Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jagdkommando 13 - formacja zrzeszajaca osoby odtwarzajace BW


Recommended Posts

Witam

 

W Lubuskim powstal pomysl utworzenia ogolnopolskiej formacji zrzeszajacej osoby, ktore swoim ekwipunkiem staraja sie odtwarzac jednostki BW. Grupa powstala by w celu wspolnej walki na zlotach stanowiac namiastke podobnie wyekwipowanej armii (np. jako jedna ze stron w scenariuszu). Na ten moment grupa miala by charakter luzny, ograniczajac swoja dzialalnosc do zlotow. Czy jest ktos zainteresowany uczestnictwem w takim przedsiewzieciu?

 

Ronin

 

p.s.

 

Watek powstal w celu zbadania trendu i wymiany pomyslow.

 

p.s.s.

 

Narazie chetnych do wspolpracy jest kilka osob z Lubuskiego (glownie czlonkowie Team Delta).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam Wszystkich,

jako wspolwinny powstanu tego pomyslu sugeruje powstanie formacji,

ktora precyzujac wypowiedz kolegi Ronina, odwzorowywuje swoim wygladem i wyposarzeniem wspolczesna Bundeswehre wg wszyskich tego zasad i z zachowaniem szczegolow. DELTA od samego poczatku w swoich zalozeniach byla odwzorowaniem BW z czasow kontyngentu w Kosovie i dlatego chetnie popieramy ten pomysl i zapraszamy chetnych do jego rozwijania bo jest to nowosc w Polsce i jedyna taka formacja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Grupa Miś z Lubartowa odtwarza badz stara sie odtwarzac BW :) 2/3 skladu ma na nieszczescie aegi nie pasujace do BW ale ostro sie stara wymienic na jakies HK. W razie zlotow chetnie sie dolaczymy do zabawy po stronie BW.

Kontakt z nami przez link o grupach maniakow.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Myślę że w kwestii organizacyjnej nie ma dużo do roboty... niech chętni się zadeklarują, zebrać kontakty i tyle.

 

Proponuję zacząć od założenia jakiejś strony www stowarzyszenia, ogólny opis, prezentacja, cele formacji, ale także żeby można było znaleźć przydatne informacje o BW, np opisy wyposażenia... ogólnie stronka dla maniaków BW ;-)

Link to post
Share on other sites

jestem chętny na wpsółprace...ale porozmawiam jeszcze z reszta teamu... sa jakies minimalne wymogi sprzętowe któe trzeba spelniać? (że tak to nazwe :mrgreen: )jest nas 4 ale zawsze coś. ale popieram pomysł

Edited by ramol
Link to post
Share on other sites

Co do wymogów trendy są różne.

 

Osobiście wymagał bym, aby członkowie Jagdkommando 13 posiadali ekwipunek BW (mundur flecktarn, oporządzenie S95, lub któraś z kamizelek używanych przez bundeswehrę) oraz broń używaną przez nią:

 

Lista broni używanej przez BW

 

Oznacza to, że rozpatrywane będą jedynie kandydatury osób posiadających jedynie broń z w/w linka lub ew. jej wersję, w każdym razie żadnych M16, M4 czy AK itd.

 

Reszta jest już kwestią dowolności.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

A UMP może być? Też niemieckie choć nie wiem czy używane przez BW.

Jestem prawie w trakcie finalizowania zakupu AEGa i mam zamiar kupić właśnie UMP G&G.

Ewentualnie wchodzi w grę G36C lub SAR Offizier 41-51, ale mam marne zdanie o jakości stockowych aegów z CA. Reszta ekwipunku już raczej jest skompletowana.

Jestem z Koszalina, u nas są Holendrzy i Brytofile, tylko ja biegam z flektarnie...

Na tę chwilę mam tylko boczną: 2xGlock G17.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jednolite umundurowanie i wyposażenie to najmniejszy problem.

Proponuję dla jasności zrobić listę dopuszczonych replik ASG.

Bo jest tego trochę, zwłaszcza mutacji G3 i G36, np. G3 SAS Marui i Wela które nijak się nie mają do wyposażenia BW. G36C też jest kilka wersji. Co z SAR? Jakie MP5?

Z drugiej strony nie ma specjalnie wyboru H&K P8. Jest USP Tactical i P8 metal KJ Works oraz USP .45 KWC(niestety na amunicję 0.45), wersja goła bez oznaczeń była by chyba strawna. Nie ma też raczej MG3 chyba że jakaś konwersja.

Podoba mi się sam pomysł organizacji takiej ogólopolskiej struktury.

Sam noszę mundur i wyposażenie BW ale replika to UMP(na amunicję 0.40 lub 0.45 trudno mi się rozeznać), a boczna Glock17 - no, boczną taniej wymienić.

Edited by Tathagata
Link to post
Share on other sites

Link do w/w listy znajduje sie w poscie kolegi Ronina. Uproszczajac sytuacje bron ktora nas interesuje nas intersuje to: G36 we wszystkich odmianach, wersje C lub K lub dluga wystepuja w zaleznosci od jednostki. MP5 podobnie we wszystkich kofiguracjach. G3 i G3SG1 tylko w wersji podstawowej bez zadnych klonow z szynami itp bo takich nie bylo w BW. Dodatkowym wyjatkiem moze byc PSG-1, ale jest raczej rzadko uzywany.Inna mozliwa bron to MG3 i 4 ale powodzenia jesli ktos znajdzie to w wersji ASG a jak znajdzie to ja osobiscie go "ucaluje".

Bron boczna to H&K P8 i podobne, Glocki w BW nie wystepuja.

Pozostale kwestie sa do osobistego rozstrzygniecia bo na kontyngentach i misjach specjalnych pojawia sie inne uzbrojenie, dopasowane do potrzeb chwili, ale jak juz pisalem to ma byc ZWYKLY zolnierz BW.

Chetnym polecam www. bundeswehr.de

Link to post
Share on other sites

Pytanie jest lekko na miejscu, bo jesli ktos odwzorowywuje BW to powinien miec chociaz podstawa wiedze o tym wojsku, co automatycznie wyklucza pytania na temat uzbrojenia i standartowego wyposarzenia.

 

Zagadka moze byc np. takie cos:

 

mst1jg1.jpg

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...