Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Farba do tkanin - jak rozjaśnić


Recommended Posts

Kupiłem do swojego ghille farbę "zielony jasny". Jak się okazało wszystko wyszło dużo za ciemne i nieciekawie błyszczące. Próbowałem już rozjaśnić jutę poprzez długie wystawienie na słońce i wybrudzenie w piasku - nieco zniwelowałem efekt błyszczenia ale kolor ciągle jest strasznie ciemny. Czy może ocet trochę to rozjaśnić? Może ktoś ma jakieś inne metody?

Link to post
Share on other sites

Jak widzialem na przykladzie koszulek, swetrow i bluz to rozne srodki w stylu Ace , Ajax czy innych takich maja na kolory materialow bardzo 'rozjasniajacy 'wplyw. Tylko jesli chcialbys skorzystac z mojej rady to najpierw sprobuj na jakims kawalku bo nie wiem czy te dranstwa nie zezra calego ghillie. Tak wiec musialbys ostroznie przetestowac.No i ewentualnie zastosowac rozcienczone.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Każdy wybielacz lub płyn/ proszek do prania tkanin białych. Spróbuj także wyprać w wysokiej temperaturze - farba powinna puścić. No chyba, że kupiłeś po chamsku farbę w "szpreju" i spsikałeś nie patrząc, czy to błysk czy mat? (bo farba do tkanin nie zmienia faktury)

 

Spróbuj więc oprócz prania rozpuszczalników do tejże farby.

 

W ostateczności połóż drugą warstwę i wysyp ją talkiem.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Oj - ja jutę farbowałem w zwykłych barwnikach do tkanin i włókna zrobiły się lekko błyszczące (ale nie w stopniu utrudniającym maskowanie). Po prostu po kąpieli włókna juty zrobiły się jakby bardziej gładkie, straciły te mikro-włoski. Ale że jasna zieleń jest u Ciebie za ciemna? Ja mieszałem w stosunku 1:1 jasną zieleń i zieleń morską (kur***ko ciemna) i wyszedł mi całkiem dobry odcień - coś bardzo zbliżonego do zieleni igieł świerku czy innej sosny. Trochę juty farbowałem zielenią morską i jasną zielenią. Potem jeszcze wszystko w niektórych miejscach pryskałem zielonym szprajem (chamska zieleń ławek w parku, ale w połączeniu z resztą wyszło bardzo dobrze). Niestety nie mam za bardzo fotek jak to wyszło, a to było tylko maskowanie na broń i na kapelu - obydwu już nie posiadam :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...