Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPR]PrecLufa do M6 CG


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chciałem napisać coś o lufie, którą oferuje macgyver. Link do aukcji: http://allegro.pl/item121337884_prec..._.html

Więc po kolei.

Lufę, co prawda, nie kupiłem przez allegro, ale znam Macgyvera 8), też mieszkam w Suwałkach, więc odebrałem ją osobiście.

Lufa miała na końcach zaślepki, które zapobiegały wypływaniu olejku silikonowego z lufy. Smarowanie pomaga w tym, że uszczelnia przestrzeń między kolką a lufą, i zarazem nie zatrzymuje kulki.

Lufa, nie ma, co prawda, 6.03mm (mierzyłem suwmiarką elektroniczną), ale pokazało 6.05mm.

Po zamontowaniu lufy do M16 CyberGuna naprawdę poprawiły się osiągi. Przedewszystkim skupienie i zasięg. Zdaje mi się też, że zwiększyła się prędkość wylotowa kulki i moc.

Polecam wszystkim, którzy szukaja dobrej, taniej lufy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Bardzo chaotyczna ta wasza dyskusja, dlatego proszę przejżyście wymienić mi luf (z linakmi jeśli można), które można zamonotwać do M6, najlepiej bez tłumika, ale jakos się obejdzie z :). Pozdrawiam

 

Proszę Moda o wykasowanie mych niepotrzebnych postów, bo teraz wygląda to jak mój chaotyczny monolog :lol:

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że będzie. Trzeba jedynie zrobić frez na lufie, żeby do obudowy hu wchodziła. Gumka stockowa nachodzi bez problemu, uszczelnisz to wszystko teflonem to ładnie siądzie w komorze. Problem może sprawić jedynie precyzyjne ustawienie okienka hu, tak by było w odpowiednim miejscu.

U mnie jest założona stockowa lufa miedzianka 6,08 509mm CA z m4. Jako że rożnica w porównaniu do oryginalnego aluminiaka jest ogromna, więc w ciagu dwóch tygodni będę w Krakmanie po precka 6,03 650mm CA. Mam nadzieje na dalszą poprawe osiągów.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest założona stockowa lufa miedzianka 6,08 509mm CA z m4. Jako że rożnica w porównaniu do oryginalnego aluminiaka jest ogromna, więc w ciagu dwóch tygodni będę w Krakmanie po precka 6,03 650mm CA. Mam nadzieje na dalszą poprawe osiągów.

 

Moim zdaniem z tego wynika że osiągi są lepsze niż na stocku z aps2. Czytaj uważnie.... Tu http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=2486...r=asc&start=100

na stronie 6 masz podane wyniki testowania mojego karabinku na chrono przed i po wymianie lufy.

Link to post
Share on other sites

Gumka jest owinięta, ale tylko przy krawędzi, okienko NIE JEST owinięte.

Nie wiem dokładnie czy ten rowek na lufie będzie pasował do komory hu w APS2, najwyżej trzeba będzie przerobić. Poza tym dorobić tylko atrape tłumika lub tłumik i powinno hulać :wink:

 

A co do lufy, to właśnie zamówiłem podobną, też 650mm ale CA 6,04 i niechromowaną.

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1097

Link to post
Share on other sites

W takim razie najlepiej owinąć okienko 10 warstwami teflonu, tak żeby na położeniu "normal" kulki 0,28 lecialy sobie w gore. Można wtedy podkręcić bardziej hopa i strzelać kulkami z łozysk....... ???!!! Gdzie sens gdzie logika??!

 

Po to jest hu regulowany, żeby regulować tor kulki. Dajmy na to będziesz strzelał w korpus gościa na strzelance, a "super wzmocniony" hu podniesie ci kulke i zamiast w korpus strzelisz w policzek, a po kulkach 0,28 wystrzelonych z APS2 lub M6 pozostają na miękkich miejscach piękne dziury - tak jakby cie osa upier..... :evil: koledzy na strzelankach będą baaardzo wdzięczni.

Link to post
Share on other sites

Panie, po co te hiperbole... Obecnie kulki .28g na maksymalnie wciśniętym HU lecą nieznacznie do góry, tak, że celując, przykładam do celu linię szyny i ustawiam cel dokładnie między jej "chwytami". Dzięki temu zyskuję pewny strzał.

 

Nikt tu nie mówi o strzelaniu .88g, spokojnie...

 

A wogle to my chyba nie tam gdzie trzeba dyskutujemy :)

 

A tak na marginesie... Thor_ policzył, że objętość "słupa" powietrza w M6 wynosi ok. 19 ccm. Dziś policzyłem, że lufa 6.03x651mm ma objętość ok. 18,5 ccm. To chyba z deka za dużo :)

 

Ale ta Systema 6.04x589mm powinna być dobra :)

 

P.S. A tak w ogóle, czy ktoś zna długość stockowej lufy w M6? Bo mi się nie chce tego rozbierać i mierzyć :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...