Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w naprawie M4 !!!!!


Recommended Posts

moja bron uległa awarii nie jestem w stanie stwierdzic co dokładnie sie stało ponieważ boję się rozkręcać broni.Wczoraj po otrzymaniu paczki złożyłem bron w "kupe" i oddałem próbną serie.Już na początku coś było nie tak, bo gdy wystrzeliłem z 5 kulek w trubie pojedyńczym usłyszałęm dziwny dzwięk i po chwili juz nie mogłem strzeleć-pomyślałem bateria, ale po przełączeniu n a tryb ciągły znów wszystko ok.Gdy spowrotem ustawiłęm tryb pojedyńczy to znowu oddałęm z 10 strzałów i koniec.Potem rozładowałem baterie i ładowałem ją zalecane 8 godzi.Natomiast dzisiaj gdy chciałem sprawdzic czy wszytsko ju zok działa to po pewnym czasie znowu ten dziwny dzwięk i koniec nic nie chce strzelac tak jakby poadło zasilanie czy coś.Naciskam spust i nic nawet nie drgnie. Chciałbym sie dowiedziec co mam w tym wypadku zrobic.

Link to post
Share on other sites

A jak wciskasz spust, to słychać chociaż takie "cyk" - tzn. czy silnik chce ruszyć ale po prostu nie daje rady? Czy kompletnie nic, nie ma nawet najmniejszych odgłosów? I czy jak trzymasz spust to bateria i bezpiecznik się grzeją?

Link to post
Share on other sites

wydaje mi sie ze nie ale jescze po próbuje, ten dziek wydaje bardziej spust niz silniczek

 

[ Dodano: 26 Maj 2006 14:27 ]

bateria sie niestety nie nagrzała ani troche

 

[ Dodano: 26 Maj 2006 14:33 ]

no wiec nie wiecie czy jest jakis serwis naprawczy w Krakowie czy cos

Link to post
Share on other sites

spust za bardzo nie wydaje dzwięku, posłuchaj wuażnie czy słychać jakby próbował naciagac sprzeżyne, jak tak to masz bat. za słabą/uszkodzoną... naładuj ją jeszcze raz (ew. na jakiejs łądowarce mikroprocesorowej) i zobacz czy dalej po 10 strzałach sie rozładowuje

Link to post
Share on other sites

czy to jest TM czy CA tak w ogóle? bo w CA jest taki myk ze jak sie za szybko wali na semi to czasami nagle sie blokuje, i trzeba puścić seryjke na auto żeby hulało. ale jeśli rozładowuje ci niby baterie to obstawiam jakiś myk z elektryką.

Link to post
Share on other sites
czy to jest TM czy CA tak w ogóle? bo w CA jest taki myk ze jak sie za szybko wali na semi to czasami nagle sie blokuje' date=' i trzeba puścić seryjke na auto żeby hulało. ale jeśli rozładowuje ci niby baterie to obstawiam jakiś myk z elektryką.[/quote']

Miałem ten sam problem pierwszego dnia naładowałem baterie przez noc i na drugi dzien wszystko ok przez jakies 10 strzałów na semi i koniec ale poprzełączeniu na ciągły dalej nic tak jakby bateria padła- naładowałem ja jeszcze raz i dalej nic

 

[ Dodano: 26 Maj 2006 16:21 ]

Wyciagnij bezpiecznik' date=' mialem dzis to samo. Tyle ze guna nie rozkrecalem.

Wyciagnij bezp. zlacz ze soba blaszki ktore go trzymaja wluz spowrotem do pudeleczka na bezp. i postrzelaj.[/quote'] Mogłbys powiedziec dokładniej jak mam to zrobic i tak wogule w ktorym miejscu jest ten bezpiecznik

 

[ Dodano: 26 Maj 2006 16:27 ]

spust za bardzo nie wydaje dzwięku' date=' posłuchaj wuażnie czy słychać jakby próbował naciagac sprzeżyne, jak tak to masz bat. za słabą/uszkodzoną... naładuj ją jeszcze raz (ew. na jakiejs łądowarce mikroprocesorowej) i zobacz czy dalej po 10 strzałach sie rozładowuje[/quote']nie ma zadnego dzwieku dobrze sie przysłuchwałem jak chodzi bez bateri a jak z bateria jest dokładni eten sam dzwiek :(
Link to post
Share on other sites

dzieki postaram sie z nim skontaktować :)

 

[ Dodano: 26 Maj 2006 18:26 ]

Wyciagnij bezpiecznik' date=' mialem dzis to samo. Tyle ze guna nie rozkrecalem.

Wyciagnij bezp. zlacz ze soba blaszki ktore go trzymaja wluz spowrotem do pudeleczka na bezp. i postrzelaj.[/quote'] Czy ktos mi powie jak to zrobic bo narazie nie umiem

Link to post
Share on other sites

Ja jak zabieram sie za naprawde "niereagującego" karabinu zaczynam od voltomierza.. Jest wiele przyczyn najczęstsze to:

- spalony silnik (Kiedyś mi sie spalił najlepszy silnik Hammer)

- przepalone kable (mialem tak w SPRe firmy G&P)

- przepalone styki (w wielu miejscach jednak najczęściej w gearboxie przy spuście - naprawialem replike SRC kolegi i to mial)

tyle by było o najczęstszych usterkach okablowania, te styki w gearboxie są miedziane wiec często zachodzą czarnym nalotem, trzeba zeskrobać śrubokrętem (najlepiej płaskim..)

Jeżeli nadal nie wiesz co to bedziemy sie zabierać za gearbox...

Link to post
Share on other sites

ja natomiast mialem dzisiaj dziwne zdarzenie mam m4a1 G&P, no i strzelalem tylko na pojedynczym. Po pewnym czasie przelaczylem na ciagly no i po nacisnieciu spustu karabin troche postrzelal i potem cisza bateria byla cala ciepla az czuc bylo przez fore grip. Czy ktos tez mial ten problem i czy ktos wie jak co moglo byc przyczyna ?? :?:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witajcie

mam dwudniowy karabinek sr4 (m4a1)src

pierwszego dnia naladowalem baterie wystrzelalem pare magazynkow

bateria sie rozladowala naladowalem ja

drugiego dnia po wystrzeleniu jednego magazynka akumulator rozladowal sie

podladowalem go wsadzilem do karabinku i nie strzelal sprawdzilem bezpiecznik byl spalony wsadzilem drugi z karabinku kolegi i wraz nie chce strzelac zanim przestal strzelac zauwazylem ze na semi strzela seriami i ze cos dziwnie spust zacza przeskakiwac

 

 

napisze jeszcze ze podczas strzelania i ladowania bateria mocno sie nagrzewala

 

to wina bateri czy karabinka ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...