Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Wydaje mi się, że chodzi Ci o system MILES lub o "laser wars".

MILES jest systemem wojskowym używanym w US-Army. Jego odpowiednikiem jest "Czatoria" używana w WP. W US-ARMY na hełm zakłada się specjalny "pokrowiec" na którym znajdują się czujniki rejestrujące tyrafienie. Podobnie na oporządzenie zakłada się rodzaj szelek z czujnikami oraz z małą "kostką" na plecach będąca czymś w rodzaju "komputera sterującego". Na karabinach montuje się (konkretnie na wystjącym z chwytu odcinku lufy w M16) małe pudełeczko będące emiterem promienia laserowego. Urządzenie to jest sprzężone ze spustem. Podczas strzelania "ślepakami" emituje promień lasera który jednoznacznie określa kto "żyje a kto nie". Ze skrzynki "trafionego" wydobywa się dźwięk będący oznaczeniem trafienia. Najczęściej przed rozpoczęciem ćwiczeń żołnierzom rozdaje się koperty w których opisany jest rodzaj doznanej rany. Jeśli pomoc zostanie udzielona za późno no to mamy KIA...

Czatoria to w sumie to samo, z tym, że emiter prominiowania na karabinach ma rozmiary sporego celownika noktowizyjnego. Z tego co wiem system nie jest dostępny na rynku cywilnym.

Poza tym jest zastępowany przez tzw pociski "FX"- wojskową odmianę PB ale realistyczną aż do bólu. W broni ostrej wymienia się tylko lufę i komorę nabojową (jeśli się nie mylę) a pociski miotane są jak zwykłe kule, z tym że zawierają farbę ....

Co do "laser wars" to można się tym pobawić w poznańskim "DYNAMIX'ie". Dostaje człowiek giwerę - coś jak karabinek PB - wydaje to dźwięki i strzela laserem czasami nawet z promieniem widocznym gołym okiem. Zasięg dość mizerny ale zabawa jest bardzo śmieszna i zabawna...

Pozdrawiam

Czarek

Link to post
Share on other sites

FX ma ladunek mniejszy o ZTCW polowe od normalnego ladunku ( bardzo cichy przy strzale) predkosc wylotowa okolo 500 FPS. sila uderzenia na gola skore jest odrobine mniejsza niz przy odpowiednim trafieniu PB natomiast w oporzadzeniu jest odczuwalne ale nie bolesne. zasieg przy strzale okolo 50+m skutecznie i precyzyjnie mozna strzelac na odleglosc 20-30m pozniej ta plastikowo gumowa kula zaczyna swirowac i nie jest idealne trafienie w to co sie celowalo.

 

 

amunicja kosztuje okolo 7-9 pln za szt.

Link to post
Share on other sites

tak jak napisal ALex :)

 

a co do MILESa to laset na lufie nie jest polaczony ze spustem tylko reaguje na wystrzaly slepej amunicji... jest to jednoczesnie... niepamietam fachowej nazwy, ale cos co zbezpiecza przed strzalem ostra amunicja...

 

nie wiem jak w MILESie ale w Czatorii jest cos takiego ze laser "laduje sie" jakas iloscia strzalow i mozna strzel;ac bez slepej amunicji (taniej :P) a z tego wynika ze raczej system musi byc polaczony ze spustem :)

Link to post
Share on other sites

Czy na podobnej zasadzie dzialaja Trenażery Strzeleckie ?

O Polskim systemie juz slyszalem, ale podobno ma wiele wad i tez nie mozna go znikad dorwac . Troche mnie pocieszyliscie bo obawialem sie ze jest to pewna alternatywa dla Paintbalu lub ASG, teraz moge odetchnac spokojnie, dziekuje za informacje.

Link to post
Share on other sites

A ja bym się pobawił w taką "alternatywe" :D ...... ale to kiedyś jak będe milionerem :)

 

P.S. Czy w tych systemach (lasery nie FX) trzeba trafic w odsloniety czujnic (czy można go "ukryć" by nie był widoczny - w co wątpie :roll: ).... i jak taki czujnik wogle wyglada....

Link to post
Share on other sites

Hej,ja też tak jak Pinky zastanawiałem się czy jakieś lasery wyprą ASG,siadłem pomyślałem i wymyśliłem że nieżle by było gdyby karabin

wydawał odgłosy jak prawdziwy,strzelał pociskami z farbą(nie chodzi mi o system FX)i był traktowany jak pneumatyczna zabawka przez ustawodawcę.

Oto wnioski(rysunki dośle mój kolega Beo,ja nie potrafie tego zrobić)

 

1-spust

2-tłok i zamek

3-lufa do pocisków z farbą

4-lufa do ślepych naboi

 

11-obudowa pocisku

12-krążek zamykający obudowę pocisku

13-kulka z farbą

14-ruchomy krążek(ciężki)

 

po wystrzeleniu pocisku z gwintowanej lufy i uderzeniu w cel ruchomy krążek (14)siłą bezwładu naciska na kulkę z farbą(13) a ta zostaje nakłuta przez ostry element w obudowie pocisku,farba wypływa przez otwory w obudowie pocisku(11)i znaczy cel.

 

działanie karabinka-po recznym przeładowaniu i nacisnięciu na spust(1)tłok i zamek poruszają się do przodu(2) wystrzeliwując pocisk z lufy(3)

gdy tłok i zamek znajdują się prawie w przednim położeniu,zamek wybiera z magazynka ślepy pocisk i odpala go w lufie(4),zamek i tłok powracają do poprzedniego położenia,karabinek jest pneumatyczny a gazy prochowe zapewniają tylko jego samoczynność i samopowtarzalność

(i tak przyjemny dla ucha dzwięk)

Próbowałem moim pomysłem zainteresować firmy produkujące ASG,

odpowiedziało STTI,menager Erin Tsai,ale po paru mailach kontakt się urwał,no cóż nie postrzelamy sobie.

Link to post
Share on other sites

Hej Giersik,sprawa pierwsza ,sprężanie w cylindrze następuje już od początku ruchu tłoka do przodu,przy końcu ruchu tłoka już kulki niema w lufie a dopiero wtedy zostaje odpalony nabój ślepy.

Pocisk uderza częścią zaokrągloną w cel(tak jak kulka)nie będzie to wywoływało większych skutków niż udeżenie kulki,pocisk się nie odkształca,wypływa tylko z niego farba.Energia pocisku zależy od sprężyny która porusza tłok,czyli była by to odmiana asg.

Chyba nie będzie tak żle.

Link to post
Share on other sites

istotnymi elementami naboju sa: ladunek prochowy, splonka. Oba te elemnty sa zawarte w naboju slpeym. A wiec aby posiadac taka amunicje nizbedne jest pozwolenie na bron tego kalibru

chyba ze masz zamiar wykorzystac "pistolet startowy kalibru 6 mm" - tego mozna bez pozwolenia... wszystko inne nie ma przebacz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...