Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning MP5-J CYMY


Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a/ obciecie precki szczegolnie chromowanej zniszczy chrom

b/ pozostaje kwestia rozmiaru zewnetrznego aluminiowej lufy ktora wchodzi w taki plasticzek na ktory dopiero zaklada sie gumke hop up, a jest inny

c/ wyzlobienie przytrzymujace lufe w komorze trzebe by jakos zrobic

d/ komora cymy jest kiepskiej jakosci i sadze ze tyle przerobek przy lufie obnizy dodatkowo jej szczelnosc i w zasadzie nic nie da ....

e/ zdecydowanie bym polecal zestaw komora hop up normalna + np stokowa lufa CA

f/ obcinanie zlobienie obnizy sprawnosc precki, jej ksztalt itp wiec w przypadku zamontowania normalnego hop upa co kazdy predzej czy pozniej zrobi bo to najgorsza rzecz w cymie sprawi ze wydatek na precke bedzie podwojny bo ta przerabiana bedzie do d**y

Link to post
Share on other sites

Witam!

Moją cymke kupiłem 2 miesiące temu. Znajomy zaproponował abym troche polepszył osiągi mojej mp5 i polecił mi taki zestaw:

 

- Sprężyna główna M100 - HurricanE

- Mosiężna prowadnica sprężyny V.3 - Classic Army

- Łożyska ślizgowe 6mm ze stali (zestaw 6 szt.) - Classic Army

- Akumulator NiMH 9.6V 1400mAh w kształcie “V” do serii MP5 - KAN

- Standartowa, wzmocniona głowica tłoka - Classic Army

 

czy poprzez ten zestaw moja broń (czyt. replika) osiągnie 310-320fpsów? I czy ten zestaw skróci żywotność repliki?

 

pozdrawiam thing.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

W sobotę naprawiłem MP5 Cymy (we wcześniejszym poście opisałem usterkę). Wystarczyło taśmą izolacyjną zabezpieczyć przetarcia na izolacji przewodu.

Przy okazji wymieniłem kilka części :

- wcześniej wspomniany silnik na ICS Turbo2000

- płytka selektora na CA

- wzmocniony tappetplate CA

- prowadnica sprężyny TM (została z kałaszka marui, więc ją wstawiłem)

- sprężyna + tłok + głowica tłoka TM (też zostały z kałaszka. Po za tym miałem wersję cymy ze słabszą sprężyną, więc minimalnie polepszyłem osiągi)

- łożyska metalowe SRC

 

Dodatkowo przesmarowałem i ustawiłem podkładki pod zębatki.

Pomimo minimalnie mocniejszej sprężynki MP5 strzela w zasadzie tak samo jak wcześniej. Zauważyłem za to spory wzrost szybkostrzelności; z pewnością dzięki mocniejszemu silnikowi i lepszym łożyskom. Głównym celem mojego tuningu była wymiana 'niepewnych' części z przeźroczystego plastiku (prowadnica, tappetplate) oraz części z plastiku, do których miałem zastrzeżenia (łożyska, tłok, głowica tłoka, płytka selektora) na części lepszych firm (wiele z nich pochodziło z AK i posiadałem je zanim kupiłem te MP5) :mrgreen:

Na marujowskiej sprężynie i nowym silniku MP5 ma fajną szybkostrzelność i jest niezłym rozpylaczem do walki w budynkach. Na 'zieloną' mam kałacha 8)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Na forum spotkałem się z opinią, że przy tak krótkiej lufie jaką ma mp5 nie ma sensu wrzucać preclufy i przy wymianie hop-upa wystarczy stockowa od ca. A wy co uważacie? Opłaca się kupić preclufe, czy poprawa w celnosci (i delikatnie w prędkości) nie jest proporcjonalna do wydatku około 100zł?

Link to post
Share on other sites

JA uważam ze STOCK OD ca WYSTARCZY...Ale uwaga

Niedawno dostałem nową mp5 i ona ma mosiężną lufę i czarną wajche do regulacji hu. brakuje tez oznaczen 9*19 . a kiedyś były,miałem biała i aluminiową lufę ...A do tematu wracając TO stock lufa + metal komora hu+ silikon guardera(gumka hu) w zupełności wystarczą;) POzdrawiam Desert

Link to post
Share on other sites

lufa jest na tyle krotka, ze ja osobiscie nie widze wielkiej roznicy miedzy stokiem ca a precyzyjna, w/g mnie dla metra i 10 cm celnosci sie nie oplaca.

 

Zebatki sa pancerna i sa stalowe, może nie sa idealnie spasowane i glosna warcza ale zrobic im krzywde jest ciezko.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja mam pytanko odnosnie tuningu tej repliki. Zakupilem juz praktycznie wszystkie bebchy od ca :mrgreen: pozostala tylko prowadnica sprezyny, i tu jest problem... jest w cymie podobno jest prowadnica od gb v3 :wink: i tutaj moje pytanko: jak chce wymienic prowadnice to musze kup ic od gb v3? Czy bede musial wymieniac cos jeszcze w gb zeby to pasowalo? A moze ten eksperyment poprostu zastapic prowadnica od gb v2? Tylko czy bedzie pasowal, skoro stockowo prowadnica jest od v3? Juz nie wiem kompletnie :D O i jeszcze, jaka moge sprezyne max wsadzic, aby bezpieczniej strzelac na bebechac stockowych ca?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam pytanie czy stockowe mp5 ma te osiagi takie jak pisza 45m :P chodzi mi o to że bede ja robil ale narazie kasy nie mam i nie wiem czy ta stockowa mp5 jest dobre. Z tymi 45m to chodzilo mi czy jak sie dostanie z takiej odległości to sie coś czuje. Aha i czy ta mp5 stockowa np rozwali plyte cd?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...