Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C Tokyo Marui


Recommended Posts

Cześć

 

Prosił bym użytkowników G36C aby wydali opinię o tym egzemplazu.Mi osobiście się on bardzo podoba ale nie miałem jeszcze okazji z niego postrzelać.Tak więc opinie posiadaczy mile widziane.A i jeszcze przy okazji,czy ktoś się orientuje jak to się ma z montażem takiego celownika kolimatorowego do wyżej wymienionego modelu :?:

 

http://military.pl/cgi-bin/milshop/W45.html

 

Lub jakiegoś innego dobrego celownika kolimatorowego :?:

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Jako szczęśliwy posiadacze tego czegoś coś tam powiem...

 

Trudno mi to porównywać do innych AEG'ów bo jest to mój pierwszy... ale cieszę się, że wybrałem akurat niego.

1. Wygląd

Choć nie którzy mu zarzucają, że jest nieco futurystyczny, ja to odbieram jako pozytyw. Jak na karabin szturmowy jest dość "kompaktowy", nie razi też nieestetycznym ABS'em...

2. Ergonomia

To uważam za największą zaletę G36C. Składana kolba konieczna przy CQB, wygodne przyrządy celownicze. Ten gun tak leży w łapie jakby był jej przedłużeniem. Załączone szyny RAS'a dają wiele mozliwości, choć dla mnie wersja "goła" jest w zupełności wystarczająca. Bardzo wygodne i precyzyjne celowniki w zasadzie wystarczają i kolimator bardziej wzbogaca design niż wartości użytkowe. Jedyne do czego można się przyczepić to odkręcający się uchwyt paska przy przedniej szynie RAS'a. Ja go po prostu zdjąłem - karabin wisi tylko na uchwycie przy kolbie.

3. Osiągi.

Silnik EG1000 zapewnia najwyższe osiągi. Jak powiedziałem wcześniej trudno go porównać do innych ale na pewno im nie ustępuje co zaobserwowałem na kilku już strzelankach. Bardzo celny.

 

PODSUMOWUJĄC ...POLECAM !!!

Link to post
Share on other sites

Cześć

Azghar,a mógłbyś jeszcze napisać, na jaką odległość można w miarę skutecznie celować?Oraz na jak długo starcza standardowa bateria (większej już i tak chyba się nie da założyć?)Inni posiadacze tego gunna są również proszeni o info.

 

Z góry dzięki za informacje :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przyłączam się do prośby Snake'a: wypowiedzcie się posiadacze G36C i napiszcie co sądzicie o swoich zabawkach (oprócz tego, że są najlepsze i najcudowniejsze ze wszystkich). Na co trzeba uważać podczas eksploatacji (czy coś się obluzowuje itp.). A może ktoś dziwnym zbiegiem okoliczności porównywał G36C ze Steyrem AUG, bo to są akurat dwie giwerki, pomiędzy którymi się waham. Oczywiście chodzi mi o osiągi, a nie o wygląd. Mam też pytanie co do jakości magazynków (low-cap) a zwłaszcza zatrzasków do łączenia magazynków.

Link to post
Share on other sites

G36 jest chyba jednym z najnowszych elektrykow wydanych z Marui, tak wiec watpie aby wiele osob go w Polsce mialo, a nawet opinie tych co go maja trudno uznac za w pelni wiarygodne, bo opinie typowo uzytkowe mozna miec dopiero po dluzszym okresie zbierania doswiadczen.

 

Dla zdobycia wiarygodnych informacji sugeruje raczej przejrzenie serwisow zachodnich. A tak przy okazji to niedawno widzialem nowa oferte metalowego body wlasnie dla G36 (w realu jest tez metalowe? myslalem ze z tworzywa, jak w wiekszosci nowych broni...).

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Rzeczywiście w G36C lubi sobie coś odpaść - na zlocie odpadł mi Selector Switch i tylko dzięki Gunnerowi, który odnalazł go na leśnej drodze wciąż jestem szczęśliwą posiadaczką kompletnej broni:).

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Ci Gunner :D

Link to post
Share on other sites

i u mnie posypał się selektor ognia.. też miałem farta, że to ujrzałem. Jeżeli na kilka sztuk jakie są w kraju są już 2 przypadki że ta część odpada to niezapowiada się ciekawie :-( . W każdym razie polecam zaopatrzenie sie w odpowiedzniego rozmiaru klucz i dokręcanie śruby trzymającej switch przed i po strzelaniu.

Link to post
Share on other sites

W modelach H&K lubia odpadac selektory, w koncu srubka jest krotka i lapie na dwa obroty. W moim G36 nozek dostala jedna z pan mocujacych dolna szyne - na zlocie na szybko odkrecalem uchwyt pasa (przeszkadza odrobine przy montazu latarki) i najwidoczniej za slabo dokrecilem. Ogolnie wszelkie elemnty przykrecane maja tendencje do opuszczania miejsca zakwaterowania dlatego goraco polecam patent stosowany w gearboxach marui - kropla lakieru (moze byc do paznokci) na leb sruby tak aby przykleil dziewczyne do obudowy.

Link to post
Share on other sites

ja mam lepszy sposob - locktight. taki "klej" do srob - sa o roznej sile, taki ze jak zakrecisz, to nie odkrecisz, ale tez slaby ze jak zakrecisz to nie ma wiekszych problemow z odkreceniem...

ja uzywam czerwonego - posredniego. z problemami da sie odkrecic i to jest to o co mi chodzi :)

szkoda ze go nie uzylem wczesniej... moze bym miel moj selektro ognia w MP5 :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ech

i po moim selektorze ognia :-(

 

Patent z lakierem na śróbkę nie zdał egzaminu i niestety selektor odpadł...

Zresztą się nie dziwię... jak zobaczyłem wyżłobienie na śrubkę w mocowaniu selektora to nie wiem jak to ma się trzymać ???. Przydałoby się, aby importerzy TM wyrazili opinie swoich klientów dostawcy i w jakiś sposób dali sygnał o wadliwej konstrukcji - tym bardziej, że dotyczy to wszystkich modeli MP5

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć

 

Jako że postrzelałem już trochę z owego guna,postanowiłem podzielić się moimi wrażeniami.G36C to jeden z najnowszych modeli wydanych przez TM.Jak wiadomo technicznie jest na najnowszym poziomie (Gear Box Version 3 oraz silnik EG 1000 zapewniają mu świetne osiągi,co prawda nie miałem możliwości bezpośredniego porównania osiągów np. do Kałacha,.Ale z pewnością nie są gorsze) Wykonanie jest bardzo ładne i choć jest z zewnątrz wykonany z plastiku (podobnie jak oryginał) to wcale nie kuje w oczy plastikowością.Wręcz przeciwnie,jakość kompozytu jest świetna.Zauważyłem że na forum pojawiły się skargi na odpadające selektory ognia i uchwyty mocujące pasek.I że trzeba je podklejać,nie wiem czy to zasługa sprzedawcy ale u mnie te rzeczy się nie dzieją i wszystko się trzyma kupy tak jak powinno.Ale nawet jak by się coś tam obluzowywało to jest to raczej mała wada,ponieważ można się z nią szybko i łatwo uporać przyklejając śrubkę nawet zwykłą kropelką.Ja wad żadnych nie stwierdziłem.Składana kolba również robi stabilne wrażenie,a po złożeniu daje duże możliwości manewrowe w zamkniętych pomieszczeniach.Ergonomia karabinka jest super,jeszcze zanim go kupiłem myślałem o dokupieniu kolimatora.Ale jak zacząłem z niego strzelać stwierdziłem że kolimator lub inne ułatwienia celowania są zupełnie nie potrzebne ponieważ standardowe przyrządy celownicze w pełni wystarczają (są bardzo wygodne i dokładne z możliwością indywidualnej regulacji).Być może zauważyliście że niektóre AEGi mają bardzo dziwny dźwięk podczas strzelania (taki podobny do żaluzji wciąganej i opuszczanej :wink: Natomiast G36C brzmi bardzo fajnie,trochę podobnie do Kałacha (być może dlatego że (chyba) mają taki sam Gear Box) Warto zainwestować w magazynek Hi Cap ponieważ standardowy mieści tylko 50 kulek,co przy strzelaniu serią powoduje jego szybkie opróżnienie.Natomiast Hi Cap mieści 470 kulek z czego można postrzelać trochę dłużej :wink: Niestety Hi Cap nie posiada już imitacji pocisków jak to ma miejsce w standardowym magazynku,jako wadę lub zaletę można również uznać to że jest pół przezroczysty i widać z zewnątrz znajdujące się w nim kulki.Przydaje się również druga bateria.Niestety z braku miejsca karabinek mieści tylko małą baterie (600 mah) ktura jednak starcza na wystrzelenie około 6 Hi Capów zanim się rozładuje.W necie widziałem przeróbki G36C które mieszczą większe baterie,niestety aby uzyskać tą możliwość nie obejdzie się bez patroszenia wnętrzności guna w celu zwiększenia miejsca na baterie (z czego ja zdecydowanie zrezygnuję)Wszystko we wszystkim to bardzo mi się ten gun podoba i gorąco go polecam rozważającym ewentualny zakup.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Do powyzszego opisu moge dodac pare spraw :

 

1)Testowalem G36C ( na kilku strzelankach) i porownywalem z osiagami Ak47 oraz KNIGHT'S SR-16 M4 CARBINE. G36C ma krotsza lufe, ogolnie odnioslem wrazenie ze ma gorsze skupienie ognia na celu jak i troszeczke krotszy zasieg. Oczywiscie mozna na "chama" bawic sie hopupem ale mija sie to raczej z celem gdyz zaczniemy raczej strzelac nad przeciwnikiem : .

2)Napewno w 100% trzeba dokrecic szyne RIS. Po wyjeciu klamki z pudelka odrazu potraktowalem ja srubokretem . Zdaje mi sie ze jest ona dokrecana na sam final recznie :| dlatego tak slabo sie trzyma

3)Selektor ognia narazie u mnie sie trzyma dosc dobrze i niezapowiada sie zeby odpadl

4)Sa juz do kupienia wersje K i KE(preorder) i magazynek bebenkowy na 3500 kulek, znalazlem tez rozne upgrady , jesli chcecie linki to dajcie znac i je wrzuce

 

Dodano: Sro Maj 28, 2003 9:32 pm

 

G36K

 

G36KE preorder

 

Zestawy Tune up firmy Systema

 

Magazynek na 3000 kulek

 

Kursik rozkladania klamki

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Ja znalazłem jeszcze takie dodatki:

 

- Celownik optyczny http://www.uncompany.com/pageproductdetail...asp?prodid=2322

- Adapter na Tłumik http://www.uncompany.com/pageproductdetail...asp?prodid=2302

- Przednia rączka http://www.uncompany.com/pageproductdetail...asp?prodid=2297

- Fore Grip na większą baterie http://www.uncompany.com/pageproductdetail...asp?prodid=2598

- Boczne szyny montażowe http://www.precisionairsoft.com/item357.htm

- Metalowa dzwignia do zamka http://www.uncompany.com/pageproductdetail...asp?prodid=2519

Oraz opiy jak przerobić guna tak aby pasowały do niego większe baterie 9,6 1100 mAh http://www.uncompany.com/information/modif...36c1100modi.asp oraz 9,6 1500 mAh http://www.uncompany.com/information/modif...36c1500modi.asp

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Hi Cap nie posiada już imitacji pocisków jak to ma miejsce w standardowym magazynku

 

ja mam pytanko odnosnie tych imitacji, jak to wygląda? dobrze? One sa jakies plastikowe wewnątrz? Poprosze o dwa zdania komentarza. Thx :)

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Imitacje są wykonane z plastiku,jednak wyglądają bardzo dobrze.Pod imitacją pocisków znajduje się jeszcze imitacja sprężyny wypychającej pociski,która po rozkręceniu magazynka okazuje się być naklejką.Jednak wcale z zewnątrz na nią nie wygląda.Całość prezentuje się bardzo ładnie i wygląda realistycznie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

poniewaz zainteresowalem sie g36 i czaje sie na ten sprzet znalazlem kilka ciekawych linkow o tym sprzecie

 

odgrzewam ten stary temat bo wydaje mi sie ze lepiej bedzie jak wszystkie informacje o danym modelu beda w jednym temacie

 

opis rozbierania i bebechow g36 (duzo ciekawych zdjec)

http://www.airsoftclub.com/scripts/G36.html

 

stronka z opisem wersji ostrej z tabelka wielkosci poszczegolnych modeli (przydatne przy konwersji)

http://www.hkpro.com/G36.htm

 

filmik ze strzelania z prawdziwego g36 i g36k

http://www.hkpro.com/video/G36.mov

 

niehc nastepne pokolenia korzystaja :)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jestem w posiadaniu repliki g36c od jakiś dwóch tygodni i jak narazie muszę przyznać że był to dobry wybór.

Wcześniej posiadałem mp5a5 tm które dziś ma mój kumpel.

Karabinek wygląda świetnie przy jego zakupie brałem pod uwagę także m4 ris tm jednak gdy go ujrzałem i wzięłem do reki odrazu znikły wątpliwości.

Replika jest wykonana świetnie idealnie leży w dłoniach nic nie trzeszczy dostęp do bateri jest bardzo łatwy, a jej wymiana jest dziecinnie prosta w porównaniu do mp5 gdzi się trzeba troche pomęczyć.

Do repliki dokupiłem rączke oraz boczne szyny na dodatkowe gadżety jak latarka itd po ich zamontowaniu wraz z kolimatorem guarder nb13-2 gun prezentuje sie jeszcze bardziej okazale.

Jak narazie strzela bez zarzutu ale to w końcu prawie nówka.

Zdziwiłem sie tylko gdy po dokładych oględzinach repliki zauwarzyłem brak śróbek przy selektorze ognia oraz przy mocowaniu kolby widoczna po jej złorzeniu.

Nie wiem czy było tak od wypuszczenia repliki z fabryki czy może coś w sklepie rzeżbili ważne, że sobie z tym poradziłem i nie wnikam w to.

Uwarzam że jest jedną z najlepiej wykonanych replik tokyo marui porównujać ją do sr-16 , ak47 oraz mp5a5 , bardzo uniwersalna zarówno do lasu jak i do budynków.

Nic tylko kupować.

Link to post
Share on other sites
] wczoraj rozlozylem go pierwszy raz ale za nic nie moge dojsc jak wyjac lufe razem z komora hop-up'u

 

jakas wkrecana czy niewyjmowalna??? dziwne  

 

moze ktos moglby to opisac bo dolaczony schemat cos mi malo mowi :(

 

Tez mialem z tym na poczatku problem. Jak juz zdejmiesz foregrip i odkrecisz wszystkie okoliczne srubki, tak ze zespol lufy bedzie wysuwal sie jakis 1 cm i blokowal z niewiadomych przyczyn, wtedy nalezy odkrecic imbusem port magazynka. Zobaczysz, ze kabel prowadzacy od GB do akumulatora blokuje lufe i nalezy go kawalek przesunac(przy skladaniu do kupy wykonujemy to samo tylko w odwrotnej kolejnosci). Sama komore HU oddzielamy od lufy lekko ja naciskajac u nasady i krecac jakies 45 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazowek zegara(choc moze i odwrotnie - nie pamietam, ale nie ma to w zasadzie znaczenia, gdyz niczego tu nie uszkodzimy, jesli bedziemy to robic delikatnie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...