Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 048 czy E&L ELAK74N Essential


Recommended Posts

Witam, mam pytanie co wybrać. Posiadam już replikę m’ki, ale bardzo podoba mi się ak. Stąd pytanie co wybrać Cymkę czy E&L’a? Z cymki strzelałem i wydaję się solidna, niestety E&la nie miałem w rękach a słyszałem różne opinie o nich, zwłaszcza o generacji essential. Nie zależy mi na wyglądzie. Chcę żeby replika była niezawodna, długo mi posłużyła i w przyszłości nie „zjadła” dużo pieniędzy na tuning.

Chętnie rozejrzę się nad innymi karabinami ak, mój budżet to około 1500zł, w razie tylko tych dwóch replik resztę pieniędzy które zostaną mi z repliki zamierzam przeznaczyć na tuning. I co polecacie zmienić w nich żeby dmuchały te 420/430fps. I czy zasięg 60m jest możliwy w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Tylko EL. Cyma jest spoko ale to inna liga jeżeli chodzi o body. Dużo gorsze. Zasięg 60 m to powinna mieć z pudełka zarówno cymka jak i E&L. Wymień na początek lufę na 470 albo 509mm od maple leaf, lambdy, pdi albo po taniości ZCI, Specna. Do tego gumkę maple leaf 70 i dystanser omega. Sprężyna m130 guardera. Komorę zostaw. Najlepiej kup lufe, gumkę i dystanser od maple leaf żeby wszystko pasowało. Będziesz zadowolony. 
 

edit. Nie zapomnij o kulkach. Na tych gumkach i dystanserze omega 0,32 to absolutnie minimum od którego można mówić o w miarę poprawnym locie. 0,36 są optymalne i tylko wtedy będziesz się cieszyć z osiągów. 0,30 to bieda po taniości ale lecą. Przy mniejszej wadze typu 0,28 zasięg oraz celność nie istnieją. Jest to zasługa specyficznego podkręcania kulek. Poczytaj o tym żebyś wiedział co masz. 

Edited by majorWonsz
Link to post
Share on other sites

Zgadza się tylko E&L, przede wszystkim dostajesz pancerną bazę, zero znalu czy innego badziewia, wszystko stal.

Do wymiany od razu cały zespół pneumatyczny, zębatki które są ze spieku, lufa na precke, ewentualnie silnik, nie wiem jaki dają do esentiala.

Poza tym cała masa dodatków od palnego wchodzi bez przeróbek.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...