Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning MP5-J CYMY


Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sory że troche nie w temacie ale mam zamiar kupić tę mp5-J cymy i mam pytanie do Kaniuta lub kogoś kot ma te mp5. Jaki jest zasięg skuteczny (nie całkowity) i czy są problemy z hi-capem i czy często go trzeba przekręcać tzn. około po ilu kulkach?? bateria po sformatowaniu na ile h strzelanki starcza (ale nie strzelania non stop) i jak ktoś wie to niech mi porówna mp5-J cymy i ak-47 cymy!!

Link to post
Share on other sites

hmm.. ja ma ta mp5 i mogę ci powiedziec ze zasieg skuteczny miesci sie w granicach 40-45m. u mnie problemow z hi-capem nie bylo i nie ma ale i tak kupilem sobie low-capy prezkrecac trzeba go co jakies 30 kulek tak na oko nie wiem dokladnie.

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Robił może ktoś atrape tłumika dźwięku (samoróbke do mp5a5 cymy) bo tak patrząc po sklepach to taka zabawka z lekka droga jest jak na moja kieszeń:roll: z cenami pow. 100zl tak więc ciekawi mnie czy ktoś się już w takie coś bawił, jak tak to prosze o podzielenie się pomysłem wykonania bo niedługo zamierzam przyłożyć się do samowykonania i wolał bym mieć wypowiedz kogoś obeznanego w praktyce :D

 

Albo jak ktoś ma link do atrapy już gotowego tłumika dźwięku, który mozna nabyć w cenie do max 50 zł to też bym prosił...z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Mp5 nie mam ani nie robiłem takiego tłumika, jednak mam pewien pomysł 8)

Gun ma na końcu takie coś jak tłumik płomienia czy jak to się tam nazywa :P

Musiał byś załatwić coś takiego (no chyba że na stałe swojego chcesz przerobić).

Do tego 2 rurki, jedna o średnicy jaką ma mieć tłumik a drugą zbliżoną do średnicy tłumika płomienia.

mocujesz cieńszą rurkę do tłumika płomienia, na ciepło naciągając rurkę na tłumik, lub (moim zdaniem lepie)j za pomocą koszulek termokurczliwych (kilka warstw najlepiej).

Następnie dopasowujesz rurkę zewnętrzną tak aby pasowała na wcisk do tłumika ognia dopasowujesz rurki tak aby były równoległe i wypełniasz przerwę między nimi klejem na ciepło (ewentualnie jakimś innym) zanim zakleisz końcówkę tłumika przygotuj z jakiegoś plastiku zaślepkę o średnicy tłumika z otworem o średnicy rurki wewnętrznej(najlepiej gdyby rurka ta wchodziła troszeczkę do zaślepki.

Przyklejasz zaślepkę i po sklejeniu wyrównujesz końcówkę tłumika drobnym papierem ściernym lub pilnikiem iglakiem.

Co do tyłu tłumika to musisz pomyśleć sam gdyż nie pamiętam jak dokładnie jest skonstruowany ten zaczep do lufy.

Całość malujesz czarnym matowym sprayem (np. Montana czy jakoś tak)

 

I masz tłumik prawie za darmo :twisted:

Link to post
Share on other sites

heh tez nad czyms takim myslalem tyle ze zamiast mocowania " ala tłumik płomienia" planowałem skombinowanie nakrętki wmątowanej na jednym z jego końców dzieki której mógłbym nakręcać tłumik na 14mm gwint w który jest zaopatrzona mp5, chociarz jeszcze takowej śruby nie szukałem i nie wiem czy bedzei gdzie ją dośtać w sklepie, ale moze ktoś ma jeszcze jakies pomysły

Link to post
Share on other sites

ja chciał bym się spytać jaką sprężynę do tuningu ok. 330-340fps?Czy bateria 8,4v 1100mAh uciągneła by taką sprężynę i czy by się nie zmniejszyła za bardzo szybkostrelność?Ile da prec. lufka 6.04 i czy coś da wymiana HU czy lepiej kupic wzmocnioną głowice tłoka za 19zl?

wiem,że troche dużo pytań ale się szykuję na tuning.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Człowieku....musiałbyś zmienić baterię na lepszy Voltaż, a i tak czuję że twoje ROF by cie nie satysfakcjonowało. Najlepiej przejrzyj dokładnie ofertę tuningu ASGShop-u - tak najlepiej do 320 fps bo wtedy twoja replika wytrzyma najdłużej (musisz pamiętać o żywotności, chyba że chcesz wyciągnąć 500 fps na jeden strzał :lol: ). Poza tym musisz wymienić i HU i głowicę. Tak łatwo to nie ma :wink:

Link to post
Share on other sites

@happy666: stockowa bateria powinna starczyc na SP100/M100 (a nawet na M110), ROF spadnie to oczywiste. Tyle że poza sprężyną musiałbyś jeszcze najprawdopodobniej wymienić prowadnicę, a i wymiana łożysk też by się przydała... na początek to powinno starczyć.

Zresztą zobacz pierwszą stronę tego tematu masz już info.

Link to post
Share on other sites

mam problem z dostaniem sie do bebechow w cymie .....

 

Odkrecilem juz wszystko zostala gora body i ten element ktory jest caloscia raczka selektor ognia itp, wydaje mi sie ze to jakos powinno wyjsc w calosci, jednak po dobroci nic nie rozbiera sie :/ a nie chce tego robic na sile. Moze jakas szybka instrukcja rozkladania tego zeby dostac sie do srodka???

 

Z gory dziekuje :)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Chciałbym stuningować(jeśli tak to sie pisze) moją MP5-J. Chciałbym wymienić:

-tłok lub głowice tłoka

-wstawić precu lufe i co za tym chyba idzie komore hop-up

-nie chcem wstawiać mocniejszej spręzyny

 

Jakie częsci mi proponujecie? Podajcie linki. O ile polepszyłoby to osiągi repliki? Czy coś jeszcze powinienem wymienić?

Link to post
Share on other sites

Zapragnalem sobie troche przerobic CYME i :

 

Nabyłem sobie zestaw HurricanA do MP5 M100, ladnie go zamontowałem, złożyłem sama rekojeść + silnik działało ..... Rozłożyłem calość zamontowałem do body przestało działać, tzn. silnik chciała działać lecz nie miał mocy do naciagniecia sprężyny, bądź cos go blokowało, dodatkowo kable i bateria zaczeły się strasznie grzać. Rozebrałem wszystko, niestety kable wewnatrz gb sa miernej jakości i jeden miał przebicie, wymieniłem wszystkie kable i, silnik naciąga sprężyne do pozycji tloka tuż za dziurą w cylindrze i potem tylko kawałek odciąga i nie ma sily, bateria też się wtedy grzeje, kable też, dodatkowo zauważyłem ze mam ok 3 V na obudowie. Na sucho działający silnik wydaje sie obracać normalnie i calość się nie grzeje, więc wydaje mi się że tym razem grzanie spowodowowane jest blokowaniem sie mechanizmu, ale pewien nie jestem.

 

I garść pytań:

 

Co to może być?

Czy to normalne ze na obudowie gb ma sie male napięcie czy to przebicie ciągle gdzieś?

Czy ewentualne przebicie może powodować taki efekt?

Co to może być????

Link to post
Share on other sites

Witam

 

pojawił mi sie taki problem,strzelałem sobie z kolegą do tarczy i nagle moje mp5a5 PADŁO.Wiem że to nie była rozładowana bateria bo niedawno ładowałem i mp'k padł nie tak że powoli tylko jakby ktoś odłączył ale styki są dobre.Czy możliwe że coś przy silniku??

 

[ Dodano: 20 Wrz 2006 09:42 ]

A co do tuningu to mp5 ma fabrycznie kirunkową głowice tloka i stalowe zębatki.

Link to post
Share on other sites

Odświeżę sprawę tłumika....

 

Mp5 nie mam ani nie robiłem takiego tłumika, jednak mam pewien pomysł Cool

Gun ma na końcu takie coś jak tłumik płomienia czy jak to się tam nazywa Razz

Musiał byś załatwić coś takiego (no chyba że na stałe swojego chcesz przerobić).

Do tego 2 rurki, jedna o średnicy jaką ma mieć tłumik a drugą zbliżoną do średnicy tłumika płomienia.

mocujesz cieńszą rurkę do tłumika płomienia, na ciepło naciągając rurkę na tłumik, lub (moim zdaniem lepie)j za pomocą koszulek termokurczliwych (kilka warstw najlepiej).

Następnie dopasowujesz rurkę zewnętrzną tak aby pasowała na wcisk do tłumika ognia dopasowujesz rurki tak aby były równoległe i wypełniasz przerwę między nimi klejem na ciepło (ewentualnie jakimś innym) zanim zakleisz końcówkę tłumika przygotuj z jakiegoś plastiku zaślepkę o średnicy tłumika z otworem o średnicy rurki wewnętrznej(najlepiej gdyby rurka ta wchodziła troszeczkę do zaślepki.

Przyklejasz zaślepkę i po sklejeniu wyrównujesz końcówkę tłumika drobnym papierem ściernym lub pilnikiem iglakiem.

Co do tyłu tłumika to musisz pomyśleć sam gdyż nie pamiętam jak dokładnie jest skonstruowany ten zaczep do lufy.

Całość malujesz czarnym matowym sprayem (np. Montana czy jakoś tak)

 

Wykonałem sam taki tłumik, działa bez zarzutu, tłumi też całkiem fajnie.

Fota http://img453.imageshack.us/img453/3127/im...g8218ec6zm7.jpg

Koszt samych materiałów jest maly, ale roboty przy tym kupa.......

 

 

planowałem skombinowanie nakrętki wmątowanej na jednym z jego końców dzieki której mógłbym nakręcać tłumik na 14mm gwint w który jest zaopatrzona mp5, chociarz jeszcze takowej śruby nie szukałem i nie wiem czy bedzei gdzie ją dośtać w sklepie, ale moze ktoś ma jeszcze jakies pomysły

 

Gwint na końcu lufy jest drobnozwojny, i trudno dostać taką nakrętkę, juz łatwiej wykonać taki gwint u ślusarza.

Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu kupiłem Mp5 a5 Cymy. Nie miałem jeszcze okazji postrzelać z niego w terenie, ale przestrzelałem go trochę w domu, do poduszki. Przy strzelaniu serią czułem 'spaleniznę', która, jak się póżniej okazało, wydobywała się z silnika. Rozkręciłem rączkę, wymieniłem silnik na ICSowy, który pozostał z mojej sterej, ponad trzyletniej mp5sd5, wyregulowałem śrubę silnikową i zacząłem znowu strzelać. Sam dźwięk wskazywał na to, że silnik dostał około 30% obr/min więcej czego wynikiem jest oczywiście większa szybkostrzelność. Zniknął także smród z silnika.

Po kilku minutach (oczywiście przez te kilka minut nie strzelałem ogniem ciągłym) stwierdziłem, że przedni chwyt stał się podejrzanie ciepły. Źródłem ciepła okazała się bateria, co niestety kiepsko świedczy o jej wydajności prądowej. Najlepiej ją wymianić na pakiet w układzie 'V'. Ogólnie polecam wymianę baterii i silnika.

Podobno wystąpią problemy z selektorem ognia/elektryką i w związku z tym mam pewne pytania. Czy warto prewencyjnie wymienić płytkę selektora ? Czy warto wymianić okablowanie na anti-heat guardera ? Dodam tylko, że po wymianie silnika grzała się tylko bateria - kable były chłodne, 'styki' przy silniku także.

 

PS Czemu wykupiliście wszystkie low-capy ze sklepów ? :wink:

Link to post
Share on other sites

 

Gwint na końcu lufy jest drobnozwojny' date=' i trudno dostać taką nakrętkę, juz łatwiej wykonać taki gwint u ślusarza.[/quote']

 

I własnie na tym sie zakończyły moje majsterkowe prace, niby mam juz tłumik i zamiast nakretki(ktorej nie znalazlem) zrobilem takjakby nakladany tłumik "na chama" który to wkładałem na metalową lufę, niestey po mocniejszym truchcie z bronią cały element lubił się odginać od lini strzału czego skutkiem był zachwiany kierunek lotu kulki. Narazie projekt leży w szyfladzie z powodu braku czasu ale moze jeszcze do niego wroce.

W sumie to wszystko wynika z tego że nie chcialem nic przewiercac czy cuś w replice bo przy opisywanych jej psikusach nie wiem czy nie bede kiedys musial jej jeszcze wysylac do serwisu, a głupio by bylo stracic gwarancje do której mogli by się przyczepić przez takie pierdoły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...