Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPR]PrecLufa do M6 CG


Recommended Posts

Pozwole się podłączyć do tematu.

 

Planuję dać dłuższą preclufę i schować ją w tłumiku. Problem stanowi brak przejściówki na tłumik. W M6 na końcu lufy znajduje się nakręcana zaślepka z tworzywa. Ma gwint ok 24mm (nie wiem jak się gwinty mierzy więc piszę wymiar przybliżony). Teraz tylko znaleźć odpowiednią przejściówke.

Jeśli ktokolwiek ma dostęp do przejściówki do APSa Maruzena niech sprawdzi na APS2 DE / M6 CG.

 

Siedziałem na Machinegunie i po zdjęciach moge stwierdzić że przejściówka od APSa Maruzena jest większa od VSRki (gwint w VSR ma średnice 20mm więc za mały). Jest też spore prawdopodobieństwo kopiowania repliki nie tyle z VSRki ile z APSa Maruzena (wtedy dość duża szansa na spasowanie przejściówki). Staram się też dorobić sobie taką samemu ale to troche potrwa. Gdybym odniósł jakieś sukcesy w tej dziedzinie - dam znać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A czy ktoś ma jakieś konkretne dane, jaka długość i średnica lufy pozwoli najlepiej wykorzystać powietrze z cylindra? (planuję posłużyć się castolufą). Myślałem, żeby potem skołować rurkę PCV 24mm/25mm, przykleić do jej końca zaślepkę i po prostu założyć na lufę zewnętrzną M6 (która ma, jak wiecie, średnicę 24mm).

Link to post
Share on other sites

dobra wstawilem lufe 50cm z duroaluminium o srednicy 6,03 cm za 10 zl sprowadzana z Niemiec o wiecej informacji zglaszac sie do Macgyvera

on bedzie sie trudnil ich sprzedaza, lufa mzoe jest troche cienk ale tasma teflonowa lub izolacyjna zalatwi sprawe

 

a teraz osiagi:

osiagi znacznie zwiekszyly sie kuleczka leci prosciutko na ponad 50m ( 0,25g) i do tego szybciej troche ja podkreca do gory ale chyba wlasnie bede musial przejsc na kulki 0,30g ;/

Link to post
Share on other sites
Pozwole się podłączyć do tematu.  

 

Planuję dać dłuższą preclufę i schować ją w tłumiku. Problem stanowi brak przejściówki na tłumik. W M6 na końcu lufy znajduje się nakręcana zaślepka z tworzywa. Ma gwint ok 24mm (nie wiem jak się gwinty mierzy więc piszę wymiar przybliżony). Teraz tylko znaleźć odpowiednią przejściówke.  

Jeśli ktokolwiek ma dostęp do przejściówki do APSa Maruzena niech sprawdzi na APS2 DE / M6 CG.

 

Siedziałem na Machinegunie i po zdjęciach moge stwierdzić że przejściówka od APSa Maruzena jest większa od VSRki (gwint w VSR ma średnice 20mm więc za mały). Jest też spore prawdopodobieństwo kopiowania repliki nie tyle z VSRki ile z APSa Maruzena (wtedy dość duża szansa na spasowanie przejściówki). Staram się też dorobić sobie taką samemu ale to troche potrwa. Gdybym odniósł jakieś sukcesy w tej dziedzinie - dam znać.  

 

Pozdrawiam

 

jak dla mnie to lekko bez sensu-jeżeli ma być dłuższa lufa, to po co to ma być normalny tłumik?

Ja mam u siebie dłuższą lufe, a ukryłem ją w tłumiku z rurki pcv(można dostać w sklepie, z rzeczami hydraulicznymi)...taką rurke wystarczy pomalować-ja znalazłem taka ze idealnie nachodzi na lufe-jeżeli Tobie nie uda się takowej znaleźć, to możesz kupić szerszą, a końcówke lufy owinąć taśma maskującą.

Jeżeli chcesz, to moge zamieścic zdjecie jak to ma wygladac

Link to post
Share on other sites
moja jest o 4cm a jak masz dluzsza to sie celnosc zwieksza ja niechce takiej dlugiej bo lubie z moja snajpa po pomieszczeniach chodzic i korytarzach

 

Że co ?? Celnośc się zwiększa i to przeszkadza w budynkach ?? 8O

 

Powiem tak jak ktoś kupuje snajperkę do chodzenia po budynkach to chyba się pomylił co do zakupów....

 

Im dłuższa lufa tym większa celność, im mniejsza średnica tym większy wzrost mocy (oczywiście tym większy na ile parametry cylindra/tłoka pozwolą)

 

Więc chyba o to chodzi w snajperce żeby lufa miała optymalnie największą długość żeby wycisnąć z niej max mocy i przedewszystkim max celności.

Link to post
Share on other sites

 

Że co ?? Celnośc się zwiększa i to przeszkadza w budynkach ??  8O  

 

Powiem tak jak ktoś kupuje snajperkę do chodzenia po budynkach to chyba się pomylił co do zakupów....

 

Im dłuższa lufa tym większa celność, im mniejsza średnica tym większy wzrost mocy (oczywiście tym większy na ile parametry cylindra/tłoka pozwolą)

 

Więc chyba o to chodzi w snajperce żeby lufa miała optymalnie największą długość żeby wycisnąć z niej max mocy i przedewszystkim max celności.

 

 

czy ja napisalem ze celnosc przeszkadza w budynkach ?? ;] napisalem ze niechce miec dlugiej snajpy bo w pomieszczenaich to przeszkadza a ja czesto laze w nich

Link to post
Share on other sites

Wsadzilem dziś lufę z miedzi. Długość 70cm.

 

Po obliczeniach wyszło mi że objętość pracującego "słupa" powietrza w cylindrze to coś około 22cm3, tak więc teoretycznie lufa o "objętości" wewnętrznej około 20cm3 powinna spoko "wyrabiać" moja ma około 19cm3.

 

Celność hmm... nie wiem jeszcze nie strzelałem do tarczy ustawionej na konkretnej odległości i o konkretnych wymiarach. Jak narazie wygląda że jest chyba lepiej, ale bez konkretnego przestrzelania na konkretnym celu nie stwierdzę tego na 100%.

 

Zasięg chyba się nie zmienił ale to tez wymaga sprawdzenia.

 

Wystający kawałek lufy (jakieś dobre ponad 20cm)schowałem w atrapie tłumika jeszcze nie jest "dopieszczona" ale może jutro dopieszczę.

 

Zdjęć nie wrzucę bo niestety szlag trafił kabel do zgrywania więc jutro muszę kupić nowy.

 

To na razie tyle.

Link to post
Share on other sites

Hurtownia rur, kształtowników i takie tam no i oczywiście metali nie żelaznych i kolorowych ;)

 

Do wyboru do koloru alu, miedź, mosiądz i takie tam.

 

[ Dodano: Pon 14 Sie, 2006 ]

Zdjęcia się odwleką bo niestety ale kabel był na tyle złośliwy, że nie dość, że się urwal, to jeszcze zrobil zwarcie i spalił porty USB :( Wiec trzeba jeszcze kupić kartę z portami :(

 

[ Dodano: Pon 14 Sie, 2006 ]

m6tumiksf3.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...