Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 0.30 replika przestałą działać


Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu zainstalowałem mosfet (własnej roboty) i li-pol po przestrzelaniu paruset kulek replika przycinała się (wystarczyło poruszać zębatkami i się odwieszała) lecz później stanęła na dobre. Przeleżała w szafie z 2-4 lata lecz nadszedł czas by ją naprawić. Prawdę powiedziawszy nie pamiętam jaki mosfet zamontowałem gdyż wyszedłem z wprawy. Proszę o pomoc w zweryfikowaniu mosfetu, co poskładałem nie tak? i co zawiodło w jego pracy. 

20230522_222200.jpg

20230522_222410.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam po przerwie, w ramach testów wyeliminowałem mosfet i podłączyłem li-poda 7.4v 300mAh do wtyczki jak na zdj. GB bardzo powoli naciągnął kurek ok 3 sekund(towarzyszyło temu dumek z silnika i styków odpalających silnik, to normalne???)  i replika wystrzeliła po kolejnych strzałach GB chodziła prawidłowo(szybko bez dymka). Wlutowałem z powrotem mosfet i replika po wystrzale zostawia kurek w różnych poziomach naciągniętej sprężyny. do tego po dźwięku słyszę że dysza zasłaniała wylot sprężonego ciśnienia z cylindra tak jak by brakowało synchronizacji między otwarciem dyszy a pracą tłoka, czyżby zęby tłoka się zużyły ? Dodam że replikę kupiłem używana lecz wątpię by była rozkręcana, sam do tej pory nie ruszałem GB. Poniżej wrzucam filmik pracy repliki. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

Edited by hobbista
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że za dużo niewiadomych, aby dać jednoznaczną odpowiedź.

Czyli bez mosfetu działa normalnie ? Strzela singlem i auto, ma ok. 200 fps ?

Jeżeli tak, to wywal ten mosfet, daj jakiegoś Peruna i po sprawie.

Te cymoklamki są niedzięczne w serwisowaniu, brak do nich części mechanicznych, a jak są to drogie.

Nigdzie nie widziałem u nas np. silniczka, podobno można dopasować modelarski RC.

AEPy w zakupie są względnie tanie, więc jak padną, to kupuje się nastepną.

Sam kupiłem sobie kiedyś taką z ciekawości, co da się z niej wycisnać.

Niewiele, z 200 doszedłem do 230 fps po dobrym uszczelnieniu, więcej się nie da, bo takie są fizyczne ograniczenia, np. objętości powietrza w cylindrze.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...