Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Który tani kolimator jest lepszy z tajguna czy z military ?


Recommended Posts

Hmmm a macie jakis patent jak go zamontowac?

 

z tego co widzialem te celowniki maja montaz 11mm

 

W przypadku Baizhonga i szyny RIS - po prostu skombinuj dłuższe śrubki. Do miejsc takich jak w MP5 bez szyny - warto jakieś podkładki między skręcane blaszki.

Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka myślałam, ze ten badziew z Tajguna (tak go w złości określiłam) do MP5 można przymocować tylko Kropelką, ale okazało się, że skrzydełko (czy jak to się tam zwie) ma takie urocze rowki, na których kolimator się dobrze trzyma i niet probliema.

PS wygląda na to, że żadne szyny niepotrzebne...

Link to post
Share on other sites

No cóż, stało sie, zakupiłem kolimatorek BAIcośtam na military za 45 zł. Jest niezły, do swojej MP5 A3 TM po prostu dokręciłem go na szyne, nieco na hama bo owa szyna nie ma zagłębień na dole, takich "szyn" jakie szyna mieć powinna. Ale jak narazie siedzi twardo. Jakieś pytania ?

 

PS. Jestem z niego zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Z czasem może się zacząć gibać w przód i w tył, jednak tylko pod wpływem nacisku, sam się nie telepie. Nie wiem, czy dalsze dokręcanie nie spowoduje masakry ABS-u w tym miejscu. Można też na kolimator ewentualnie nakrzyczeć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem szczęśliwym posiadaczem kolimatora z military z doczepieniem do XM- a były spore problemy. Poradziłem sobie dorabiając dwie blaszki które obejmują uchwyt i skręcone są śrubką na dole. Trzyma że hej, mucha nie siada. Można z giwerą robić każdą ewolucję he he. Polecam ten kolimatorek super zabawa.

Link to post
Share on other sites

hehe ja od niedawna mam kolimatorek z tajgunu za 40,5 złotego :D i jestem z niego bardzo bardzo zadowolony bo celowanie jest duzo szybsze a no i celniejsze. Mozna sledzic punkt trafienia bo normalnie az tak dokladnie nie wycelujesz. Bez problemu z 10 metrow trafiam w pudeleczko zapalek ustawione najmniejszym bokiem i nawet mojemu ojcu sie to cos spodobalo. Jest jednak maly problem, chociaz mocownanie jest dobre (mp5sd3UHC) to sama lunetka z fragmentem jej łoża troche sie kiwa na boki. NIe ma to wplywu na celowanie ale wkurza mnie ze sie tak kiwa :evil:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja kupiłem ten ten z military. Do G36 nie ma szans zamocować od ręki, potrzeba dokupic dłuższe śruby i kilka dobrych podkładek.

Sam kolimator jest ok, testowalem na razie na jednym strzelaniu, ale działa ok.

BTW... Na piersze strzelanie po zakupie przuwiązałem drubym drutem. Wszystko działało jak złoto :)

Pozdraiwam

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
×
×
  • Create New...