Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Prosiłbym o wyowiedz na temat M14 :wink:

Jaki ma zasieg, plusy, minusy, czy warta jest swojej ceny.

I replika ktorej firmy wypada lepiej?

 

Pozdrawiam 8)

 

 

 

 

 

PS. Przeczytalem poprzednie tematy o m14 (zapowiedzi ale nie znalazlem tam satysfakcionującej ilosci informacji :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja miałem przyjemność strzelania w ten weekend z tej m14-tki i jestem mocno zszokowany! Chodzi świetnie! Na stocku wali jak szalona i jest bardzo celna (tylko że kumpel już zdążył wpakować prec-lufę). Ma teraz zamiar wpakować FTK więc będzie "niebezpiecznie" być przeciwko niemu! Ogólnie wrażenie po broni jest super. Waga bardzo fajna (a nie jak to pisali w różnych pismach że "śmierdzi" lekkością), wygląd super i ogólne wrażenie z broni na 6.

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

Witam !!

 

Moje TM M14 mam już od jakiegoś czasu i co mogę powiedzieć...jest piękne, postaram sie napisać kilka wad i zalet.

 

Wady:

- zmiana trybu ognia (beznadzieja, trzeba zdjąć rękę ze spustu żeby zmienić tryb ognia)

- wszystkie bebechy są ukryte tylko w body (kable luty etc.) i przy strzelaniu słychać jak iskry walą po całym GB i do tego śmierdzi, może jest to nie dotarcie silnika albo coś, ale ile można.

- kolor łoża w imitacji drewna (straszna kaszana lecz sam mam w OD i jestem bardzo zadowolony)

 

Zalety:

- dużo metalowych części

- łatwa w rozkładaniu

- cena (na mg 1399zł)

- wykonanie detalików (odbijacz łusek - majstersztyk)

- stockowe osiągi (jak pisał mój przedmówca, skuteczny zasięg w sotcku bez prec lufy około 40-45m z prec lufą pod 50m)

- waga

 

 

I to by było na tyle jak coś sobie przypomnę to dopiszę

 

Pozdrawiam !!

Link to post
Share on other sites
- zmiana trybu ognia (beznadzieja, trzeba zdjąć rękę ze spustu żeby zmienić tryb ognia)
I to jest wada repliki? M14 tak był zaprojektowany, to broń ze dwie generacje do tyłu w porównaniu do współczesnych. Zmiana trybu ognia odwzorowuje oryginał, wiedziałeś na co sie decydujesz kupująć tą replikę, dla mnie to żadna wada.
Link to post
Share on other sites

miałem przyjemność z tego postrzelać, zasięg na 0,28 na stockowym gunie naprawde imponujący, śmiało moge powiedzieć ze powyżej 40 metrów jak nie więcej. Co do przełącznika trybu ognia to naprawde jest jakoś dziwnie i niewygodnie umieszczony :/ i foka głupie jest twoje tłumaczenie ze bron ze 2 generacje do tyłu jak amerykańska broń od jeszcze poprzedniej generacji miała przełączniki trybu ognia pod ręką - thompson/bar/m2 , zawsze był on w bliskim sąsiedztwie spustu po lewej stronie broni z perspektywy strzelca a tu niewiadomo czemu jest prawie na samym tyle zamka po prawej... wiadomo ze jest to cecha oryginału ale jest to troszeczke wydziwnione w porównaniu z innymi gunami.

naprawde przyjemnie sie go trzyma, mimo swojej długosci nie jest niewygodny. Egzemplarz z któego strzelałem miał taką dziwną cechę że drżał przy strzale... nie wiem czym to wyjaśnić, moze taką charakterystykę ma po prostu gb7...

ogólnie biorąc pod uwagę cenę modelu to jest to naprawde super sprawa :)

pierwszy luźny 1,5k wydaję na to ;)

Link to post
Share on other sites
- zmiana trybu ognia (beznadzieja, trzeba zdjąć rękę ze spustu żeby zmienić tryb ognia)
I to jest wada repliki? M14 tak był zaprojektowany, to broń ze dwie generacje do tyłu w porównaniu do współczesnych. Zmiana trybu ognia odwzorowuje oryginał, wiedziałeś na co sie decydujesz kupująć tą replikę, dla mnie to żadna wada.

 

FAKT, lecz gdy ktoś decyduje się na kupno takowej repliki to dobrze, żeby wiedział o takim drobnym aspekcie, a co tej wady to mój błąd poprostu dobrze odwzorowana replika... :)

 

a jak z wagą....da się pobiegać przez cały dzień bez bulu kręgosłupa poruwnując z M15A4 CA

 

Zakładasz pas i wymiatasz :) bez pasa wg. mnie troche ciężko, może za słabo zbudowany jestem :P

Link to post
Share on other sites
O wiele gorsze recenzje zbiera G&G

 

Każdy ściemnia o recenzjach jakie zbiera G&G, a ja spedzilem trzy dni na necie i znalazlem ledwo 2 recenzje SOC 16: jedna jakas w piz** krotka, druga obszerniejsza i z fotkami. Obie pochlebne (nawet bardzo). Albo ja nie umiem szukac albo to farmazony jakies wymyslacie (ktos tez tam w poprzednim topicu mowil ze ma zle recenzje G&G).

 

LameBoy prosze zarzuć linkami do jakichś recenzji (pochlebne, nie pochlebne obojetne) bo chetnie poczytam. Nie wszystko da sie znalezc na google w koncu. Bede naprawde bardzo wdzieczny (replika i tak juz do mnie leci z HK, SOCOM 16 konkretnie ale zanim doleci to chce sobie poczytać, smaczek zrobic itp). Pozdrawiam.

 

Ps. Ostatni wątek o M14 obumarł, ja bymbył wdzieczny jakby sie wiecej posiadaczy M14 wypowiedzialo o tym gunie (obojetnie TM czy G&G). W poprzednim watku 7 stron spekulacji o cenie itp. a malo konkretow. Pozdrawiam.

 

Ps2. Oto linki do recenzji jakie znalazlem ja:

 

www.ukasc.net/content.php?review.82 - SOC 16 G&G

http://www.airsoftpacific.com/content.php?page=19 - M14 G&G

 

A tu jakieś nędzne fotki M14 G&G:

 

http://www.dotphoto.com/go.asp?L=The+king+...AID=2961029&G=Y -

Link to post
Share on other sites

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...topic=50588&hl=

 

+ dodam ze nie wszyscy ale wiele osób po prostu narzeka na prosty fakt zwiazany z m14 G & G - psuje sie, cos sie co chwila chrzani, nawet przypadek s pierwszej ręki znam czyli sajgon i jego m14 na twierdzy.

 

i nie jest to recenzja "recenzja" ale naprawde, na arnies mozna usłyszec wypowiedzi uzytkowników którzy w zdecydowanej większości nie są zadowoleni, i uzytkowników TM'ki którzy chwalą sobie swoje m14. Ponoc nowa seria produkowana juz w 2006 roku rozwiązała te problemy, jak to w praktyce wyszło nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Witam zainteresowanych

Posiadam model G&G SOC16 co do wykonania nie jestem wybredny, moim zdaniem materiały z których jest wykonany są ok.

Mam w nim założoną sprężyne M120 i na strzelankach robi wrażenie,dobry zasięg no i skupienie też.

Co do psucia to zgadza sie dosłownie po tygodniu nawalił spust ale sklep w którym zakupiłem guna bez problemu usterke usuną i teraz wszystko gra.

GearBox narazie pracuje doskonale, przed zakupem bałem się że będzie głośny też spotkałem się z taką opinią , ale tak nie jest ma moim zdaniem fajny elastyczny dzwięk.

Szybkostrzelność na bateri 9,6 naprawde dobra a używanie takiej zaleca producent,ja w swoim ze względu na troszkę silniejszą sprężyne używam 10,8.

No i co jeszcze miałem z nim za problemik to HiCap nie podawał kulek ale po pukaniu magazynka w czasie strzelania co mnie cholernie wkurzało i wystrzeleniu ok 1000kulek usterka sama zniknęła przypuszczam że w środku dotarła się sprężyna podająca kulki.

To narazie były by moje wszystkie spostrzeżenia na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie SOC 16 to kiedy go kupiłeś? Ludzie mowia że nowsze wersje maja już wszystko poprawione (G&G uczylo sie na błędach).

 

A w miedzyczasie to co znalazłem po zarejestrowaniu sie na Arnie's Airsoft (tylko wtedy można użyć opcji 'search'):

 

Galeria M14-tek - tyle że tam jest taki burdel, że zdjęcia są na co trzeciej stronie, kolesie pisza jakieś pieeerdoły. Warto zajrzeć, fajne customy niektorzy porobili i malowania:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...440&hl=SOC&st=0

Link to post
Share on other sites

Kupiłem go jakieś półtora miecha temu u Krakmana z Krakowa,sam niewiedział jaka to wersja,w każdym razie jak gadałem z nim przez telefon to mówił że napewno jest gun poprawiony lekko porównując z wersją M14 z G&G.

Szczerze mówiąc wychodze z założenia że wszystko może się zepsuć prędzej czy pózniej a moim zdaniem zależy to po trochu jak kto eksploatuje guna.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za fotki. Jak dojdzie do mnie SOC16 to też zrobie.

 

Odnośnie ACOGa to wygląda fajnie... ale robi strzasznie wysoką linię celowniczą. Nie jest Ci ciężko w cokolwiek trafić? Na Twoją M14 to bym walnął taką lunetę co jest taka długa (i dużej średnicy) że prawie do muszki sie rozciąga (są takie). Wygląda to masakrycznie 8O

 

Odnośnie 'krótkiej rurki' to może o Aimpointa Ci chodziło? SOC16 ma montowaną seryjnie, wygląda z tym musze przyznać kozacko. W ogole mi sie SOC od długiej M14 bardziej podoba (ta długa lufa taka jakaś... jak kijek wygląda).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...