Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Planów magów raczej nie znajdziesz... Poprostu potrzebujesz zwykłego hi-capa, silniczka, kilku innych pierdółek i jakiejś, najlepiej blaszanej skorupy, żeby to wszystko upchać w środku, bo w oryginalnej obudowie silniczka raczej nie zmieścisz, a jak będzie wystawał to może to wyglądać cokolwiek dziwnie.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że zazwyczaj w instrukcjach aegów na schemacie rozkładania repliki mag jest rozłożony tylko częściowo, na zasadzie środek i skorupa, a nie na części pierwsze. Taki schemat nic ci nie da. Hi-cap jest mechanizmem prostym jak cep, więc wystarczy odrobina zmysłu technicznego żeby się w tym połapać. Poprostu rozłóż jakiś mag i oblookaj go sobie. Jeśli obawiasz się to zrobić samemu, to poproś jakiegoś bardziej doświadczonego kolegę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli boi się rozłożyć hi-capa to raczej małe szanse, żeby był w stanie sam go przerobić na elektrycznego. Własne konstrukcje zwykle tworzą ludzie, którzy sami dochodzą co i jak, a następnie prezentują wynik (Medium, Stolar), a nie wypytują o każdą śrubkę...

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam problemów technicznych bo upgrade broni i serwis w ekipie leży na mojej głowie.Tylko chce mniej wiecej zobaczyc o co be w tym elektrycznym jakie mniej wiecej czesci sa dołożone do zwyklego Hi-capa

Link to post
Share on other sites
Tylko chce mniej wiecej zobaczyc o co be w tym elektrycznym jakie mniej wiecej czesci sa dołożone do zwyklego Hi-capa

Silnik, odpowiednia przekładnia, bateria i przycisk. Nie trzeba być Einsteinem żeby się domyslić :wink:

Link to post
Share on other sites
Nie zartuj takie to proste.Chce to zozbaczyć teorję znam

 

jak nie zapomnę to wieczorem wrzuce kilka zdjęć jestem w połowie roboty :wink:

 

 

EDIT

 

ok a więc konstrukcja jest dość prosta - zwykły magazynek z otworami w obudowie z każdej strony ( na wysokości komory z kulkami ) umiejscowiony jest w większym "pudełku" do którego dołączony jest dodatkowo silnik. Największy problem jest oczywiście z napędem jednak tutaj przychodzi z pomocą modelarstwo RC i pomysłowość ludzi ze świata ASG. Nakręcanie magazynka wydaje się łatwe dopóki nie ma w nim kulek , kiedy one są zwykły silniczek np od walkmana sobie nie poradzi albo będzie kręcił jak oszalały dlatego użyć należy silnika z przekładniami a dokładniej rzecz ujmując serwa modelarskiego ( koszt około 25 zł ) i zmodyfikować go do pełnego obrotu) .Następnie serwo dokręca sie przez wycięty otwór w obudowie magazynka i nalezy go umiejścowić w obudowie z magazynkiem - wsio reszta to zabawa z obidową i tu są większe problemy ale to juz inny temat ( ....bo nieskońćzony :) )

 

Załączam zdjęcia z początkowej modyfikacji magazynka od wella - jest z plastiku wiec łatwo się go tnie. Pozostała mi jeszcze do skończenia obudowa - a komory do kulek warto wypełnić cieniutką pianką wtedy nie będą tak grzechotać ale to taka ciekawostka

 

mini_1141934396.jpg

mini_1141934397.jpg

mini_1141934398.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzieki za info.Wkońcu jakies sensowne.Mam silnik z modelu RC na 4,5V.Z obudową nie bedzie problemow tylko zastanawia mnie problem przekrecenia magazynka.Bo przy pracujacym silniczku który jakby nie było pracuje szybciej niż palec nie usłyszymy charakterystycznego kliknięcia.

Link to post
Share on other sites

Zależy jeszcze jakiego macie Hi-Capa. Ja mam od m4a1 ICSa i tam kółeczko do nakręcania chodzi wręcz niewiarygodnie lekko (porównywałem z magami TM, SRC i CG). Gdybym robił takiego elektrycznego hicapa to żeby nie ciąć obudowy po prostu zrobiłbym takie mocowanie silnika, żeby jego wał (pokryty np. gumą dla polepszenia przyczepności) dotykał od spodu kółko maga.

Link to post
Share on other sites

uuuu kombinujesz jak koń pod górkę - :mrgreen:

 

1.ciąc obudowę i tak musisz inaczej nie podasz kulke do komory głownej

2. kombinacje z gumką na dużo się nie zdadzą bo przypominam iż kręcenie kręceniem ale w końcu gdy kólki są załadowane idzie to coraz ciężej co w konsekwencji spowodowało by zużycie gumki

3. ograniczenie miejsca powoduje iż konstrukcja musi być jak najmniejsza gumka powoduje że musisz dokłądac przekłądnie itp itd

 

 

film - paskud jest silny wiec miałem problemy z opanowaniem magazynka w jednej łapie

 

http://www.icpnet.pl/~milosz/boxmag/bm.AVI

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...