Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hehe, ładny. Taki kolorowy 8) Ten aimpoint to wpadł Ci w kałuże błotną pewnie :) Ale RIS sie całkiem komponuje (lepszy niż SOPMOD). Ja mam takie pytanie - zauważyłem na ostatnim zdjęciu małą szynę RIS - tuż obok szczerbinki. Ma chyba dwa żebra (2cm długości). W życiu czegoś takiego nie widziałem. Co to jest i skąd to masz!? Da sie na tym coś zamontować?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ta mała pierdółka była w zestawie z szyną RAS. Jest właśnie po to żeby można było instalować na tym różne rzeczy ;) Jeśli chciało by się zainstalować jakąś lunetę (jak wiadomo te zwykle są mocowane w dwóch miejscach :) ) to tam można przykręcić i na rasie. Czy można to kupić osobno to nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites

A jak jest z wytrzymalopscia na silne upgready (G&G)? Chcialbym z niej zrobic para snajperke tw mocna sprezyna (<200) tylko pytanie czy gb wytrzyma. Druga sprawa w recce na Arnies napisali ze bebechy sa wymienne z innymi wersjami, czy ktos wie jak to jest w praktyce? I jak jest z wuymiennoscia bebechow z modelem TM

Link to post
Share on other sites
Prosiłbym o wyowiedz na temat M14  

Jaki ma zasieg, plusy, minusy, czy warta jest swojej ceny.  

I replika ktorej firmy wypada lepiej?

 

 

 

Witam!!

Kupiłem M14 G&G w ASGshopie: pierwsze wrażenie po rozpakowaniu :lol: , nie będę się rozpisywał, dodam tylko, że każdy, kto chce kupić tego guna się nie zawiedzie.

Testy:

Chronometr - 350fps na kulkach 0,2

w terenie wystrzelałem ok 500 kul, rewelacja, zero zacięć , hop up podkręca kulki 0,25 nawet w kosmos :lol: więc nie trzeba bawić sie w dystansery itp. Bardzo dobra szybkoszczelność na baterii 8,4V 1800mA (akumulator pożyczony od kumpla po pięciogodzinnej szczelance), jeżeli chodzi o zasięg to jestem przyzwyczajony do mojej M15a4 - 390fps, więc nie do końca jestem zachwycony (choć napewno nie jest tragicznie), lecz już niedługo ponieważ oddałem go do serwisu ASGshopu na mały tuning :lol:, i dopiero po kolejnych testach wypowiem się na temat zasięgu, a także co najważniejsze jak karabin sprawuje się boju.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Ostatnio miałem okazję widzieć M14 z G&G z łożem w kolorze drewna, no i cóż mogę napisać to, "drewno" wygląda jak okleina do mebli, a jeśli chodzi o metalowe części to nie można się właściwie do niczego doczepić, ale jednak M14 z TM’a wygląda lepiej.

Co do parametrów technicznych nie mogę się wypowiadać ponieważ nigdy nie strzelałem z M14 G&G.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
NavySEAL"]NavySEAL"]
- zmiana trybu ognia (beznadzieja, trzeba zdjąć rękę ze spustu żeby zmienić tryb ognia)
I to jest wada repliki? M14 tak był zaprojektowany, to broń ze dwie generacje do tyłu w porównaniu do współczesnych. Zmiana trybu ognia odwzorowuje oryginał, wiedziałeś na co sie decydujesz kupująć tą replikę, dla mnie to żadna wada.

 

FAKT, lecz gdy ktoś decyduje się na kupno takowej repliki to dobrze, żeby wiedział o takim drobnym aspekcie, a co tej wady to mój błąd poprostu dobrze odwzorowana replika... :)

 

a jak z wagą....da się pobiegać przez cały dzień bez bulu kręgosłupa poruwnując z M15A4 CA

 

Zakładasz pas i wymiatasz :) bez pasa wg. mnie troche ciężko, może za słabo zbudowany jestem :P

 

 

Przełącznik rodzaju ognia w M14 jest tak umiejscowiony ponieważ M14 wywodzi się w prostej linii od M1 Garand i tylko w tym miejscu dało się zrobić ten przełącznik bez zbędnej komplikacji konstrukcyjnej

Link to post
Share on other sites

W sumie sam sie nad tym zastanawiałem. Napewno nie jest to co snajpa klasy M24 bez maga, krotkich magow do M14 w ogole nie ma chyba, wiec jak sie lezy to replika jest troche wysoko. Ale napewno nie tyle co seria M4 z normalnym magiem.

 

Jak nie masz bipoda a chcesz sie skampić w krzakach to jedna reka pod maga (coby piachu nie nalecialo w te trybiki) i celujemy. Mozna tez inaczej, tak:

 

O, tak: http://www.dogtulosba.com/blog/M249%20SAW.JPG

 

Wtedy lewa reka na kolbe i sluzy jako cheekpiece (super wygodnie, jak jest nudno na froncie to można zasnąć taki luksus).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

8O Rzeczywiście. Tyle sie narobiłem przy tych fotkach i w ogole. Mody mnie chyba nie lubia :wink: Jakby co to mam kopie zapasowa na dysku. Jak sie stara nie znajdzie i bedziecie chcieli to wrzuce.

 

PS. Napisze do moderatora działu i sie dowiem o co chodzi.

 

EDIT: Chyba jakieś bugi sa na forum, nie można np. PW wysłać do moda. Pewnie jakieś chwilowe problemy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

no wkoncu mialem do konca zrobionego mojego SOC16 G&G

 

Mam sprezyne 130, wymienilem zebatke SPUR CA(stara pekla cała, bo ktos zalozyl sprezyne na plastykowych lozyskach :-) hehe,) dalem metalowe lozyska kulkowe CA i mam baterie 10,8V 3000

Dolozylem jeszcze RIS nad komore i doloze sobie lunete 5x42. Jak na razie wystarczy, zdecydowanie nie ma potrzeby mocniej tuningowac jej, fabrycznie osiagi i tak sa extra.

 

Generalnie giwera powala :-) strzela super.

Dwa tygodnie temu hasalem z M14 TM (wymieniona lufa) czasowo tyle samo co dzisiaj.

Zdecydowanie PLUS dla G&G.

Zdjecia wrzuce jutro.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chciałbym pokampić troche, a ta M14 wybitnie mi się podoba. zastanawia się jednak bo u mnie decydujacą role odgrywają koszty. I mam takie warianty i pytania:

 

1) Co wybrać:

-M14 tm kupiona w polsce,

-M14 G&G na wgc ( jak się sprowadzi wychodzi tanio),

-S.O.C 16 z wgc,

-stunnigować M15A4 rifle?

2)Co potrzeba by zainstalować optyke do M14?

3)Która z tych broni jest najmniej awaryjna?

4)W której najmniej wydaje się na upg. wewnętrzny?

5)Do której robią lepsze magi (i tańsze)?

6) Co wg. was powinien wybrać ( ten pkt. jest najmniej istotny ale każda opinia się przyda)

 

Chciałbym aby ktoś kompetentny odpowiedział na moje pytania.

 

 

Dziękuje

Link to post
Share on other sites

ad. 1. SOC16 G&G - wg mnie

 

ad. 2. jak kupisz SOC16 z G&G to szyne ris ma w standardzie. - ewentualnie mozesz jeszcze dorzucic szyne ris na komore zamka (100zl)

 

ad. 3. na razie za malo tego sprzetu na rynku zeby sie opowiedziec. Generalnie z TM (mowie o firmie nie o konkretnym modelu) raczej nic sie nie psuje.

 

ad. 4.

w G&G wymieniasz sprezyne na 130, baterie na 9,6 lub 10,8 i zmieniasz lozyska na kulkowe (7mm) i to by bylo tyle jesli chcesz miec 420fps.

potem mozesz sobie wymienic tlok i koncowke tloka.

 

ad. 5. co do magow - SZUKAJ - ceny na stronach sklepow.

 

ad. 6. wybierz Steyera :-) zartuje.

Kazdy bedzie polecal to co ma - M14, SOCa lub ... ja polecam SOCa, chcesz sie kampic to bedziesz mial troche ulatwione zadanie - krotsza lufa.

co do TM czy G&G , wybor nalezy do ciebie, jednak opinie zdaja sie wskazywac na lepsze wykonanie G&G.

Link to post
Share on other sites
ad. 5. co do magow - SZUKAJ - ceny na stronach sklepow.

 

 

Dlatego zadałem to pytania bo chodzą pogłoski na mieści że te magi od G&G są za przeproszeniem huja warte. Ale może ja i oni się mylą. Proszę również o opinie w tej sprawie.

 

 

 

ja polecam SOCa, chcesz sie kampic to bedziesz mial troche ulatwione zadanie - krotsza lufa

 

 

Według mnie do kampienia lepsza dłuższa lufa. Lepsza celnośc i skupienie. Ale S.O.C też mi paśi. Jak co to tłumik i precka 500 mm. Przyznaje że ciągnie mnie Do wyrobu G&G (M14). Jak się go ściągnie z wgc to aż tak drogo nie wychodzi,. Podobnie jak model Tm

 

 

 

 

Dziękuje

Link to post
Share on other sites

tzn co do mogaow - cene sobie sprawdz ja nawet nie patrzylem

 

ale w G&G fakt cos nie dorobili ich zbytnio dobrze, zeby caly wystrzelic (mid cap) musisz podkrecac go sporo, mniej wiecej 3-4 razy.

 

w TM w HIcapie dobrym i nowym jedno podkrecenie wystarczy na wystrzelenie go calego.

z czasem roznie to bywa.

 

w G&G masz od razu midcapa w TM masz low

Link to post
Share on other sites

Wlasnie sie zastanawiam powarznie nad kupnem ktorego z M14.

Bardzo zalezy mi na tuningu do 400 fps moze wiecej ( 360-390 bez preclufy to minimum, jakie chce osiagnac ) Ze wzgledu na to ze jesli strzelac ogniem pojedynczym to juz skutecznie. Czy nie lepiej kupic TM ze wzgledu na jakosc i renome? Czy G&G ze wzgledu na moc ? Przypominam ze chce je tuningowac , podczas zakupy TM wydaje mniej kasy dzieki temu moge wydac troche wiecej na tuning. Pomozcie. [Mam na oku wersje z ABS'em czarny lub olive]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...