Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wolf

Starszy Admin
 • Content Count

  2,014
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wolf

 1. Lata temu kupiłem ciekawą książkę na ten temat i mogę ją tylko polecić: https://www.motorbuch-versand.de/product_info.php/info/p4001_Scharfsch--tzen.html/XTCsid/k2bdh8aigm7ul5nhi7arcj7oe0 lub: https://www.motorbuch-versand.de/product_info.php/info/p5995_Scharfsch--tzen-der-Bundeswehr.html/XTCsid/k2bdh8aigm7ul5nhi7arcj7oe0
 2. A ja się nie będę rozpisywał... Dziękuje wszystkim za wyborna wspólną zabawę, możliwość odnowienia starych znajomości, okazje do odwiedzenia lokalnego milsimu który nie był zły, ale może i musi być jeszcze lepszy. Przy organizacji kolejnej edycji chętnie służę pomocą i proszę o przydział do plutonu 3go. :icon_biggrin:
 3. Wolf

  Buty BW

  Niestety nie posiadam informacji w których latach poszczególne modele weszły na rynek. Natomiast co do jednostek, które takie obuwie noszą, mogę tylko po raz kolejny powtórzyć, że w BW jest pewno dowolność w dobieraniu sprzętu i obuwia. Jest model ogólnowojskowy, pustynny, KSK i strzelców górskich, reszta to już wolna wola i zgoda dowódcy danej jednostki.
 4. Nie do sklepu a na policje, która to wskarze właściwą drogę :icon_mrgreen: Wg niemieckiego prawa są odpowiednie instytycje federalne, które się tym zajmują. Patrz "Waffengesetz." Koszt jednostkowego badania będzie na pewno drogi, znając niemieckie realia. Żadnych dodatkowych zaświadczeń się nie wydaje. Jeśli chodzi o szpej i inne dodatki, to nie ma żadnych problemów, o ile nie mówimy o aktualnym sprzęcie Bundeswehry i nie obnosimy się z tym publicznie.
 5. Wolf

  Buty BW

  Warto zainwestować. Osobiście noszę też takie buty i doskonale się sprawdzają w różnym terenie i to przez cały rok. Są wygodne, lekko sztywne, ale swoje ważą niestety. Słyszałem jednak "różne" opinie na temat tego sklepu i jakości oferowanych towarów.
 6. Wolf

  Buty BW

  Można prosić o link to tej oferty? Buty górskie kontraktowe są zawsze godne polecenia ale akurat nie model KSK 3000 bo one mają język z cordury, co znacznie utrudnia czyszczenie oraz stosunkowo szybko przemaka.
 7. Nie zam takiego modelu, ale wystarczy wejść na stronę producenta www.texplorer.net i poczytać że wg opisu robia ubrania ochronne też dla służb mundurowych. Brakuje jednak ważnego elementu tej układanki a mianowicie numeru kontraktowego. Kurtka ma jednak flagi na ramionach, więć może to być coś nowego na rynku.
 8. Widziałem i polecam. Bez dobrej znajomości języka trochę trudno będzie zagłębić się w psychologiczne aspekty, ale widać dobrze interesujące nas szczegóły BW.
 9. Wolf

  Buty BW

  Witam, jest dokładnie tak jak piszesz. W przypadku bundes.pl są to buty z demobilu, czyli stare zapasy magazynowe, albo buty wydane żołnierzom i zwrócone nieużywane do magazynu. Mają wiec teoretycznie swoje lata, a jednak nowe to nowe :icon_biggrin: Jednak chodzi ci jednak o okres użytkowania 2-3 lata to standart bo takie buty obliczone są na max. 2 codziennego wojskowej eksploatacji.
 10. To kamizelka systemu IdZ z modułami elektronicznymi. Nie wiem która jej wersja jest aktualna, ale ten projekt jest aktywny już od lat.
 11. Wolf

  Patche

  Taki już urok nowoczesnego wojska oraz liberalizacji zwyczajów i zasad.
 12. Wolf

  Patche

  Moda. Tolerowana w jednostkach specjalnych i na misjach a tępiona u zwykłych żołnierzy.
 13. No to mnie zaskoczyłeś, bo nie sądziłem że jest tego rekonstrukcja a tym bardziej w Polsce.
 14. Warte jest to tylko tyle, ile ktoś jest gotów jest za to zapłacić. Nie wiem czy w Polsce znajdziesz zainteresowanego kolekcjonera, bo historia NRD nie jest raczej popularnym tematem.
 15. Określenie roku będzie problematyczne ale troche informacji znajdziesz tutaj: http://www.ddr-geschichte.de/Politik/Staatsorgane/Polizei/polizei.html lub szukając w googlarce pod hasłem "volkspolizei uniforme und dienstgrade"
 16. Wolf

  Buty BW

  To tyle dobrze, że odzyskałeś swoją kasę bez problemów. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz na forum albo PW.
 17. Wolf

  Buty BW

  Przykład z innej beczki: miałem kontraktowe Meindle górskie i niby wszystko grało a jednak mi nie leżały. Zainwestowałem w analogiczny model Haixa i buty trzymają już trzeci sezon. Prawda jest taka, że każdy z nas musi "odszukać" swoje buty :icon_biggrin: Odwrotnie było z modelem pustynnym, uciekłem od Haixów bo Meindle mi bardziej leża...
 18. Wolf

  Buty BW

  Nie sądziłem że to aż taka masakra...Umówmy się jednak że to nie cywilna wersja a tania podróba.
 19. Wolf

  Buty BW

  Faktycznie na wyposażeniu KSK są przeważnie Haixy. Generalnie wszystkie modele górskie są do siebie podobne (wymagania TL), i nadają się spokojnie do tego co piszesz. Główne różnice są w wersji z możliwością podpięcia nart rakiet śnieżnych, co widać po konstrukcji podeszwy
 20. Wolf

  Buty BW

  Dokładnie tak jak piszesz. Niestety nie ma innej drogi do obuwia dobrej jakości i trwałości. Co do wyboru międzi Haixami a innymi to są jeszcze inne dobre firmy, o których było już tutaj pisane. Możesz też szukać szczęścia na niemieckim ebayu, tam się pojawiają ciekawe aukcje w dobrych cenach.
 21. Wolf

  Buty BW

  Bo kupiłeś "wersje cywilną", czyli dobrze i sprytnie opisaną tanią podróbkę firmy Fox/MFH, porównywalną do Milteca.... Nie należy kombinować, nie nie istnieje coś takiego jak kontraktowa cywilna wersja obuwia wojskowego :hahaha: Nawet na tych drugogatunkowcach nie widać było logo Haixa, ani na podeszwie ani na pudełku, więc to też jest inny producent kontraktowy tego modelu. Niestety chcesz dobre buty, to trzeba za nie zapłacić, ale będziesz miał spokój na lata.
 22. Wolf

  Buty BW

  Po pudełku na zdjęciu, rozmiarówce wojskowej, oraz wytłoczeniu na języku rozmiaru buta, widać że to nie podróbka.
 23. Wolf

  Buty BW

  Jeśli towar jest niezgodny z opisem to sprawa jest jeszcze prostsza. Wklejona wkładka to też nowość :icon_mad:
 24. Wolf

  Buty BW

  2. gatunek oznacza że są to buty z wadami produkcyjnymi, które mogą być rożnego rodzaju. Odsyłaj i poproś o inną parę, albo zainwestuj w nowe.
×
×
 • Create New...