Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK18 ICS VS SPECNA


Recommended Posts

Witam, wiele osób na grupach odradzało mi kupno repliki MK18 ICS, bo niby lepiej wziąć od specny i zrobić.

Pisałem z serwisantami no i nie bardzo lepiej, bo niby specna całkowicie jest do zrobienia, a to już koszt 2500-3000zł za tuning żeby wszystko ładnie grało.
Czy ICS, aż tak dało dupy, że też trzeba wszystko wymienić całkowicie, by był fajny sprzęt ? czy to już raczej tuning do tysiaka i jest idealna replika od ICS?

Jak to wygląda rzeczywiście ? 

MK18 ICS koszt 3700zł, pisali na grupie, że lepiej specne za 1200zł, no ale jak z tuningiem porządnym wychodzi 4000zł, to nie lepiej te ICS - ile w to trzeba włożyć by to było dobre? 
 

Link to post
Share on other sites

Specna najtańsza metalowa ~900 zł
Specna MK18 mod 1 kosztuje ~1300 zł, chyba że chcesz mod 0 wtedy 900 zł i skrócenie lufy ;)

ICS najtańszy metalowy ~1800 zł
ICS MK18 kosztuje ~3000 zł

W Specnie za oznaczenia i front płacisz 400 zł, w ICS za oznaczenia i front płacisz 1200 zł, no może trochę mniej bo w najtańszym metalowym nie ma mosfetu.. I mówimy tu tylko o wyglądzie repliki.
W Specnie masz wygląd wojskowy klasyczny MK18 mod 1 z roku ~2010, w ICS masz taki jak aktualnie wygląda palna cywilna MK18.
To jest tylko wygląd, coś za co płacisz i nie ma żadnego wpływu na strzelanie. Rzecz dla pasjonatów, kolekcjonerów.
Ja bym MK18 od ICSa nie kupił, przesadzili z ceną, ale miałem kiedyś ICSa co wyglądał jak MK18, z odległości 1-2m nie do odróżnienia, kupujesz po prostu sam front MK18 za ~300 zł i już.

Jak już odłożymy na bok wygląd i chcemy porównywać AR15 od Specny i AR15 od ICSa to robi się zupełnie inna historia.
Wybierając producenta, wybierasz przede wszystkim jakoś "budy". A tu jest spora różnica.
W środku w Specnie musisz trochę powymieniać żeby być na poziomie stockowego ICSa, ale jak chce się iść w najwyższą jakość to w ICS też można dużo wymienić. Pytanie tylko ile chce się włożyć w replikę.

Jak dla mnie w ICS wsadzasz mosfet optyczny, wymieniasz gumkę, dyszę i tyle. Mi wystarcza, no dobra może mam wymienione trochę więcej, ale jak się ma replikę z 5 lat to czasami wymienia się rzeczy dla funu. 
Inni powiedzą że musisz jeszcze kupić lufę PDI, komorę Maxx i bogowie wiedzą co jeszcze. Najlepiej to w ogóle HPA.

Link to post
Share on other sites

Jak tak czytam ile ludzie pakują w replikę to zastanawiam się dokąd zmierzamy...

W takich pieniądzach można kupić ostrą broń i wtedy zasięg będzie nieporównywalnie większy ;)

Ale jeśli mimo wszystko ktoś chce wpakować w swoją replikę 2-3tyś, to warto pamiętać że wciąż to jest tylko zabawka strzelająca plastikowymi kulkami. Oczywiście żeby nikt nie potraktował tego jako atak, niech tam każdy wydaje pieniądze jak chce, to tylko moja opinia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...