Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kask "Pro-Tec" mod. Delta


Recommended Posts

Wlasnie nabylem w Carefurze (czy jak sie to pisze) w Gdansku kask rowerowy podobny (bardzo podobny :)) do Pro-Teca model Delta :D

Co prawda jest srebrny, ale jestem w posiadaniu wspanialej czarnej farby wiec no problem :)

a najciekawsze ze dalem za niego oszalamiajaca sume 21,90 zl :D

Gdyby ktos z 3miasta chcial to polecam... sa tylko rozmiar S ale na moj duzy lep pasuja 8)

a i to jest kask z wypelniem z gabki a nie ze styropianu :)

Link to post
Share on other sites

to czekam na inne zgłoszenia - kto jest chętny na proteca.....przesyłka będzie tańsza. Alex... rozumiem że te od Delty są identyczne ze skate'owskimi. bo takowe widziałem (oryginały) po ok. 32$ co by wskazywało na cenę ok 120zł bez przesyłki. gdyby się kilka osób zebrało przed skokiem dolca po sukcesie w Iraku to można by zamówić.

Link to post
Share on other sites

W takim razie informuję, że na początku następnego miesiąca będę robił zamówienie na kaski i ochraniacze PROTEC w którymś ze sklepów, które świadczą shipping do polski ( ostatnio znalazłem ofertę za 27$, ale bez wysyłki).

 

Proszę chętnych na powyższy ekwipunek o dopisywanie się do wątku. Ja w miarę czasu postaram się informować o rezultatach poszukiwań.

 

P.S. Alex - Ciebie już zapisałem w notesiku :lol:

Link to post
Share on other sites
W takim razie informuję, że na początku następnego miesiąca będę robił zamówienie

a ja mam propozycje zeby nie wczesniej niz 7.05

bo do 4.05 trwa Zlot w Janowie i niektorzy (czytaj: ja ;)) moga nie wiedziec jak stoja z kasa :)

 

na kaski i ochraniacze PROTEC

hmmm a jakie ochraniacze? sa jkaies linki? :)

i przed zamowieniem daj linka skad, moze cos jeszcze sie znajdzie :)

Link to post
Share on other sites

OK. może być po 7.05.03.

 

Oczywiście jak coś znajdę to pokażę linka. Ochraniacze kupię o ile będą w tym samym sklepie i po równie atrakcyjnych cenach. W każdym razie jak coś znajdę - dam znać. Oczywiscie jak Wy coś wyczaicie to piszcie również.

Link to post
Share on other sites

watek zaczyna zbaczac - ale coz sadze ze moge sie wypowiedziec:

 

kupilem ostatnio nakolanniki ALTA - w chwili obecnej uzywane przez AT w PL mam tez Hatch - takie same wzgledem wygladu.

HATCH KP250 Centurion

KP250.jpg

+ nalokietniki EP300 Centurion

EP300.jpg

w chwili obecnej biegam w ALTA Superflex ktore wygladaja tak samo jak KP250 tylko roznia sie zapieciem:

KNEE3b.gif

 

roznice wymienie na podstawie tego co ma 'nowe' - system zapiec w stosunku do hatch o wiele lepszy - nie zjezdzaja na piszczele co jak sie duzo biega pozbawia czlowieka problemu podnoszenia do gory, tasmy mocujace pozwalaja na lepsze 'docisniecie' do kolana gdyz sa oparte na gumie i zatrzasku regulowanym a nie jak ma hatch kawalku gumy, tasmie parcianej i rzepie. sa bardziej elastyczne w pionie i poziomie ( mowimy o 'plycie' ).

jedne i drugie sa bardzo dobre ( jak na swoja cene porownywalna do zboza importowanego z ksiezyca ) jak sprzet uzywany przez "law enforcement" i nie do zdarcia. ( katowane wielokrotnie na gruzach , szkle itdp - zadnego sladu ) - jak cos, to prosze o pytania - odpowiem. aha - w przeliczeniu na PLN dalem na Hatch - 250+ za komplet a za ALTA oklo 180 PLN - ale coz .. za jakosc sie placi

Link to post
Share on other sites

Alex--> na czym konkretnie polega wyższość zapięć w Superflexach nad zapięciami z Centurionów? Czy chodzi o te "magiczne" klamerki czy o to, że paski w Superflexach są elastyczne a w Centurionach zamiast tego są taśmy? Bo generalnie to bardziej mi odpowiadają KP250 ze względu na to, że występują w kolorze oliwkowym, a nie tylko czarnym jak Alta. Napisz czy to zjeżdżanie Centurionów z kolan jest naprawdę niewygodne czy po prostu zdaża się to sporadycznie?

Dość pytań, dam szansę na odpowiedź :wink:

Link to post
Share on other sites

zapiecie hatcha sklada sie :

 

gumy i rzepa z czego rzepa sa 2 kawalki i to tak skonstruowane jest ze pasuje na udo :) a po przeyczepieniu rzepa 'tak jak trzeba' poprostu nadwyzka tasmy zwisa smetnie z tylu nogi z duza tendecja do odrzepiania sie. dodatkowo tasma elastyczna jest wykonana z bardzo mizernego materialu co powoduje ze traci ona szybko swoje elastyczne wlasciwosci i zaczyna wygladac jak zwykly kawalek materialu - co poglebia powstawanie luzow. zsuwanie sie polega ze jak klekasz na kolano to ine lezy ono "w nakolanniku" tylko w jego gornej czesci - jak duzo sie biega to dolna tasma dopiero blokuje sie na bucie i pozniej trzeba podsuwac do gory.

W alcie jest tasma elatyczna na calej dlugosci ( szersza o ponad cm ) z zaciagowym regulatorem oraz stalym zaczepem.

 

dodatkowym argumentem jest to, ze alta zostala wybrana jako kontraktowe wyposarzenie obok safariland dla polskich jednostek.

Link to post
Share on other sites
dodatkowym argumentem jest to, ze alta zostala wybrana jako kontraktowe wyposarzenie obok safariland dla polskich jednostek.

oj, wybranie czegokolwiek przez jakies jednostki nie ma zadnego znaczenia... najczeciej to nie zawodowcy decydujo o wybraniu sprzetu tylko biurokraci... pamietasz co mowil Pawel? :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...