Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przechodząc przez sterty bedziewnych allegrowych sprężynek, zobaczyłem nagle TO

 

8O 8O 8O 8O

 

Czy to możliwe, aby za 7 dych mieć "chwyt" TLF, oraz szynę montażową?

Wysłałem do sklepu zapytanie czy da się to odłączyć od repliki i czy jest to w skali 1:1

 

A Wy co o tym sądzicie, może ma to ktoś? Powiem, że nie oczekuje od tego super działania (ogólnie to w ogóle wątpie, że to działa :lol: ), ale dośc ładnie wygląda, tylko ta latareczka jakby za dużo wystawała :? i tak lepsze to od gripu MP5A3 TM!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

fiedotow==>Miałem to w łapkach w krakmanie,tylko jeszcze w sklepie nie wystawione.jest zdecydowanie 1:1 ale napweno bez małej modyfikacji się nie obejdzie.Chociażby trzeba bedzie rozwiercic miejsce "zawiasu" bo uchwyt jest tam przekręcony zwykłą małą śrubeczką.

 

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wlasnie przyszla do mnie ta replika. Skala 1:1, wykonanie body bardzo ladne, poza ryskami na magu - ale to norma w chinolkach :) Latarka w ciemnosciach widac ze nawet swieci, aczkolwiek mało przydatna. Kolimator standardowy, ja go osobiscie zdemontowalem :)

Narazie strzelalem na kulkach 0,12 z lekkim hopupem, strzela dalej niz m16 wella choc ma moc ok. 30-40% mniejsza widocznie hopup swoje robi :)

Kulka leci na ok. 50m a moze i dalej. Mysle ze jak sie ja przestrzela to powinna jeszcze lepiej smigac. Korci mnie zeby wlozyc tam sprezyne od m16 wella, ale niestety w odroznieniu od AK47 cymy element do naciagania sprezyny jest plastikowy :( Replika jest dobrze wywazona a tym samym dobrze lezy w dłoniach. Nic nie trzeszczy a replike całkiem przyjemnie się przeładowywuje :)

Jak bedę miał czas to napisze recenzje z testami i fotkami. Cyma widać robi postępy oby tak dalej :)

Replika zakupiona w sklepie www.airsoftguns.pl , zaskakuje mnie nasza poczta z drugiego konca Polski paczka szła 1 dzien :) W sumie od zamówienia do otrzymania paczki czas oczekiwania to 2 dni.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret
i tak lepsze to od gripu MP5A3 TM!

 

 

Wcale nie!

 

To już ostatnia replika tej klasycznej konstrukcji (z prostymi magami to już tylko klasyczne gazowe się dostanie). Weź sobie dozbieraj na jakiś "nowoczesny" i daj im jeszcze porobić tego klasyka, choćby na ścianę. To tak jak z Glockiem 17 - już prawie nikt nie robi bez rail frame'a... :(

 

Zobaczysz, za 15 lat będziesz szukał MP5A3 jeszcze...

 

macsurf: 50m... Taaaa... ;)

 

Mierzyłeś taśmą?

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Ja pisze tutaj o Cymie MP5A5 a nie zadnych CA 8)

Podalem ok. 50m i jest to zasieg całkowity, na bank nie mniej jak 40m.

Widzę jak kulka leci prosto w koronę drzewa, tor jest prosty i sam nawet dokładnie nie wiem jak kulka daleko leci, a do drzewa jest na pewno nie mniej jak 40m. :)

Gdyby to byl zasieg skuteczny to wtedy bylbym very happy :)

Może jakbym włożył "ostrą" sprezyne to by bylo 50m zasgięgu skutecznego tylko ze pewnie dlugo bym sie ta MP5tka nie cieszył.

Ciekawe jak sie tego springa bedzie tuningowac :F

 

[ Dodano: 20 Maj 2006 10:52 ]

Co do celności to z 5m strzelając do tarczy na kartce A4 wszystko delikatnie idzie w prawą stronę tj. 8-7mki w 10tke nie liczyłem trafić bo jest średnicy 1cm :lol:

Może faktycznie lepiej by było celować przez kolimator.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret
Widzę jak kulka leci prosto w koronę drzewa, tor jest prosty i sam nawet dokładnie nie wiem jak kulka daleko leci, a do drzewa jest na pewno nie mniej jak 40m

 

Weź taśmę mierniczą.

 

Zmierz dystans na 30, 40 i 50 m.

 

Ustaw na tych dystansach kartki lub tarcze.

 

I oddaj po 3 - 5 strzałów.

 

Tak się mierzy zasięg.

 

Strzelać w korony drzew to ty se możesz na wiwat.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Zapraszam do mnie, jak Ci tak bardzo zalezy mozesz poustawiać całe "oprzyrządowanie" a ja będe strzelał.

Napisałem wyraźnie ile wynosi zasięg w przybliżeniu i jest to ocena całkowicie subiektywna i nie zamierzam się przed nikim z tego powodu tłumaczyć.

Dziękuje za uwagę !

 

[ Dodano: 20 Maj 2006 13:47 ]

Na kulkach 0,2 juz tak wesoło nie jest :? kulka leci coś na ok. 35m, max. 40 z wiatrem, hopupa ustawionego miałem na maxa.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Macsurf, nie chodziło mi o o zasięg ( w którego oczywiście nie wierze), tylko o to, czy ten chwyt jest zdejmowany!

 

@Kret na pewno masz racje! A firmie TM, życzę aby jeszcze długo, długo ją robili, ponieważ jest świetna pod względem zasięgu czy wykonania! Jednak ja lubię zmieniać rzeczy w replice, lecz juz MP5 sprzedałem i może za te 15 lat na prawdę, będe jej szukał! :D :D :D

 

A co do zasięgu:

Moja MP5 A3 firmy TOKIO MARUI miała zasięg całkowity 42 metry MIERZONE!

 

 

Cyma > Tokio Marui?

 

Na prawdę wątpie, wątpie...

Link to post
Share on other sites

Tak z tego co widze to jest zdejmowalny.

Nie wiem czemu ludzie sie tak zasiegiem podniecaja, dla producenta to najmniejszy problem, nawet zeby replika walila na 60m. Najwieksze koszty to body, im lepsze wykonanie tym oczywiscie wieksze koszty. Przeciez jakis badziewny shotgun silver czy jak mu tam ma 50m zasiegu, inna sprawa ze wykonanie jest fatalne i pewnie sypie sie po wzieciu go do ręki :)

 

Reasumujac: wykonanie nowej MP5 Cymy bardzo dobre ( poza rysami na magu :ściana: ) o zasięgu pisałem już. Jeszcze raz podkreślam z uporem maniaka żę zasięg oceniany przeze mnie jest orientacyjny, nie mam dalmierza w oczach przecież :|

Więc jak za tą cenę to nic tylko brać !

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Napisałem Ci już wyżej, jak możesz to wymierzyć.

 

AEG TM ma zasięg skuteczny około 35 - 40 metrów (zależnie od lufy). 50 metrów to zasięg AEGów CA, albo stockowej VSR 10 G-Spec. Przy dobrym wietrze.

 

Jak na dawcę chwytu TLF, wygląda to całkiem ładnie.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Idać tym tokiem myślenia co Kret to w takim razie nikt nie powinien na forum podawać zasiegu zbliżonego tudzież orientacyjnego tylko dokładny zasięg zmierzony 8O

Nie napisałem nigdzie, że chcę mierzyć dokłady zasięg, wystarczy mi to co widziałem. Nie mam czasu na to, żeby mierzyć dokładny zasięg repliki, niech to robią ludzie, którzy mają na to ochotę i przedewszystkim czas.

 

Ja skolei chciałbym mieć "chwyt" standardowy, ważne żeby był dobrze wykonany :) firma nie gra roli. Można kupić coś takiego oddzielnie ?... a jeśli tak to prosiłbym o namiary gdzie mógłbym sie w coś takiego zaopatrzyć

8)

Link to post
Share on other sites
Guest Kret
Idać tym tokiem myślenia co Kret to w takim razie nikt nie powinien na forum podawać zasiegu zbliżonego tudzież orientacyjnego tylko dokładny zasięg zmierzony

 

No popatrz... ;)

 

Ile Ty masz lat chłopie?

 

Każdy człowiek widzi to co chce widzieć. Zwłaszcza, jeśli musi sobie udowodnić dlaczego wydał właśnie ileś tam pieniędzy na bezużyteczną zabawkę. Dlatego wymyśliliśmy narzędzia i dlatego wymyśliliśmy pomiary.

 

Zapewniam Cię, że poważni ludzie nie podają zasięgu dopóki go nie zmierzą, mówię o tym forum. A jeśli nie masz na to czasu i ochoty, to nie pisz głupot, bo podważasz wiarygodność reszty swojego wywodu.

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Widać, ze bardzo lubisz prowokować ludzi :P

I co mam specjalnie mierzyć dla ciebie z dokładnością do 0,5m, żeby tobie udowodnić, że ta owa zabawka wartajest swojej ceny ?

Jak będę miał na to ochotę to zrobie taki pomiar.

Wychodzę z założenia, że lepiej podać orientacyjny zasięg repliki niż nie podawać go wcale - chyba się z tym zgodzisz ? A że się pomylę +/- 5m to chyba oczywiste.

Mogłem napisać, że replika ma 15m zasięgu i wtedy nie byłoby problemu, ale ja nie lubie zakrzywiać rzeczywistości :)

Dyskusja mija się z tematem, to co miałem do powiedzenia już powiedziałem, przynajmniej na dzień dzisiejszy :)

Życze miłego dnia OVER !

Link to post
Share on other sites
Widać, ze bardzo lubisz prowokować ludzi :P

I co mam specjalnie mierzyć dla ciebie z dokładnością do 0,5m, żeby tobie udowodnić, że ta owa zabawka wartajest swojej ceny ?

Jak będę miał na to ochotę to zrobie taki pomiar.

Kret nie lubi prowokować ludzi. Nie znasz go raczej. Natomiast dziwne, bo konstruktywna dyskusja polega na przyjmowaniu do wiadomości argumentów drugiej osoby. Nie wiem, czy to takie dziwne, że pomiary się robi? I że ludzie chcą wiedzieć ile FAKTYCZNIE zasięgu ma ich broń?
Wychodzę z założenia, że lepiej podać orientacyjny zasięg repliki niż nie podawać go wcale
A po co? Żeby się pochwalić? :twisted:
Dyskusja mija się z tematem, to co miałem do powiedzenia już powiedziałem, przynajmniej na dzień dzisiejszy :)
Szczerze? "Mowa jest srebrem, milczenie złotem", fakt, ze niektórzy wolą srebro, ale miło jest czasem zakończyć dyskusję. Po co się tak miotać i wszystkim odpisywać na zarzuty (od kiedy sie wypowiedizałeś w temacie Twój post jest co drugi.... żeby choć był miły... :| ). Prawdę mówiąc Kretowi to pewnie wisi czy masz +5 czy -5. Dziwne jest raczej to, że nie przyjmujesz tego, że zasięg się faktycznie mierzy. Po co? Po to żeby nie było że na podstawie mylnego jednak oka ktoś tu napisze ze ma 100... i co? uwierzysz mu?
Życze miłego dnia OVER !
Nie obraź się, ale w tym Wypadku bardziej wskazane by było OVER & OUT

Nie rób proszę z siebie pieniacza

Link to post
Share on other sites

Aha jeszcze jedno odnośnie tej latareczki o której nie wspominałem, bo nawet nie było o czym. Okazało się, że włożyłem "zdechłe" akumulatorki, po włożeniu świeżo naładowanych to coś zaczeło nawet dość dobrze świecić - wcześniej nawet nie można było tego zobaczyć, nie patrząc się wprost na latarkę :lol: Więc można powiedzieć, że to coś może nawet spełniać rolę TLF - bynajmniej nie jako atrapa :)

Link to post
Share on other sites

Ha

 

 

Kupilem sobie to cacko :lol: :lol:

Grip po lekkiej przerubce wszedl do mnie do Well'a R-5

wyglada bosko wrecz :D jak bede mial dzis fotki to wrzuce

ale jak ktos chce miec TLF do wella tanim kosztem to polecam

bo plastik tez nie najgorszy :wink:

 

 

Pozdrawiam pirat :ok:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...