Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciekawostka nt. baterii


Recommended Posts

Foka nie siej paniki :wink:

 

Po pierwsze poczytajcie mój wątek o LiPoly bo dzisiaj uzupełniłem. Jak zobaczycie osiągi to wam szczena opadnie :

http://wmasg.one.pl/forum/viewtopic.php?t=19780&sid=

 

A teraz do rzeczy. Wiadomo, LiPoly tak jak każde inne akumulatory należy ładować przeznaczonymi do tego ładowarkami. Może mniej efektownie, ale np zwyły akumulator też wam bez problemu wysadze przykładając odpowiedni prąd :mrgreen: Kiedyś się tak bawiłem. Po trzecie przedstawiono shit - pakiet. Dobre pakiety wysokopradowe posiadają wyjście do balancera ogniw. Uniemożliwia on przeładowanie pakietu wyłączając ładowarkę, nawet jeżeli ta stanu pełnego naładowania nie rozpozna, a po drugie dokładnie wyrównuje stopień naładowania poszczególnych ogniw.

 

To raczej nie przykład skrajny a dla debili , którzy chcieliby ładować pakiet LiPoly przy pomocy zwykłego prostownika albo też ladować pakiet , kiedy opakowanie wewnętrzne poszczególnych ogniw jest uszkodzone.

To tyle z mojej strony. Róbta co chceta. Nikogo nie namawiam. Mnie tam z tym jest dobrze. Nawet jak nadal pozostanę jedynym z tym ustrojstwem... w co biorąc pod uwagę jego możliwości ... nie wierzę :mrgreen:

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Widzisz byłem młody i głupi. Wszak człowiek uczy się przez całe życie. Jak mogłem przeoczyć kondensatory :mrgreen: ?

 

A swoją drogą filmik serio niezły , tylko że pewnie nikt się nie pokusi ,żeby poczytać te wielkie literki przed i po :wink:

 

Pozdro

żylet

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...