Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Rama poprawiona.  Po symbolicznym pasowaniu części wchodzą i działają jak trzeba . Pogrubiłem też szyny i zmieniłem orientację modelu podczas druku , żeby ich nie uszkodzić ( tym razem potrzebowały minimum podpór i są w całości ). Zamek się drukuje , tym razem w całości , powinien swobodnie pracować w ramie . Zrobię update jak to ogarnę .

20240608_163705.jpg

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem lufę z komorą na gumkę hu w standardzie VSR/gbb, ma wycięcie na popychacz kulek dyszy. Wstępnie lufa wewnętrzna będzie przykręcana po bokach , od góry będzie śrubka do regulacji hopka , coś jak tdc . Rama jest wydrukowana poprawnie, nieistotne części od ostrej pasują i pracują jak należy. Narazie borykam się z wydrukowaniem zamka. Po wielu pubach drukarka nie dała rady przekroczyć 80% wydruku , ale sprawdziłem czy niekompletny zamek będzie pracował z ramą i czy da się go założyć ( czy nie ma jakichś błędów w wymiarach co by utrudniało założenie zamka i jego swobodną pracę w szynach) I okazało się , że jest ok ;) . Ukręciłem jakiś filmik z tego wszystkiego ( sory za bałagan), muszę jeszcze zamówić sprężynę zamka , żeby po wydrukowaniu sprawdzić czy bangla ( prawdopodobnie od 1911/hi capy będzie śmigał z orginalną prowadnicą od pm63, ale jeszcze przypasuję dla pewności od mojego armiaka r32 ) . Jeśli chodzi o magi , postaram się wydrukować i uszczelnić "wkład" do skorupy magazynka od pm63 z miejscem na gaz , kulki , zaworki i mechaniz blokady po ostatnim strzale ... Ale tu muszę jeszcze trochę popracować w programie 3d i dopracować sam mechanizm ;) . Zobaczymy co z tego wyjdzie .

 

Link to post
Share on other sites

Potrzeba tylko delikatnego szlifu , żeby wszystko gładko pracowało, sprężyna powrotna zamka jedzie , zamek i lufa siedzą dobrze na ramie, muszę w wolnej chwili opracować jakiś bbu/dyszę i magazynki , tak , żeby po ostatniej kulce łapało zamek. Patent na zbijak zaworu maga jakiś wstępny już mam ... A na foto to , co udało mi się do tej pory ulepić.

20240611_091117.jpg

Link to post
Share on other sites

Z góry dziękuję za łapki w górę na YT, narazie jest 12 ;) motywacja rośnie , magazynki powoli nabierają kształtu, projekt powoli jedzie do przodu ;) jeśli wszystko wyjdzie jak trzeba , udostępnię projekt gotowej repliki na internety ;)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przeprojektowałem dyszę kwc , żeby pasowała do zamka , ale potrzebne są dalsze prace , żeby dysza współpracowała z ramą przy składaniu ... 

Dla chętnych moje wypociny na filmie poniżej :

 

projekt narazie "raczkuje" ale jakieś postępy są ;) .

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Wydrukowałem wkład ( na gaz I kulki ) , który wejdzie do skorupy magazynka, przerobiłem w programie 3d szczęki maga od glocka asg , żeby pasowały do całości i poskładałem wstępnie. Mimo sporej odległości szczęk maga od lufy/gumki HU, po małej modyfikacji niema problemu z ładowaniem kulek. Muszę kupić "krótki" zaworek górny do maga (1911/hi-capy jest odrobinę za długi, podejdzie coś ala beretta lub glock) i przerobić trochę budowę samego "wkładu" i go uszczelnić,  no i wydrukować podajnik kulek. Następnie zabiorę się za dopracowanie dyszy i zbijaka zaworu oraz uszczelnie mag z dyszą. Jak to opanuję projekt powinien strzelać. Mechanizm zatrzymania repliki po ostatnim strzale zostawię chyba na koniec ( ale będzie wstępnie na niego miejsce we wcześniejszej fazie projektowania maga ). Poniżej film "short" , na którym raczek pobiera kulkę do lufy. 

https://youtube.com/shorts/cFVOfwrK4Cs?si=RNuYR5N26D6TeBLG

 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...