Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prostowanie dyszy w Benelli M3


Recommended Posts

też miałem takie coś w moim benellim ... nie wyprostujesz tego bo sie ułamie , nie dokleisz nic , bo klej nie wytrzyma obciążenia , wtapianie też nie bardzo bo też cośszybko pęknie a pozatym niezbyt precyzyjne ... możesz coś próbować kombinować żeby na dwie lufy strzelał ewentualnie poszukać części zamiennej na necie ...

btw ja nie znalazłem i sprzedałem benelke na allegro ...

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nadszedł czas mobilizacji, napraw i innych.

 

Benelli M3 super 90 musiało w końcu ożyć po raz kolejny, tym razem na dobre. Powstać z umarłych niczym Fankensztajn :)

Z początku próbowałem dojść do tego jak wszystko ze sobą współdziała, oraz co i jak może być źle.

Doszedłem do 2 wniosków.

a) Komora hop-up odeszła od dysz. Znaczy się, śruba której wszystko się trzymało straciła/zerwała gwint, przez co podczas przeładowywania kulki trafiały wszędzie, ale nie do luf.

B) Samo wgniecenie dyszy nie miało żadnego wpływu na działanie repliki.

 

Wszystko naprawiłem w sposób następujący:

a) Starą śrubę którą nie miała czego się trzymać, zastąpiłem niczym innym jak zwykłym drutem. Przełożyłem go przez dziurę pozostawioną po śrubie i skręciłem go. W ten skutek otrzymałem całkiem wytrzymała konstrukcje. Nic się nie rusza, rozchyla, w pełni sztywna.

B) Spiłowałem tylko wygięcie i tak zostawiłem.

Na koniec pozostała jeszcze jedna rzecz do zrobienia. Wypełnienie czymś przestrzeni między dyszowej. Jest ona odpowiedzialna za uszkodzenie tej repliki.

Postanowiłem użyć wielofunkcyjnego sylikonu. Ładnie wszystko wypełniłem i pozostawiłem na około 5 godzin, w celu wyschnięcia.

Poskładałem całość do kupy i nie działało. Znaczy strzelało pierwsze 3 kulki, a potem różnie to bywało. Najczęściej strzelba się cięła.

Wadliwe okazały się szelsy, które na wskutek braku smarowania dziwnie się zachowywały. Nasmarowałem i od tej pory nie mam problemów.

Jutro jeszcze trochę z niej postrzelam i napisze jak z zawodnością.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...