Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulator kwasowo-ołowiowy


Recommended Posts

Witam! Zakupiłem sobie ostatnio skromnego chińskiego AEG G3SAS. Wyposażone jest to cudeńko w baterię 10V 700mAh ołowiowo-kwasową.

 

Ponoć takie baterie stosuje się w samochodach?

 

Chciałbym Was zapytać - jak długo takie coś należy ładować, jaką ma żywotność, co złego może się z tym stać...?

Link to post
Share on other sites

Ponoć takie baterie stosuje się w samochodach?

Tak, akumulatory samochodowe są kwasowo-ołowiowe.

 

W baterii są korki do wlewania elektrolitu?

Chyba nie muszą być, bo i nie we wszystkich akumulatorach samochodowych są. W końcu wynaleziono akumulatory bezobsługowe.

 

Przyznam, ciekawostka żeby ktoś to stosował w AEGu...

Link to post
Share on other sites

No właśnie w tym - G3SAS. Akumulator nie ma żadnych otworów, owinięty jest w foliową ochronkę, poza tym nic się nie trzęsie bo uszczelniłem komorę na owe piekielne coś...

 

Wczoraj jednak przeżyłem chwile grozy, bo jak wracałem ze strzelanki z G3SAS w plecaku... na szczęście miałem parasol.

 

Popatrzcie:

 

mini_1152781330.jpg

Link to post
Share on other sites
i napięcie jakieś dziwne też

Jedno ogniwo kwasowo-ołowiowe ma wartość SEM wynoszącą około 2V. Czyli ta batka składa się z 5 ogniw.

 

Wczoraj jednak przeżyłem chwile grozy, bo jak wracałem ze strzelanki z G3SAS w plecaku... na szczęście miałem parasol.

Ja bym się aż tak nie bał. Ta bateria jest na pewno przystosowana do tego, że czasem się nią wstrząśnie czy coś i nie ma obawy, że się zaraz wyleje. To, że jest kwasowo-ołowiowa, to jedyne, co łączy ją z akumulatorem samochodowym, natomiast konstrukcja jest inna. Jest to normalna bateria, którą się zupełnie normalnie eksploatuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...