliśmy :lol: po pierwsze-naciągnięcie 400PDI to pestka, przy małej pomocy zrobi to nawet moja 12letnia siostra-trzeba tylko znać swój gun i tyle. Uwierzcie... a po drugie to 380PDI tym sie różni od 400 że ta pierwsza ma większą średnice wewnętrzą-znaczy się jest bodajże na 9 mm prowadnice sprężyny a 400 na 7mm i to chyba najważniejsza różnica.

Link to post
Share on other sites

małpetti napisał:

a po drugie to 380PDI tym sie różni od 400 że ta pierwsza ma większą średnice wewnętrzą-znaczy się jest bodajże na 9 mm prowadnice sprężyny a 400 na 7mm i to chyba najważniejsza różnica.
hmmm... to by uprościło sprawę, nie musiałbym wymieniać prowadnicy do 400 :) kurde nie moge zajść w głowe czemu ta sprężyna jest tylko do M40?! małpetti pamiętasz może wymiar swojego cylindra (długość) bez głowicy do M40, może w tym tkwi problem, że M40 ma dłuższy cylinedr od APSa.
Link to post
Share on other sites

Pamiętać nie pamiętam ale że właśnie leży rozebrana na częście pierwsze to proszę bardzo-23,6 cm liczy cały cylinder 8) od tego należy pewnie jeszcze odjąć z jednej strony głowice którą wkręca się dokladnie 12mm a z drugiej 5mm na "takie coś" niedlugo postaram się zmierzyć wam dlugość 400PDI i już wszystko będziecie wiedzieć!! :D

Link to post
Share on other sites

małpetti napisał:

niedlugo postaram się zmierzyć wam dlugość 400PDI i już wszystko będziecie wiedzieć!!
fajnie by było :)

Właśnie zmierzyłem swój od APSa, sam cylinder mierzy 24,5cm.

Wymiar od stopki prowadnicy (czyli tam gdzie się zaczyna sprężyna do wierzchołka cylindra to 22,8cm czyli wymiary baaardzo zbliżone IMHO nie powinno być problemu z upchnięciem tej sprężyny.

Link to post
Share on other sites

jeszcze nie rozmawialem z kumplem o wyjeciu z jego guna 400PDI do zmierzenia ale na pewno sie zgodzi :D

Ale mam tez do Was (posiadaczy type 96) prośbe.a mianowicie-czy moglibyscie (bardzo bardzo prosze) dokladnie zwymiarowac a najlepiej tez zrobic zdjecia waszego zestawu spustu i komory hop upu tej PDI?? gdyz mam taki problem ze do mojej m40 nie ma i zreszta chyba nawet nigdy nie bylo preclufek (krążą o niej tylko legendy :D ) no i postanowilem jakos w niej upchnac Wasza komore a dalej juz preclufke od psg1... :!:

Z góry bardzo bardzo dziękuje

Link to post
Share on other sites

trzeba by było średnicę wewnętrzną lufy zewnętrznej (cholera, ale zamotałem :) ) dokładnie zmierzyć bo komora bardzo dokładnie i ściśle tam wchodzi. Na pewno APS bardziej będzie się różnił tą średnicą od M40XB niż M40XB od A1 i dochodzi jeszcze sposób mocowania. Zobacz czy XB i A1 mają tą samą lufę zewnętrzną, a sądze że tak to już z mocowaniem nie powinno być problemu. (mam wrażenie, że coś niejasno dzisiaj pisze :roll: )

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hej! Nie mierzyłem na chrono, ale będzie powyżej 600...

Jeśli myślisz o celu na 80-90 metrach, to hopup jest niezbędny.

Próbowałem bez hopa strzelać - idealna ćwiartka elipsy. Zasięg- 40-50m.

Gumkę mam porządną, silikonową, specjalną do Tanaki (16 E na safara), to jest komplet wraz z uszczelnieniem komory i łączenia kolanka w zamku.

Całość jest szczelna i kuleczki ładnie niosą.

 

Jeśli chcesz być precyzyjny, to regulujesz hopup w zależności od odległości do celu. Jak prawdziwy snajper - musisz oddać ten jedyny, precyzyjny strzał i do niego przygotowywujesz się sporo - oceniasz odległość, wiatr.....

 

Moim zdaniem hopup jest niezbędny nawet przy mocnych giwerach - poprawia i stabilizuje lot kulki.

 

Druga strona medalu - jak za bardzo podkręcisz hopup to byle krzak, drzewo obok którego strzelasz zmienia tor twojej kulki.

 

Wyczucie go to najważniejsza sprawa w precyzyjnym strzelaniu ASG.

No chyba, że planujesz strzelać TYLKO z jednej odległości - np. 40m. Wtedy montujesz stały hopup i zapominasz o odległosci. ale takich sytuacji nie widziałęm jeszcze :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
a po drugie to 380PDI tym sie różni od 400 że ta pierwsza ma większą średnice wewnętrzą-znaczy się jest bodajże na 9 mm prowadnice sprężyny a 400 na 7mm i to chyba najważniejsza różnica.

 

sory że tak odgrzebuje ale linka chciałem co do tej wypowiedzi podac to raz:

 

http://www.uncompany.com/pageproductdetail....asp?prodid=467

 

a dwa chciałem sie zapytać ghosta czy już założył tą 400setke?? :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...