Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizela taktyczna SWAT TYPE Mil-Teca


Recommended Posts

Heyah ;)

 

Miałem tą kamizelkę jakiś czas.

 

Biegałem z nią na polskim mundurze i nie powiem, żeby buło mi jakoś srasznie w niej gorąco. Tak jak w każdej kamizelce tego typu.

 

Kamizela może być. Moim zdaniem nie nadaje się dla kogoś kto ma więcej niż 180 cm. Tzn można nosić ,ale jakoś tak wysoko leży.

Chociaż z drugiej strony ma to też swoje plusy; nie przeszkadza np. przy obrotach tułowiem ;)

 

Kieszenie nie są super solidne więc przy częstym ich odpinaniu może się coś naderwać czy odpruć.

 

Ten kołnierz "świetnie usztywniający" to kpina. Nic nie uszytwnia.

 

Uchwyt ratowniczy solidny.

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

no to będzie mega odkop ;)

 

wzrost: 175cm, waga: trochę ponad 60kg. Jestem chudy ogólnie ;)

 

mam tą zieloną swat-type i w pełni odpowiada ona moim oczekiwaniom.

Dwie kieszenie niby na granaty - idealnie mieszczą magi do g36, podobnie jak ta poprzeczna z tyłu. Cztery wąskie z przodu - telefon, batka, nóż, czerwona szmata. Dwudzielna z przodu na razie pusta - generalnie przeznaczę ją na jakieś kulki, papiery etc. Mała u góry zamykana - w sam raz na opatrunek itp. Po lewej, otwarta - paczka fajek. Z tyłu - duża poprzeczna na dwie butelki 0.33 wody mineralnej (wchodzą idealnie), ta niby na radio - na śniadanie, radia nie mam, a po zakupie i tak pewnie umieszczę je na rzepie na ramieniu ;) 3 uchwyty pasowe - w drodze przenoszę tam butlę z wodą (można też w sumie wykorzystać do jakiegoś systemu hydratacyjnego), ostatecznie trafi tam zapasowa strzelba.

 

chwyt transportowy - solidny, ale trochę za bardzo odstaje. Kołnierz świetny - jest sztywny i dobrze chroni przed obcierkami od zawieszenia broni. Regulacja jest ok, szybko można kamizelę ściągnąć lub poluzować. Kamizelka ma też "oczka", przez które można przepuścić pas lub chest-riga.

 

Nosi się to wygodnie - tak zapakowana, jak opisałem,dobrze rozkłada masę i praktycznie nie czuć,że się ją ma na sobie. Co do pocenia - u mnie nadmiernego pocenia nie zauważyłem. Powtarzam - nadmiernego. Przypominam, że mamy ponad 30 stopni w cieniu o 8 rano...

 

ogólnie jak za kamizelkę za pięć dych - jest bardzo ok. Zobaczymy ile to wytrzyma, ale za komfort daję spokojnie 8/10 (byłoby 9, gdyby było więcej dużych ładownic na magi, byłoby 10, gdyby z tyłu było więcej tych szerokich pasów, co by butla pewniej siedziała)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

nie oceniam innych, bo nie miałem innych na własność, więc nie mam możliwości dokładnej oceny. ale nie w tym rzecz - ta kamizelka po prostu jest wygodna, kieszenie dobrze trafiają w moje potrzeby. Zobaczymy jak będzie z wytrzymałością, ale jeśli wytrzyma dłużej niż pół roku, to te 50zł nie będzie stratą.

Link to post
Share on other sites

nie piszę, że nie mam do czego porównać, ale po prostu nie oceniam innych jeśli nie są moje i nie mam ich jakiś czas. Ta się spisuje. No, może tylko ocena oczko w dół, bo jednak to nylon, więc na długą żywotność sam się nie nastawiam ;) ale z drugiej strony to mniej niż krata piwa, więc jest ok

Link to post
Share on other sites

no tak, cały czas to podkreślam - jak się dorwie za 50 dych, to się nada ;) nowej oczywiście sensu kupować nie ma, na szczęście są ludzie którzy to robią, i od których można potem taki sprzęt odkupić za parę groszy :P notabene wszyscy jadą po ACM-ach, a w mojej okolicy sporo graczy (także z niemałym doświadczeniem) leci na goglach acm i bardzo je sobie chwalą, czemu się zresztą nie dziwię (sam ostatnio kupiłem razory). Więc nie taki chińczyk zły, jak dobrego ryżu dostanie ;)

Link to post
Share on other sites

Na ACMach się leci do czasu, gdy nie dorwie się lepszego sprzętu lub gdy wyznaje się myślenie "po co kupywać lepsiejsze, skoro to jest tanie i dobre? Frajerzy przepłacajo na jakieś MIWA, specłopsy czy inne Kurahi" - to jest odpowiedź na nurtujące wielu nowych pytanie "skoro to takie złe, to dlaczego wszyscy dookoła w tym chodzą?".

 

Zresztą, koniec tej kwestii, kolejne posty nie na temat będą leciały

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...