Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

uszczelnianie Hop up w M6....


Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ma być gumka guardera z jednym "cyckiem" czy coś ala-bax??
Wnioskuję z rozbiórki APSa. Nie ma gumki BAX. Po prostu element dociskający gumkę ma kształt "uu" zamiast wałka. Zatem na zwykłej gumke "BAX" teoretycznie też działa (moim zdaniem nie działa inaczej niż zwykły HU ale APSa sprzedałem więc nie będę experymentował).
Link to post
Share on other sites

Wcale nie musi być:

on już troszeczkę wysunięty

 

Owijając taśmą są tylko dwa miejsca które trzeba owinąć i jak zrobisz to dokładnie to w żaden sposób nie wpłyniesz na zmianę "ustawienia" HU.

 

Owijasz tylko połączenie gumki z plastikową tuleją, i połączenie tulei z lufą (Choć to drugie to tylko proiflaktycznie bo tuleja w stockowej lufie jet tak spasowana że nie ma szans na ubytki powietrza w tym miejscu (przynajmniej w M6 - męczyłem się prawie pół godziny żeby ją zdjąć bez uszkodzenia tak dobrze była spasowana)

 

Sama gumka w miejscu w którym działa na nią regulacja nie powinna być wcale owinięta.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Ja w moim APS-2 taśmą teflonową owinąłem całą gumke HU, tuleje, lufe i osiągi sie baaardzo poprawiły :D Przed 'operacją' zasięg skuteczny był na poziomie 30m z HU ustawionym na max. Teraz z HU ustawionym na normal zasięg skuteczny na kulkach Goldfire 0,25 wynosi 50m :D(zmierzone). Teraz pozostaje kupić kulki o wadze 0,3g(ew. wsadzić preclufe) i zasięg skuteczny na poziomie 60m może być osiągalny ;]

pzdr.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem, a żeby zaradzić zrób co następujące:

Przesmaruj maga, rozkręć i nasmaruj mechanizm w karabinie, który zwalnia kulki w magazyku (tak jest tam takie coś, ale uwaga na drobne części), sprawdz dokładnie wszystko i zobacz czy coś nie blokuje "dozownika" kulek (nie znam fachowej nazwy), a jak to nie pomoże to walnij karabinem w coś/kogoś może to kewstia rozbudzenia pozytywnej (?) energii w karabinie... :P (Miszcz :D Zen mi tak poradził)

Link to post
Share on other sites

znaczy że za dużo nawaliłeś tasmy albo wlazła w miejsce w które nie powinna bła wejśc. Konkluzja: Rozbierz jeszcze raz, owin jeszcze raz ostrożnie i dokładnie tam gdzie trzeba, obejrzyj dokładnie gdzie nie powinna się znaleźć taśma i złoż ponownie. Ja za pierwszym razem tez musiałem z tym problemem walczyć bo za dużo nawaliłem tasmy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

aha chciałem dodac ze zakupiłem replike 3dni temu i to jest ta niby poprawiona wersja

nie wiem jak strzelała nie poprawiona ale moja ma świetne osiagi (jeszcze nie patrzyłem na ile metrów leci kulka ale myśle ze 50metrów napewno)

natomiast przebija ładowarke do kulek taka zwuykłą czyli 2scianki plastikowe i jeszcze kartonik po soczku z bidronki:) 2 zeczy naraz i jescze kulka leci:):P

zobacze na puszcze ale narazie nie mam

test był na kulkach 0,20g goldfire

piszcie jesli wiecie cos o tej niby porawionej wersji i czy sie opłaca uszczelniac baxa ?? prosze o zdjatka:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeczytałem całe 7 stron 8-) i o ile dobrze zrozumiałem żeby maxymalnie polepszyć osiągi należy razem z teflon fix`em psiknąć olejku do cylindra/tłoka (preclufke pomijam) ... i tu moje pytanie (niby banalne no ale nie jestem do końca pewny ....) czy zeby nasmarować ten cylinder/tłok to należy naciągnąć zamek i psiknąć od dołu w te wycięcie troche olejku ...tak ?? Jezeli tak to ile tego dać (1-2 krople) i czy przez to gan nie będzie pluł silikonem na gumke hopka ?? A i o ile to zwieksza osiągi (pytam bo różne wrsje krążą po sieci ;-) )

I jeszcze mały off topic ;-) czy To będzie pasić do APS2 http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=584 ) ??

Link to post
Share on other sites

O optyce był, as far as I'm concerned, osobny - zamknięty już - temat. Co do psikania do cylindra, to psikanie w otwór chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem... w miarę możności psiknij do dyszy, 2-3 razy. Trochę popluje na gumkę i do lufy. Jeśli chodzi o lufę, to po kilkunastu strzałach z nasmarowanym cylindrem po prostu wytrzyj ją wyciorem i będzie cacy.

 

Osiągi? Ja wiem... mi dało ze 2-3m zasięgu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam

 

Dzisiaj uszczelniłem hop'a tak jak na fotkach jest pokazane, wystąpiły jednak pewne komplikacje :/

1. jak ustawię go na "normal" lub blisko "normal'a" przy ładowaniu kulki wypadają lufą

2. jak ustawię już tak żeby nie wypadały to kulke znosi na prawo no i graniczy z cudem trafienie w coś prosto

3. mimo że hop jest ustawiony praktycznie na środku to i tak znosi w prawo (testowałem kulki 0,23 i 0,25, wszystkie tak samo leciały :/)

 

Jeżeli ktoś wie jak rozwiazać ten problem to prosiłbym o jakąś pomoc, tylko proszę nie odsyłać mnie do wyszukiwarki, bo gdybym coś znalazł to bym nie pisał:/

 

P.S

Gumka od hop'a powinna być ustawiona "pierwotnym wgnieceniem" do góry tak ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Grzebałem troche na you tube i znalazłem (tak mysle) pomocny filmik dla tych , którzy chcą uszczelnić hop-up w swojej M6 a nie wiedzą jak......

Film podzielony jest na dwie części , koleś nawija tam po angielsku ale widać wszystko co robi , więc jeśli ktoś nie zna języka to nie bedzie problem

Dobra daje te linki

 

Część 1:

http://www.youtube.com/watch?v=MJtVxhd1HKo

Część 2:

http://www.youtube.com/watch?v=tTHJYbwp8PQ

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...