Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prec lufa 6,03 SRC sieje kulkami.... !!!


Recommended Posts

Witam

Mam taki problem z SLR

Wstawiłem prec lufę SRC 6,03mm oraz sylikonową gumkę hop up.

Gun jest po tuningu ma około 420FPS

Wystrzelone około 3000 kulek.

Problem polega na tym że nieco sieje kulkami, mianowicie na odległości około 35metrów skupienie kulek wynosi około "80-90cm" (średnica okręgu) nie lecą prosto, kulki to 0,20g GG. A na broni M15A1 kumpla z lufę porec SYSTEMY 6,04 na tych samych kulkach strzela elegancko, na tej samej odeległości 35m skupienie kulek wynosi około 10cm, praktycznie z tej odległości strzelając serią sawsze trafia tam gdzie celuje.

Wie ktoś może dlaczego mój SLR z lufą 6,03 SRC tak sieje kulki ???

Mółwię oczywiście o serii, chociaż na sami też nie wygląda to na "prec" strzelanie, kulki czasami w końcowej (35m) fazie lotu skręcają w prawo, raz lecą dobrze raz źle.... Wyobrażałem sobie inaczej strzelanie z prec lufą...(kulki 0,20 G&G, 0 zacięć)

Proszę o pomnoc dlaczego tak strzela ?

Link to post
Share on other sites

Przy komorze HU powinna być taka magiczna sprężynka jeśli ja zgubiłeś to dlatego masz taki rozrzut ( ja tak miałem w swojej emce TM ).

Albo druga opcja , źle wsadziłeś dystanser.

Lub wina leży po stronie prec rurki w końcu firma SRC do najlepszych nie należy.

Link to post
Share on other sites
Przy tuningu pod 420 fpsów (sprężyna 170 - 190 PDI) zaleca się używanie kulek 0.28.

Mam 330Fps i wale kulkami 0,2g, powiem szczerze że masz rację, wcześniej bagatelizowałem wagę kulki, teraz jest to dla mnie ważniejsze zwłaszcza przy większej mocy. Mam zamiar teraz wstawić sprężynę 170% CA, jaką amunicje mi zalecicie. Lufa jest dość króka bo to G3 SAS TM.

Link to post
Share on other sites

Więc tak

Lufę i gumkę hop-up zakładał FACHOWIEC bardzo znany na formu i ceniony, nie będę robił narazie reklamy (antyreklamy)

Więc mam nadzieję że wszystko dobrze złożył.... ????

No ale zawsze jest możliwość że jednak coś sknocił.

Co do czyszczenia lufy to wystrzeliłem około 3000 kulek w sumie na 2 strzelankach i przestrzeliwaniu broni.

Chce kupić kulki Guardera 0.28 i spróbować na tych.

Najbardziej zastanawia mnie to że na broni kumpla M15A1 370FPS prec lufa SYSTEM 6,04 te same kulki lecą prościutko....

Aha mam baterię 9,6 1800 SANYO i szybkostrzelność jest SPORA, czy szybkostrzelność ma wpływ na lot kulki >>??

Link to post
Share on other sites
Za lekkie kulki...

Sprawdze jeszcze na 0' date='28 Guardera, ALE:

Najbardziej zastanawia mnie to że na broni kumpla M15A1 370FPS prec lufa SYSTEM 6' date='04 te same kulki lecą prościutko.... [/quote']

Ponowie pytanie: dlaczego na broni kumpla kulki lecą prościutko ??????

Link to post
Share on other sites

1. Za lekkie kulki.

2. Są dwa rodzaje silikonowych gumek Guardera. Pierwsza i dobrze znana jest wykonana z przezroczystego silikonu, która nadaje się tylko do replik o prędkości wylotowej nieprzekraczającej 400 fps. Drugi rodzaj jest wykonany w czarnego silikonu i daje radę przy wyższych prędkościach.

3. lufa SRC ? Masz śmiałość porównywać to do systemy ?

Link to post
Share on other sites

Tu nie ma o czym dyskutować. Przy tych fpsach rozrzut kulek 0,20 jest naturalny.

50 fpsów różnicy to akurat bardzo dużo - stąd róznica w locie kulki.

 

Zmień kulki jak ci radzą i problem w dużej mierze zniknie. Później zajmiesz się ewentualnie gumką HU.

Link to post
Share on other sites

0.28 Guardery polecam :)

Jadę na nich rok i lecą tak jak powinny - powiem więcej - przesiadając się z 0.25 na 0.28, czuć różnicę - osobiście mam 370 fpsów tyle że Betkę, co za tym idzie - ultra krótką lufę prezycyjną - 0.28 lecą jak powinny, 0.25 wyczyniąją cuda.

Link to post
Share on other sites

a ja mam M15A4 SPC 370fps stockową lufe i stockową gumke Hu i powiem tak....na 0,2 leci lepiej niż 0,25 to wina gumki ca ,która jest przyrodzeniowa ale mi mała celność nie przeszkadza....może dla tego ,że mam ciężki palec,7mm łożyska kulkowe i batke 9,6 na ogniwach SC :twisted: a u ciebie stawiam na żle złożoną komore

Link to post
Share on other sites

coz... ja mam prec lufe SRC w M4A1 i kulki /0.25/ leca w prawo a skupienie jest dosc male, ale jak to mi serwisant napisal "skupienie 10-15 cm

przy strzelaniu z zabawki plastikową kulką - to jest dobry wynik

zwłaszcza że na lot kulki wplwa nie tylko gumka w komorze hu (podkręca

ja)- ale także warunki atmosferyczne." i nie wazne ze do tego komora hop-up sie chwieje - to w koncu normalne - ten sam serwisant w tym samym e-mailu.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem kulki 0,28 Guardera zobaczymy co z tego będzie, jak nie pomoże to reklamacja.... lub wymiana lufy, tylko teraz na jaką ???

Czy np mosiężna SYSTEMA 6,04

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=229

Czy może Classic Army 6,04

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=924

...???...

 

[ Dodano: 04 Lip 2006 07:41 ]

 

Zmień kulki jak ci radzą i problem w dużej mierze zniknie. Później zajmiesz się ewentualnie gumką HU.

 

Ok, juk pisałem wyżej kulasy już zamówiłem.

A co z tą gumką Hop-UP ???

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kiedyś wkładałem preckę i gumka hu przekręciła się minimalnie od swojej należytej pozycji. To miniprzesunięcie zaowocowało zakrzywieniem toru lotu każdej wystrzelonej kulki. Sprawdź gumkę, którą posiadasz. Wymień na inną, załóż jeszcze raz, cokolwiek. Cośtam musi być nie tak...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...