Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] P8 HFC & STTI


Recommended Posts

Hoooah!

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów ^^. Mam mały problem z wyborem guna. Mój skromny budżet wynosi 130 złociszy i chciałbym wydać tą kase na coś porządnego (o ile mozna mowić o czyms takim za tą cene... :P). Mam na oku replike pistoletu Heckler&Koch P8 (w koncu JW2305 go używa ^^). Jednak tu pojawia się problem. Widziałem 3 modele sprężynowe (tylko w necie) i jestem ciekaw który jest godny polecenia :

 

*STTI http://military.pl/cgi-bin/milshop/%2AST11...tml?id=zdpEkaUX

 

*HFC http://www.tajgun.pl/opis.php?lp=1

 

*i jeszcze jeden HFC http://www.militaria.pl/cocoon/product.xml...ifiers=category

 

Na pierwszy rzut oka to najlepszy wydaję się ten z militaria. Jednak teoria teoria, a ja chciałbym poznac wasze opinie (praktyczne of kors).

Jeżeli juz ten P8 będzie tak zjechany (wczesniej chcialem Ruger'a, ale zrezygnowałem...), to co w takim razie polecacie?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

semper fi

Link to post
Share on other sites

Witam

Ja bym na twoim miejscu wybral model Stti z Military poniezawz ja mam ( i moj kolega) takie same Walthery z firmy Stti i z firmy Hfc.

Ja moge powiedziec tak jestem bardzo bardzo zadowolony.

On po treningu tej broni juz z niej zrezygnowal wolal kupic nowa inna niz meczyc sie takim jak on to powiedzial "syfem".Moze w tej broni jest innaczej bo nie widzialem jej ale i tak chyba stawiam na Stti

 

Bywaj mistrzu

Link to post
Share on other sites

Ja bym poszukał H&K USP40 produkcji TM (opis masz na wmasg.pl). Różnica między P8 i USP40 niewielka (zresztą zobacz sam http://www.hkpro.com ) a firma TM jest gwarancją wysokiej jakości...

Zresztą co tu gadać, sam mam tą pukawkę :-)

Sprawuje się nieźle, wręcz bardzo dobrze. Zasięg duży, porównywalny do Colta National Match KWC (który wiele osób uważa za najlepszego guna tej klasy). Bardzo łatwy w rozbieraniu i czyszczeniu (można to robić w polu - nie ma żadnych śrubek itp) plus spora zaleta, duży magazynek (24 kulki... choć dla mnie to i tak za mało :-))

Co prawda dałem trochę dużo (178zł) ale można dostać taniej, za ok. 145zł.

Niestety nie powiem ci, gdzie moze być... chyba, ze interesuje cię sklep w Warszawie :-) Ale mówię ci, jak tylko gdzies wypatrzysz, to kupuj- lepszego USP nie ma.

Link to post
Share on other sites

Hooah!

Niestety nie znalazłem w ofercie żadnego sklepu internetowego tego USP z TM. W sklepie w Bydzi (Military.pl) nie ma też tego z TM. Wogóle sprzedawca jest niekompetentny (na pytanie o P8 z HFC odpowiedział, że go nie produkują..., a o Ruger'ze nie potrafił słowa wydusić, nawet jak zapytałem o tandetne malowanie :( ). A co myślicie o tym P8 HFC z Militaria.pl ? Nie bede jechać do Wawy po tego z TM :P, tym bardziej, że jest to mój pierwszy gun :D . A wogóle H&K mi się podoba i fajnie byłoby miec coś oryginalnego :P (u mnie już 5 kolesi ma P99...). Proszę o opinie kogoś kto posiada ten model. Z góry thx.

 

Semper fi

Link to post
Share on other sites

wiatm

jak juz mowilem ze mam na sprzedanie H&K P8 z militaria.pl ale tu nie bedę sie produkowal jak cos to @

a tak ja nie mialem z nim problemów nic mi sie nie zacinało dla mnie jedna jego wada to brak hop-up ale na urbanie sie normalnie walczy była taka akcja kiedyś ze koles stal za rogiem ściany i ja bylem daleko od niego z 20 m i wiesz dobrze wyclelowalem i zdjełem go bo mu noga wystawała chyba but jak dobrze pamietam (ale cały but) :D :D :D :D

pozdrawiam pyton

Link to post
Share on other sites

Hoooah!

To ten z militaria.pl nie ma Hop-Up? Damn it. :( Chcieli mnie zrobić w balona, bo tam podają, że posiada HU. I zaufaj teraz jakiemuś sklepowi... :(. Ale poczekam, bo kumpel go zamawia i wylookam u niego czy jest wart zachodu, jak nie to będę musiał wziąść P99 :/

 

Dzięki za pomoc

Semper fi

Link to post
Share on other sites

Zalrejestrowalem sie specjalnie zeby cie koledzy w konia nie zrobili.

1. Ten z HFC z Tajguna i Militaria.pl to to samo bo HFC robi tylko 1 P8.

2. Nie znam innych P8 (nie mialem w lapie)

3 Moj jest z Tajguna, HFC i jest z nowj serii. Oznacza to ze ten model ma HopUp!!! zas osiagami jest identyczny w praktyce z p99.

4. Na Tajgunia nie dosc ze najnizsze ceny to jeszcze masz znizke :)

5. Nie powiedzialbym ze jest to gun slabaj jakosci. Lepszej niz Glock czy DE z UHC ( duuuuuzo lepszej) - to tak tylko dla porownania.

6.Moze draznic inny ABS zamka i jego szary kolor jednak wszystko wskazuje ze jest to bliskie orginalowi (widzialem gdzies na sieci zdjecie dwoch lezacych kolo siebie - identyko)

7 Druga wada to maly magazynek (14) - warto kupic drugi - ok. 20 zl (i znizka :)).

8 Trzecia wada to nienajlepsze rozbieranie - nigdy go nie rozlozylem do konca, ale udalo mi sie na tyle aby go czyscic i smarowac. Na forum jest opis rozbiorki.

 

Za male pieniadze mily gun - polecam.

 

Update

 

Pan z Tajguna nie powie ci ze P8 HFC ma HopUp bo nie jest to na pudelku napisane (pewno zapas do starej serii). Ale jest na stronie producenta. Pozostalo sprawdzenie empiryczne. I jest :)

Link to post
Share on other sites

Ja również posiadam P8 od HFC, zdaje się że starszy model - nie ma na nim żadnych oznaczeń (tj wytłoczeń "P8" i "9mm x 19"). Ma on jednak hop-up, pomimo, że na pudełku nie było o nim ani słowa.

 

Jeśli chodzi o wygląd - nie mam co prawda porównania z innymi USP/P8, ale wydaje mi się, że jest wykonany naprawdę ładnie (jak za tą cenę). Jedyna rzecz która może się nie podobać to zamek wykonany z jaśniejszego i nieco gorzej wyglądającego plastiku, ale to już kwestia gustu. Mi tam nie przeszkadza :).

 

Niezawodność - IMO bardzo dobra! Nie można powiedzieć abym o niego szczególnie dbał, wywaliłem z niego już dobre kilka tysięcy kulek, z tego większość używanych ponownie, i nie miałem żadnych problemów. Jedynie od czasu do czasu trzeba go przeczyścić i ewentualnie nasmarować.

 

Walory użytkowe - strzela całkiem przyzwoicie kulkami ~0.2g, zasięg nie spada zbyt drastycznie, chociaż na dalsze odległości trzeba już celować troszeczkę wyżej. Magazynek na 16 kulek + 1 w komorze. Demontaż w warunkach polowych niestety praktycznie niemożliwy - jest śrubka, a na dodatek trzeba wybijać sworznie mocujące... Ale jak już pisałem, nie psuje się więc nie ma po co go rozbierać :).

 

Podsumowując - moim zdaniem jest wart swojej ceny.

Link to post
Share on other sites

Hoooah!

Widze, że wypowiadacie się w samych superlatywach (no prawie :P), więc go zamówie. Jeszcze dla pewności wysłałem maila do tajguna czy to ten sam model co na stronie producenta (model się zgadza, ale dane nie te) i czy są dodatkowe magazynki do niego. Swoją drogą : wersja srebrno-czarna z kompensatorem RLZ!!!

 

Boshe.. ile zachodu o jeden model... Po prostu nie chciałem wtopić, bo to mój pierwszy gun :) . Dzięki wszystkim za pomoc!

 

semper fi

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...