Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAMA3

Użytkownik
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by KAMA3

 1. Ewentualnie spróbuj mocniejszego GG, ale to tylko doraźna pomoc.
 2. Jeżeli jest nowa, to najprawdopodobniej problem ze słabą szczelnością. Jeżeli jesteś techniczny, to poszukaj na YT filmików Krackena1911 o poprawianiu replik. Jak nie jesteś techniczny to daj na serwis.
 3. Na odległość to wróżenie z fusów ;) Ja bym stawiał wstępnie na niewłaściwą współpracę dyszy i głowicy tłoka, czyli najczęściej słabe ich wzajemne uszczelnienie. Nie pozwala to na mocniejsze odrzucenie zamka w tył i w rezultacie pobranie kulki z magazynka. Sprężynka powrotna dyszy, jeżeli jest za słaba lub uszkodzona, również może nie cofać dyszy i odsłonić szczękę magazynka. Czasami też się zdarza, że dosyłacz kulek dyszy jest zbyt mocno dociskany przez sprężynę magazynka i dysza za słabo oskakuje do tyłu, uniemożliwiając pobranie kulki do komory. Nie wiem, też jakiej
 4. Pewnie w wersji S jest więcej stalowych elementów. Patrząc na dane techniczne obu, to RK-10S jest cięższa. A może się mylę ? ;)
 5. Te tłoczek to jest fachowo dysza, ewentualnie cylinderek gazowy :) Tłoczek z uszczelką jest w środku dyszy. Dysza powinna poruszać się po tłoczku, aby odsłonić po strzale szczęki magazynka i kulka mogła być wprowadzona do komory. To tak w skrócie. Zaklinowanie się w takiej pozycji dyszy świadczy np. o niedostatecznym nasmarowaniu układu pneumatycznego, zbyt ciasnym spasowaniu dyszy z głowicą tłoczka, uszkodzonej/słabej sprężynce powrotnej tłoczka. Ogólnie replika wymaga rozbiórki i przeglądu.
 6. Idzie zrobić :) Mam tak przerobionego trzylufowego Double Eagla. Dodatkowo połączyłem trzy cylindry w jeden, więc FPS'ów ma ponad 400 na 0.25g. Raczej nie jestem w stanie opisać słowami, jak wykonywałem mody, trzeba by było zrobić o tym filmik. Jeżeli jesteś "techniczny", to po rozłożeniu repliki na kawałki, i przeanalizowaniu pracy mechanizmów, możesz dojść do tego sam, przynajmniej w kwestii strzelania z jednej lufy.
 7. Kawałek blaszki stalowej o grubości 1 mm, nawiercić, wykręcić śrubkę mocującą styk, włożyć zrobiony styk, dokręcić śrubkę, gotowe. Chciałbym mieć tylko takie problemy ;)
 8. Jedną z możliwych przyczyn jest brak szczelności w układzie pneumatycznym, czyli pomiędzy dyszą a uszczelką głowicy. Można też sprawdzić, czy zaworek dyszy działa poprawnie. Dobrze jest też sprawdzić replikę na innym magu, aby wykluczyć uszkodzenie zaworka strzałowego. Wszelkie diagnozy na odległość to loteria, nie znając faktycznego stanu technicznego repliki. A ten stalowy zamek w KP13 to ciekawostka, powinien być aluminiowy.
 9. Z Wawy to tylko znam Krackena 1911, można go znaleźć na YT. Ja osobiście też mogę się podjąć, konkretne ustalenia na PW.
 10. Akurat z tą repliką mam małe doświadczenie, ale proponowałbym sprawdzić dwa miejsca, które dają zazwyczaj efekt syfonowania. Zawór magazynka - czy wciska się płynnie i wraca tak samo, bez wyczuwalnych tarć. Najlepiej wymontować go z maga, przedmuchać delikatnie sprężonym powietrzem, sprawdzić stan uszczelek, nasmarować olejkiem silikonowym. Drugie miejsce to zbijak zaworu razem z disconektorem. Po ruchu zamka w tył disconektor powinien odłączyć zbijak. Jak tak się nie dzieje, to mamy efekt syfonowania. Przyczyną może być zużycie elementu lub silne zabrudzenie mech
 11. 20C wystarczy w zupełności. Pamiętaj, aby nie dopuścić do rozładowania się batki lipo poniżej 6V. Traci wtedy swoją pojemność i problemy zaczynają się od nowa.
 12. Przyznam szczerze, że nie rozumiem za bardzo Twoich opisów jak działa czy też nie działa ta cymka. Na odległość się nie dogadamy. Daj replikę do serwisu lub jakiemuś znajomemu, co ogarnia temat. Możesz też wysłać do mnie, do Wrocławia, spróbuję zdiagnozować ją za free. Jak coś to pisz na PW.
 13. Chcesz kupić taką batkę, aby tylko sprawdzić swojego cymo-klocka ? Twoja kasa, więc nic mi do tego, może będziesz używać jej w innej replice. Zakładam, że ładowarkę do akumulatorów lipo masz ?
 14. Wg mnie mechanicznie wszystko jest w porządku. Nie masz u siebie nikogo, kto mógłby użyczyć sprawnej batki lipo 7,4, nim kupisz swoją ? Bo coś cały czas stawiam na niesprawnego nimha. Jeżeli na niej cymka dalej by szwankowała, to stawiam na problem z silnikiem. Możesz też sprawdzić styki, czy dobrze je zamontowałeś, bo jak pojawił się na nich nagar, to prąd nie przechodzi.
 15. No i brawo Ty ! :) Nie wiem, czy to wina nagranego dźwięku, ale tak jakby silnik trochę za bardzo jęczał ;) Może trochę trzeba podregulować jego docisk do zębatki ? Ale ok, działa ? działa ! :)
 16. W sumie to nawet nie musisz wyciągać silnika. Kręć zębatką przy silniku do siebie, aż padnie strzał i potem znowu. Jak coś się będzie blokować, rozbierz gearbox. Tylko uwaga na ewentualnie napiętą sprężynę tłoka !
 17. Przy wyjętym GB powinien działać tylko tryb auto. Coś ewidentnie blokuje zębatki albo silnik nie ma siły, aby kręcić się cały czas. To miejsce, gdzie wciskasz śrubokręt po strzale to zapadka anty-reversa, może tam coś blokuje ? Rozbierz gearbox, najpierw sprawdź silnik, czy ma moc. Potem obejrzyj wszystkie elementy czy nie widać na zębach jakiś uszkodzeń. Możesz też, po wyjęciu silnika, złożyć GB do kupy i pokręcając zębatką z którą styka się zębatka na silniku pokręcić nią aż sprężyna napnie tłok i nastąpi strzał. Powinno iść na początku lekko, a potem z coraz wi
 18. Odkręć silnik, sprawdź czy się kręci przy podpiętej batce. Możesz złapać zębatkę na silniku przez kawałek np. gumy czy tekturki, aby sprawdzić czy bez problemu da się go zatrzymać. Jeżeli nie będzie stawiał oporu to jest padnięty, bo bateria jest przecież sprawna.
 19. Jeżeli użyjesz Google lub jakiejś innej wyszukiwarki, to na pewno znajdziesz pasujący model i cenę. Ja rozumiem, że ktoś się nie zna na majsterkowaniu i dlatego chętnie pomogę w Twoim problemie, ale są pewne granice ;)
 20. Albo coś faktycznie blokuje silnik albo batka jest padnięta. Kupiłeś używany sprzęt, więc nie masz pewności, że bateria jest sprawna, pomimo że się ładuje. Jaka to jest batka ? Jeżeli NiMh to sprawdź cymkę na jakimś działającym lipo. Jeżeli i wtedy silnik się nie zakręci, to znaczy że padnięty jest silnik lub coś go blokuje. Trzeba eliminować po kolei potencjalne problemy.
 21. Moim zdaniem to raczej nie działa zaczep kurka, pękł lub wyślizgał się. Pęknięta sprężyna kurka nie pozwalałaby podnosić się kurkowi i wtedy zamek dałoby się zdjąć. Ja bym spróbował dorobić kosteczkę np. z drewna, która na wcisk całkowicie wypełniałaby wnęką za dyszą do rowka prowadnicy zamka. W moim Glocku od DB to jakieś 15,5 x 15,5 x 6 mm I wtedy trzymając replikę zamkiem w dół próbował go zsunąć. Ale to tylko moje gdybanie, nie spotkałem się z takim problemem, klocki to nie moja bajka ;)
 22. "... dlaczego w wersji green gaz mojego Colta są wcięcia w rękojeści na magazynek z kapsułą CO2, skoro repliki gg nie są stockowo przygotowane na takie zasilanie? Czy może jest to zrobione pod tuning, bo pewnie stockowy mechanizm po kilku strzałach CO2 by się rozpadł. ..." Albo producent repliki ograniczył koszty produkując tylko jedną wersję, uniwersalną chwytu, albo replika ta jest faktycznie dostosowana do zasilania dual power :) Zresztą, przerobienie fabrycznego zasilania gg na co2 i odwrotnie to nie nie jest jakaś kosmiczna technologia :)
 23. Nie wiem za bardzo co to znaczy przekalibrowana wiatrówka ;) Repliki broni są produkowane jako wiatrówki w kalibrze 4.5 mm i repliki ASG w kalibrze 6 mm. Nie jestem jakimś szczególnym entuzjastą replik Glocka, szczególnie tych w wydaniu klasycznym, uważam, że są wizualnie nudne. A dla mnie osobiście wygląd zewnętrzny repliki jest najważniejszy, w końcu to zabawka, która ma cieszyć oko dużego chłopca ;) Potem jak leży w łapie, a na końcu jak działa/nie działa mechanika, bo z tym zazwyczaj sobie radzę i lubię trudne przypadki. Pochlebnymi opiniami cieszą się repliki klo
 24. Naprawdę nie widzę związku z nabiciem na full maga a podawaniem dwóch kulek naraz, to są różne układy w replice. Sprawdź może w jakim stanie jest dosyłacz kulek w dyszy. Powinien być taki jak na fotce, to jest dysza do Colta. Jeżeli ta część jest pęknięta, odpadła, co się zdarza, to tutaj mogą być problemy z podawaniem kulek. Ale wtedy te problemy powinny być cały czas, niezależnie od stopnia nabicia magazynka. Chmurka gazu zazwyczaj wskazuje słabą szczelność górnej uszczelki maga względem dyszy albo nieszczelność cylinder dyszy-głowica dyszy. To jest typowe dla r
 25. Ja prawdopodobnie zwracałem uwagę na możliwość takiego problemu ze zbyt mocną sprężyną magazynka, ale to tylko jedna z możliwości. Osobiście nie spotkałem się z takimi objawami, tutaj może przyczyną być wszystko, nawet zbyt luźne szczęki maga. Oddaj zabawkę na gwarancję, bo na odległość to wróżenie z fusów, bez zajrzenia do repliki ja się nie podejmuję trafnej diagnozy.
×
×
 • Create New...