Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Którą wybrać


Recommended Posts

Witam,

Mam dylemat co do wyboru repliki a mam na oku trzy:

1. CM.105 DANIEL DEFENSE MK18

2. M906B FIRE CONTROL SYSTEM EDITION

3. REPLIKA KARABINKA M920A AEROKNOX AX//15 ETU

Proszę o uargumentowanie wyboru.

Który jest lepszy MOSFET "ETU" czy "FALCON"?

I czy M906 jest wykonany z metalu chodzi mi tu o komorę zamkową jak i komorę spustową?

Link to post
Share on other sites

CM.105 to dość nowy wypust od EMG, czyli od Evike, czyli mają licencję na DD i zamówili u CYMY replikę, pewnie jest to ok body z oznaczeniami, jak ktoś to lubi i frontem MK18 jak ktoś to lubi. Fajnym się wydaje silnik high speed, ale praktyczniejsze są high torque, jest też jakieś CYMA ETU, ale dalej z mechanicznym przerywaczem i chyba bez możliwości programowania, więc FALCON ETU lepsze.

Emki od DE to od jakiegoś czasu najlepsze tanie eMki. Są plastikowe za ~600 i metalowe za ~900 i jakościowo to pewnie to samo co CM.105, tylko DE z lepszym mosfetem, ale bez oznaczeń i bez frontu MK18.

Aerokonx to nowość od DE które jeszcze nie wyszło. Jakościowo to pewnie to samo tylko inny wygląd zewnętrzny.

Jak komuś zależy na wyglądzie MK18 to bym brał Cymę, jak nie to DE. Wyższa cena o 400 zł to opłaty licencyjne, a i tak jest gorszy mosfet. A jeszcze z 4 lata temu za 1400 można było mieć eMki od ICS, "trochę" inflacja dowaliła.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie ciężko coś znaleźć o tym CYMA ETU.
Nie miałem repliki Cymy z ETU w rękach, więc to są informacje z Internetu:
Na pewno jest to ETU oparte na micro switch'u i  na mechanicznym przerywaczu, technologia sprzed 10 lat, ale lepsze to niż nić.
Nie ma żadnych możliwości zmiany opcji/programowania.
Prawdopodobnie nie ma funkcji AB, czy ochrony baterii, tylko funkcja mosfetu. Podobno się pali na bateriach 11,1V.

W skrócie: Lepsze to niż nic.

Aster to tańszy brat Gate Titan. Jak będzie zamontowany fabrycznie to na pewno będzie taka informacja w opisie sklepu, bo to bardzo dobry mosfet.

Link to post
Share on other sites

To jeżeli bym zakupił DE to na początek zainwestować w wymianę?:

1. łożysk na kulkowe,

2. tłok z pełną szczęką stalową

3. uszczelnioną dyszę 

4. zderzak lepszy

5. lepszego gearboxa

 A z czasem pomyśleć nad wymianą mosfetu na EE+ lub Aster?

Link to post
Share on other sites

Na kanale asgolsztyn była rozbebeszana jakaś replika od de, obejrzyj i zobacz co było zmieniane. Te repliki fajnie strzelają już po wyjęciu z pudełka. Moje zdanie jest takie, że nie warto ruszać, póki parametry strzałów są zadowalające. Do tego czasu odkładaj mamonę na potencjalny tuning

Link to post
Share on other sites

To jest różnica 450 zł.
Jak nie bierzemy tego pod uwagę to Specna Edge 2 z Asterem jest lepsza.
Ale czy jest lepsza od AR'a od DE z tuningiem za 450 zł? To już trudniejsze pytanie.
Tuningując replikę traci się gwarancję, a na Specne ma się dwa lata rękojmi.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze w promocji znalazłem coś takiego:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-falkor-phantom-sdu2-0-czarny-1152230967.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-noveske-shorty-10-5-gen-4-zielony-1152230926.html

Co sądzicie o tym?

Wole wypytać dokładnie ponieważ to będzie moja pierwsza replika ASG więc chce wydać dobrze te pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Ja APSów nie polecę, kiedyś to były repliki które ładnie wyglądały, ale się strasznie sypały w środku, ale to było dobre kilka lat temu, te z linków to w miarę nowości, może się coś zmieniło.

Masz tutaj recenzję, na tym kanale będą też pewnie recenzje Specny i DE:

 

13 godzin temu, Jarek84 napisał:

Wole wypytać dokładnie ponieważ to będzie moja pierwsza replika ASG więc chce wydać dobrze te pieniądze.

Na początek polecę pójść na strzelankę gdzie można wypożyczyć replikę i zobaczyć czy się spodoba to hobby.
Jak masz kasę na Specne Edge 2 z Asterem to będzie to na pewno dobry wybór.
Ale można też iść w drugą stronę i kupić eMkę od DE za ~600 zł.
Jak się hobby nie spodoba to mniej stratny będziesz na sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...