Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zziębnięty gaz?


Recommended Posts

Witam

 

Wybrałem się wczoraj postrzelac i zabrałem ze sobą całą butlę gazu (Ultraair Power Gas z machinegun.pl). Na początku było ok, ale potem gnat zaczął strasznie syfonowac (magazynek byl cholernie zimny). Stwierdzilem ze nie ma sensu strzelac dalej i wróciłem do domu. Dzisiaj napełniłem maga gazem i w tym momencie strasznie zzimniał ;) Stał się lodowaty... Czy możliwe, że to gaz w butli się wyziębił??? Pytam, bo jest taki zimny, ze nie ma na tyle mocy zeby odrzucic zamek na tyle, aby zablokowal sie po ostatniej kulce...

Link to post
Share on other sites

Gaz w niskich temperaturach ma niższe ciśnienie. Czasem spada ono do wartości uniemożliwiających prawidłowe działanie blow-backu. To normalne.

 

Dzisiaj napełniłem maga gazem i w tym momencie strasznie zzimniał

To, że mag robi się zimny, to poprostu efekt tego, że gaz rozprężając się robi to kosztem własnej energi wewnętrznej i przez to traci nieco na temperaturze. Normlane prawo fizyki. Jeśli jednak mag zimnieje tak bardzo podczas napełniania, to znaczy, że gaz ucieka gdzieś bokiem.

 

Czy możliwe, że to gaz w butli się wyziębił???

Jeśli butla stoi na zimnie, to spada w niej ciśnienie. Jak postawisz butle w pokoju, to zagrzeje się i ciśnienie w niej wróci do normy.

 

Jeśli naładujesz mag w pomieszczeniu z butli o pokojowej temperaturze to wszystko powinno być ok. Jeśli nie jest, to znaczy albo gaz w butli już się kończy, albo pistolet/mag jest uszkodzony.

Link to post
Share on other sites

porpostu gaziaki i zimno niezbyt sie lubią. Ogolnie airsoft to hobby bardziej na cieplejszą porę. Przy -5 sporo gaziakow syfonuje, przy -10 robi to ruger :P, przy -15 zdychaja baterie, przy -20 pękają gb a springi plują na mneijsze odleglosci :). Ale co do gaziakow - propan rlz !!! :P i tak musisz smarowac wiec siem fajniej oplaca i wogole miodzio.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...