Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Rama poprawiona.  Po symbolicznym pasowaniu części wchodzą i działają jak trzeba . Pogrubiłem też szyny i zmieniłem orientację modelu podczas druku , żeby ich nie uszkodzić ( tym razem potrzebowały minimum podpór i są w całości ). Zamek się drukuje , tym razem w całości , powinien swobodnie pracować w ramie . Zrobię update jak to ogarnę .

20240608_163705.jpg

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem lufę z komorą na gumkę hu w standardzie VSR/gbb, ma wycięcie na popychacz kulek dyszy. Wstępnie lufa wewnętrzna będzie przykręcana po bokach , od góry będzie śrubka do regulacji hopka , coś jak tdc . Rama jest wydrukowana poprawnie, nieistotne części od ostrej pasują i pracują jak należy. Narazie borykam się z wydrukowaniem zamka. Po wielu pubach drukarka nie dała rady przekroczyć 80% wydruku , ale sprawdziłem czy niekompletny zamek będzie pracował z ramą i czy da się go założyć ( czy nie ma jakichś błędów w wymiarach co by utrudniało założenie zamka i jego swobodną pracę w szynach) I okazało się , że jest ok ;) . Ukręciłem jakiś filmik z tego wszystkiego ( sory za bałagan), muszę jeszcze zamówić sprężynę zamka , żeby po wydrukowaniu sprawdzić czy bangla ( prawdopodobnie od 1911/hi capy będzie śmigał z orginalną prowadnicą od pm63, ale jeszcze przypasuję dla pewności od mojego armiaka r32 ) . Jeśli chodzi o magi , postaram się wydrukować i uszczelnić "wkład" do skorupy magazynka od pm63 z miejscem na gaz , kulki , zaworki i mechaniz blokady po ostatnim strzale ... Ale tu muszę jeszcze trochę popracować w programie 3d i dopracować sam mechanizm ;) . Zobaczymy co z tego wyjdzie .

 

Link to post
Share on other sites

Potrzeba tylko delikatnego szlifu , żeby wszystko gładko pracowało, sprężyna powrotna zamka jedzie , zamek i lufa siedzą dobrze na ramie, muszę w wolnej chwili opracować jakiś bbu/dyszę i magazynki , tak , żeby po ostatniej kulce łapało zamek. Patent na zbijak zaworu maga jakiś wstępny już mam ... A na foto to , co udało mi się do tej pory ulepić.

20240611_091117.jpg

Link to post
Share on other sites

Z góry dziękuję za łapki w górę na YT, narazie jest 12 ;) motywacja rośnie , magazynki powoli nabierają kształtu, projekt powoli jedzie do przodu ;) jeśli wszystko wyjdzie jak trzeba , udostępnię projekt gotowej repliki na internety ;)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj przeprojektowałem dyszę kwc , żeby pasowała do zamka , ale potrzebne są dalsze prace , żeby dysza współpracowała z ramą przy składaniu ... 

Dla chętnych moje wypociny na filmie poniżej :

 

projekt narazie "raczkuje" ale jakieś postępy są ;) .

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Wydrukowałem wkład ( na gaz I kulki ) , który wejdzie do skorupy magazynka, przerobiłem w programie 3d szczęki maga od glocka asg , żeby pasowały do całości i poskładałem wstępnie. Mimo sporej odległości szczęk maga od lufy/gumki HU, po małej modyfikacji niema problemu z ładowaniem kulek. Muszę kupić "krótki" zaworek górny do maga (1911/hi-capy jest odrobinę za długi, podejdzie coś ala beretta lub glock) i przerobić trochę budowę samego "wkładu" i go uszczelnić,  no i wydrukować podajnik kulek. Następnie zabiorę się za dopracowanie dyszy i zbijaka zaworu oraz uszczelnie mag z dyszą. Jak to opanuję projekt powinien strzelać. Mechanizm zatrzymania repliki po ostatnim strzale zostawię chyba na koniec ( ale będzie wstępnie na niego miejsce we wcześniejszej fazie projektowania maga ). Poniżej film "short" , na którym raczek pobiera kulkę do lufy. 

https://youtube.com/shorts/cFVOfwrK4Cs?si=RNuYR5N26D6TeBLG

 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Aktualnie magazynek , zbijak i dysza przeszły drobne modyfikacje, żeby usprawnić blowback i niezawodną pracę repliki , niestety skończył mi się greengas i czekam na paczkę ;) jak ogarnę temat gazu i dopracuję pracę repliki dodam aktualizację. Może będą pierwsze strzały...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mechanizm zbijqnia zaworu dopracowany , teraz muszę się zająć dyszą i drobnymi poprawkami w zamku. Może poszerzę kanał w magu doprowadzający gas do dyszy , zobaczymy . Testy na sucho bez sprężyny powrotnej wyszły obiecująco, a narazie wygląda to tak

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...