Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Posiadam Golden Eagle 3329 - stockowa wersja. Jest to Colt o dość masywnym metalowym zamku. Zaczynałem od gazu ProTech, natomiast starczał on na niecały magazynek (ok. 25 kulek) i pod koniec albo kończył się gaz albo było zbyt mało gazu, żeby zamek został w tylnym położeniu. Za radą na WMASG przetestowałem WE 2x i udało mi się wystrzelić od 1-1,5 magazynka i zamek elegancko zostawał w tyle po ostatniej kulce. Jednak mam wrażenie, że dla tej repliki jest to trochę za mocny gaz. Dlaczego? Otóż po napełnieniu na maxa gazu WE replika na początku bardzo mocno kopie i wylatują po 2 kulki (sprawdzane na 2 magazynach, a więc to raczej nie wina szczęk). Po pierwszych 5 strzałach problem z wylatującymi 2 kulkami na raz znika i replika działa prawidłowo, stąd zakładam, że to nie wina szczęk w magazynku, ani gumki HU. Testowałem też SmartGas, ale tu po wystrzeleniu pół magazynka kończył się gaz lub po prostu sam zamek chodził i nie miał siły juz podawać kulek. Mam w zanadrzu jeszcze Abbey Predator do sprawdzenia. Co możecie polecić? Replika ma zamek metalowy. Czy jednak wypluwanie 2 kulek na mocnym gazie to podstawa do wysłania repliki na serwis? Przy czym ten problem pojawia się tylko na początku strzelania, gdy jest największe ciśnienie. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli używasz repliki teraz, przy tych 30 stopniowych upałach, to powinna działać nawet na Smarcie, który jest dosyć słaby.

Ten Colt ma klasyczny magazynek o małej pojemności gazu, bo jest płaski.

Dlatego wystrzelenie na jednym nabiciu tylko dwudziestu kilku kulek z zablokowaniem zamka po ostatniej kulce może być w normie.

Golden Eagle to typowe gazówki budżetowe i bez poprawienia ich nie ma co liczyć na jakieś cuda w działaniu.

Co do dwóch kulek podawanyvh przy jednym strzale to może być wina za mocnej spreżyny magazynka, która po załadowaniu do pełna kulkami maga bardzo mocno naciska na szczęki.

Praktycznie wszystkie tanie GBB cierpią na nieszczelność układu pneumatycznego, przez co sporo gazu ucieka podczas strzelania, więc i kulek da się wystrzelić mniej.

Często w Coltach sprężyna trójpalczasta jest niewłaściwie dogięta, co powoduje blokowanie ruchu zamka przez kurek.

No i sprężyna kurka jest często niepotrzebnie za mocna, co powoduje dodatkowe opory zamka przy jego cofaniu.

Itd., itd., itd. :)

Podejrzewam, że jakbyś wysłał pistola na reklamację, to spuszczą cię na drzewo, twierdząc, że żle używasz repliki.

W necie jest pełno filmików co poprawić w gazówkach, poszukaj, pooglądaj, spróbuj coś w swojej zabawce sam ulepszyć :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...