Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niemieckie granaty ręczne


Recommended Posts

Dzięki REMOV, juz wiem mniej więcej czego szukać :)

 

Mam jeszcze pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Granat DM51 A1 to granat odłamkowy "zrobiony" z granatu DM 51 (tego w kształcie prostopadłościanu) ? Czyli sam DM 51 jest granatem zaczepnym ?

 

I jeszcze jedno :) co to jest Sprengranate ? bo nie mogę sobie poradzić z tłumaczeniem.

Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Granat DM51 A1 to granat odłamkowy "zrobiony" z granatu DM 51 (tego w kształcie prostopadłościanu)  ?
Pytałeś o granaty zaczepne, a tymi są DM51/DM51A1. Jeżeli na nie nałożysz* skorupę z tworzywa sztucznego z wtopionymi w nią kilkoma tysiącami kuleczek, to otrzymasz granat obronny DM41.
Czyli sam DM 51 jest granatem zaczepnym ?
Tak, o niego pytałeś, prawda?
I jeszcze jedno :) co to jest Sprengranate  ? bo nie mogę sobie poradzić z tłumaczeniem.
Die Spreng(hand)granate to w tym kontekście granat zaczepny. Obronny to były die Splitter(hand)granate.

 

* - a w zasadzie jak zdejmiesz z DM41 odłamkową skorupę, to dostaniesz DM51, bo dostajesz je AFAIK w tej formie ;)

Link to post
Share on other sites
jest jeszcze MDN-11. Zdjęcie dam później.  

 

M-DM%2011.gif

MDN-11.

Problem tylko, że to jest granat obronny. Tak samo jak i inne z Diehl - M-DN 21, 31 i 61.
DM24.gif

DM24 i DM68.

Znowu nie bardzo. DM 24 to granat dymny, zaś DM 68 to jego odmiana ćwiczebna (treningowa). Przypominam, że Cappuccio pytał o granaty zaczepne ;)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...