Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Israel Eagle- problemy z zasięgiem


Recommended Posts

Kupiłem ostatnio używaną replikę Israel Eagle firmy UHC. Niestety zasięg jest dość mały- kulka opada po 10 m. Rozebrałem model i wyczyściłem/ popsikałem gdzieniegdzie sylikonem ale niewiele to pomogło. Obróciłem gumkę hop-up razem z lufą, ale zasięg się nie zmienił. Czyli najwyraźniej kulka nie chce się podkręcić. Czytałem trochę forum i wiem, że ludzie napotykali na podobny problem jaki ja mam teraz. Czy może jednak toś wie jak go rozwiązać? Desert działa b. dobrze, bez zacięć itp. Tylko hop-up wydaje się nie mieć żadnego wpływu na kulkę (strzelałem z 0.12 i 0.2, efekty podobne).

Link to post
Share on other sites

HU nie jest zużyty (mam z czym porównać, więc nie jest to przypuszczenie tyko stwierdzenie faktu), a gumka idealnie dopasowuje się do lufy, nic nie odstaje itp. więc to chyba nie to. A ty rozkręcałeś/ skręcałeś swojego deserta i wszystko działa?

Link to post
Share on other sites

Łebka od zapałki ?!? Jak ty to tam wpakowałeś? Ja pół godziny męczyłem się, żeby włożyć tam zwinięty kawałek izolatki. Efekt: Kulka w końcowej fazie lotu nie opada gwałtownie, ale powoli spada w dół, co wydłużyło zasięg o 1-2 m. Chyba, że to zasługa wiatru :P Będę próbował tam kawałek wykałaczki wpakować, może to coś da. O ewentualnej porażce/ sukcesie poinformuje jeszcze dzisiaj :wink:

 

EDIT: No i niestety nie wyszło... 45 minut zabawy i efekty żadne :/ Na początku kulka blokowała się w lufie, a w miare zmniejszania rozmiarów wybrzuszenia zasięg rósł minimalnie. Okazuje się, że brak podkładki to najlepsze dla mnie rozwiązanie.

 

Ale może ja oczekuję od tego sprzętu za wiele? Jakie są waszę osiągi po roku czy iluśtam miesiącach użytkowania?

 

Aha, i na pewno nie jest wszystkiemu winna zbyt słabo skręcona replika :wink:

Link to post
Share on other sites

Za duzo oczekujuesz po prsotu...po rozkręceniu zawsze tak jest.Ja mam swojego deserta 2 lata i działa,ale zasięg to 15m na 0,12...strzelam z niego rekreacyjnie bo do niczego innego się nie nadaje..

Desert ma to do siebie,że jest wytrzymały i można go mieć dłuuugo od czasu zakupu i nic nie powinnio się połamać.Faktycznie tak jest,ale wiadomo,że są pewne ale co do tego.Nie ma tak pięknie tym bardziej,ze w dodatku się w nim grzebie.Ja już nie kupuje,żadnych sprężyn firm uhc stti ,ani innych tajwańskich bo przekonałem się,że to tak naprawdę wyrzucone pieniądze.Jak tak bardzo podoba Ci się desert to polecam kupno pożądnego gaziaka TM,a nie zabawe ze sprężynką.Ale jeśli nie pozostaje Ci wybór między (moja sugestia) TM a taiwańskimi firmami.Jeżeli jestes początkujący,polecam odłożyc kase na mp5a3 TM.Najlepszy wybór dla początkujących moim skromnym zdaniem:)

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Z braku lepszych pomysłów zdecydowałem się na podkładkę pod sprężynę. Na razie ma 2,5 mm ponieważ nie chcę skrócić zbytnio żywotności repliki. Czy ktoś już stosował tę technikę i może mi powiedzieć przy ilu mm stosowanie podkładki jest jeszcze w miarę bezpieczne? I co by się stało, gdybym wymienił cylinder na metalowy- nie musiałbym się o nic martwić?

Link to post
Share on other sites

Czytam te wszystkie posty i widze ze masz spory porblem. Ja ze swoim dezertem miałem tylko raz problem gdy go szyściłem przez przypadek zalałem hop up i strzelał podobnie jak twoj na 10-15m po dokładnym wysuszeniu znuw strzelał tak ja dawniej czyli na 20-25m i czasem dalej na 0.2.Ale jak kupiłeś uzywanego dezerta to moze hop up juz jest przetarty i to jest przyczyną według mnie.:D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 months later...

A ja mam takiego też i powiem tylko tyle, że ten pistolet jest po prostu słaby. Słabą sprężynkę ma i tyle. U mnie HU działa ładnie, bo kulki 0.12 mocno podrywa do góry. Przykładowo P99 od HFC jest duuużo mocniejszy. O ile kawałek styropianu o grubości 2 cm Desertem można co najwyżej uszkodzić (kulka czasem wbije się) z 5 metrów, tak Walterkiem przebija na wylot. Co nie zmienia faktu, że Desert jest świetnym pistolecikiem i niesamowicie celnym.

Link to post
Share on other sites

W dwu centymetrowym styropianie kulka z deserta wbija się na jakiś centymetr, jest słaby ale celny, odradzałbym jego tuningowania poprzez dawanie podkładek bo jest niestety fullplastik i łatwo części się zużyją, pierwsze co pójdzie to zaczepy cilindra w w zamku. Po wyrególowaniu HU strzela w granicach 30m lekko podnosząc kulke.

Link to post
Share on other sites

zarel ......"po wyrególowaniu HU"....jak ty sobie to wyobrażasz przy stałym HU??

Ps : miałem kiedys tego gnata i na początku prawie 30m to był standard na 0,12 , ale po jakimś czasie się to stopniowo zmniejszało , taki już ten desert jest niestety (zasięg został max 20m) może jest problem ze szczelnością , może gumka sie zjeb*ła, moge sie tylko domyślać

Link to post
Share on other sites

Uhuhuhu, a jednak:) A jednak nieco się myliłem co do mojego Hop-siUpa. Owszem łapał całkiem nieźle lekkie kulki, ale wczoraj wieczorkiem pobawiłem się nim troszkę i do zewnętrznej strony gumki HU przykleiłem na Super Glue mały kawałek zapałki (nie jest to takie trudne, bo na gumce tam, gdzie jest wypustek HU, po zewnętrznej stronie jest - przynajmniej u mnie - wgłębienie. I w to wgłębienie trza wpuścić troszku kleju i przykleić coś małego, najlepiej o długości 2mm, szerokości 1mm i wysokości ok 0,5 mm). HopUp wyraźnie bardziej wystawał. Jako, że wczoraj było już ciemno, to go potestowałem w domu i nie powiem, lepiej było (0,2g). Ale dziś sprawdziłem go na dworze i mózg mi dęba stanął. Zasięg skuteczny wzrósł o jakieś 60%!!!. Kurde, nie spodziewałem się, że aż tak. I o ile przed "modyfikacją" kulka leciała prosto jakieś 15 metrów, a później opadała, tak teraz leci przez około 25 metrów i zaczyna delikatnie opadać. W życiu nie spodziewałem się, że HopUp może mieć AŻ taki wpływ na nośność. AMAZING.

BTW: ale i tak 2 cm styropianu nie przebija:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...