Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Do jakich ,,tanich elektryków" pasują firmowe czesci?


Recommended Posts

tak jak w temacie. Chodzi mi głownie do jakich tanich replik elektrycznych wchodzą zebatki firmowe. Bo wydaj mi sie ze jezeli z taniego zródła mam zebatki to chyba wsadzenie ich do plastikowgo gb wydluzy zywotnosc bo z tego co czytalem to głowna przyczyna ,,smierci" tanich aegów sa powycierane plastikowe zebatki.

Link to post
Share on other sites

To ja sie podepne - mam sprawny metalowy gearbox V2 z M4A1 WELL'a, jednak body ejst w nim tandetne. Poniewaz z dlugiej broni zaopatrzylem sie w AK 47 CYMY, to chcialem cos krotkiego do budynku, w zwiazku z tym pytam - do ktorej MP5 (najchetniej ze skladana kolba) bedzie pasowal ten standardowy GB V2? Widzialem po prostu jedna tania MP5 i wiele mozna jej zarzucic, zaczynajac od mocy, jednak body jest slicznie chropowate, a kolba spiera sie na stalowych szynach, w dodatku ma mila, gumowa stopke!

Link to post
Share on other sites

niestety nie ma... ale jest jeszcze jedno wyjscie. Do taniego aeg'a aby wydluzyc jego zywotnosc mozna wstawic metalowe zebatki. Ale nikt nie sprzedaje takowych zebatek. Nie wiem bo nigdy nie próbowałem ale przejdz sie do slusarza i pochodz po sklepach elektrycznych i poszukaj zebatek albo kup elektryka wyjmij plastikowe zebatki pokaz je dla slusarza to moze ci takie metalowe zrobi. Mysle ze taki przekret by przeszedł...zalezy od tego czy slusarza jakeigos kozaka znajdziesz;p Taki gearbox plastikowy tylko ze z metalowymi zebatkami pochodzi dosc dlugo ale wiedz ze tuning siłowy odpada-rozsadzi gearboxa. Sam sie nie znam na aegach ale kombinowac lubie;p

Link to post
Share on other sites

@maxavelli - jakiś czas temu @Stolar przerabiał Xm na wymiatacza do CQB. W warsztacie masz opis tej przeróbki - ja myśle ze przy znalezieniu jakiegos body od m4 da sie takie coś srobic. A nowe body do SRC to koszt ~60 zł. Oczywiście wtedy też dochodzi kupno komory HU.

 

LInki:

komora HU - http://taiwangun.com/index.php?str=product...t&product_id=81

Body http://taiwangun.com/index.php?str=product...&product_id=157

 

A teraz problemy:

 

Musisz jakoś roziązac problem regulacji silnika i skadś skombinować chwyt od m4 :) ale przy dobrych chęciach da się zrobic. Aha i do m4 pasują magi od mp5 (czytaj podaja kuliki) tylko trzeba zrobić taki pierścien coby łapał zatrzask maga

Link to post
Share on other sites

Widizalem ta eMke, i nawet mam body z CyberGun'a, jednak... nie podoba mi sie ona :-). Nie mam tu nic do zarzucenia Stolarowi, bo odwalil kawal dobrej roboty. Po prostu o gustach sie nie dyskutuje. Mam odsc eM'ek i "zapragnalem" MP5, ale na to wychodzi ze taniej bedzie zaopatrzyc sie w MP5 CYMY a rzeczonego WELL M4A1 (nota bene : 330 fps) po prostu sprzedac...

Link to post
Share on other sites
MP5SD6 firmy Kingbow z tego co wiem ma kopie gearboxa ver. 2 ale w wymiarze 4/5. znaczy w skali 4/5
Chrzanienie, komuś na tym forum udało się wpakować normalną "dwójkę" do Kingbowa, to samo zrobił jeden facet na AirsoftRetreat, a jak ja będę miał jakiś wolny szmal albo części, to też pewnie spróbuję. Wchodzi podobno prawie bez problemów, tylko trzeba HU wymienić, bo jest za krótki.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Po obejrzniu zdjęć nowego M4 BOYI z granatnikiem zobaczyłem, że ma on najprawdopodobniej plastikową kopię gearboxa 3( jest bardzo podobny do gearboxa Steyra Auga (BE). Czy ktoś próbował wsadzić do gb od tego M4 cześci od firmówek?

Link to post
Share on other sites

to spoko...W koncu nadszedł czas taniaków z gearboxami w skali 1:1. CZyli jest nowa alternatywa dla poczatkujacych. Kupują sobie taniaka z gb w skali 1:1 i kupuja uzywane czesci od firmowych gb. Ja mam juz zebatki TM i po wakacjach składam taniego Steyra- wymieniam zebatki, tłok, wstawiam gumke firmowa hop-up. Mysle ze bedzie dobrze :)

Link to post
Share on other sites

Nie bedize. Plastikowa obudowa nie wytrzyma metalowych zebatek. Jedyne co mzoesz wymieniac to rzeczy ktore uszczelnia konstrukcje (dysze, tlok itp.), ale tlyko na rzeczy z tworzywa, gumy, a nie na metalowe! Jesli chcesz rozwalic platikowy GearBox, to nie ma latwiejszej drogi niz mocniejsza psrezyna i metalowe zebatki...

Link to post
Share on other sites

Dobra, rob. Pogadamy za pol roku.

 

Czy ty zdajesz sobei sprawe z jaka predkoscia kreca sie zebatki w AEG'ach? Sa tak zaprojektowane, by nie wywierac nacisku ciepla na material z jakiego zostaly wkonany - w zwiazku z tym cale powstale cieplo zebatki staraja sie (poprzez kolki na ktorych sa osadzone) oddawac na obudowe GearBox'a, ktory jest stosunkowo ogromnych rozmiarow i spokojnie sobie z tym cieplem radzi. Ale plastik tego nie wytrzyma - przy intensywnym ogniu na auto (np. caly HiCap - czasami sytuacja tego wymaga) obudowa gearboxa zacznie sie po prostu topic... Minimalne przesuniecie i juz zebatki sa w innej pozycji, zgrzyt... i po zabawie.

Link to post
Share on other sites

Maxveli skoro metalowe zębatki nie mogła pracować z plastikiem to ŻADEN elektryk tm ca ..itp nie może działać. Zębatki przecież pracują z tłokiem a tłok zawsze jest z tworzywa :P Po za tym jest jeszcze cos takiego ja łożyska :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...