Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odpowiedni mundur miejski.


Recommended Posts

Witajcie. Od dłuższego czasu posiadam mundur US wz.98. i mam zamiar w najbliższym czasie zakupić również mundur do terenów zurbanizowanych. Proszę wszystkich posiadających mundury miejskie o doradzenie w wyborze odpowiedniego.

Dziękuje i pozdrawiam. Oko.

Link to post
Share on other sites

Do terenów zurbanizowanych typu "stare, ceglane budownictwo" mogę polecić sprawdzony zestaw: bluza austriacka (nieużywany aktualnie wzór maskujący) i do tego szare spodnie bundeswehry (też stary wzór, ale produkowany nadal przez mil-tec). Zestaw stosunkowo tani; bluza ok 80 zł spodnie ok 100 zł (nie jestem pewny ceny spodni). Co do konkretnych wzorów "miejskich" to wielkiego wyboru w polskich sklepach nie ma: polski kombinezon AT albo BDU w maskowanie Metro; okazyjnie trafiają się różne inne "kwiatki" z Rosji. Szczerze polecam polskie maskowanie, ale trzeba sie za nim trochę nabiegać. Zapytaj w Big Red One na Swiętojańskiej w Gdyni, solidna firma :)

Link to post
Share on other sites

Jako alternatywe proponuje (z tych co mi są znane, może są jeszcze jakieś lepsze) BDU Grey oraz ten nowy miejski kamuflaż USMC (chyba tak się nazywa) tylko z tym drugim może być kłopot z dostaniem.

 

Niby też dobre są czarne kombinezony i BDU, ale ja mam mieszane zdanie, ponieważ nie raz lepiej widziałem gościa w czarnym (w nocy i w dzień) niż w Woodlandzie czy polskiej Panterze.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście trochę przesadziłem ze stwierdzeniem że polskie kombinezony AT są w sklepach. Mogłoby z moich słów, że w byle Paragrafie czy innym sklepie mają zawsze pełną rozmiarówkę :lol:

Raz jeden znajomy zobaczył w sklepie (nie pytajcie w jakim bo tego nikt nie wie) w Warszawce, ale to było dawno temu. I uprzedzam ewentualne pytania ze strony mieszkańców Stolicy: znajomy wie co widział i nie pomylił tego z niczym innym :)

A co do Big Red One to spytać nie zawadzi, ale to nie będzie na zasadzie, że gość Ci skądś sprowadzi tylko może jakiś jego znajomy ma na zbyciu. Ludzie przynoszą też w komis dość dużo ciekawych rzeczy.

Link to post
Share on other sites
Raz jeden znajomy zobaczył w sklepie (nie pytajcie w jakim bo tego nikt nie wie) w Warszawce, ale to było dawno temu. I uprzedzam ewentualne pytania ze strony mieszkańców Stolicy: znajomy wie co widział i nie pomylił tego z niczym innym :)
fakt... było takie coś w jednym sklepie... wisiało sobie aż ktoś to kupił :) zdaje się że kosztowało w granicach 250zł :)
Link to post
Share on other sites

Alex, ile byś zawołał za ten mundur? Tylko że teraz za bardzo przy kasie nie jestem i wywiadówka nie długo :) Ale jak coś to byłbym zainteresowany. Podrzuć jakiś kontakt i jak będzie kasa to sie odezwe. Rozmawiałem dziś ze znajomym z AT Gdańsk i powiedział mi że tylko ludzie z AT Warszawa mają dużo mundurów i mogą sobie pozwolić na oddanie jakiegoś znajomym a w innych tego typu oddziałach w Polsce jest ściśle odliczona liczba uniformów.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...