Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m15a4/strzelanie na pusto


Recommended Posts

Wiatm. Mam problem z m15a4 a właściwie z tym, że strzela na pusto(tzn. czasami wylatują kulki a czasami nie). Powiedziano mi, że może byc brudna lufa, więc wziąłem wycior i przez 15 min wycierałem lufe ale problem pozostał(aha przy wyciąganiu wyciora z lufy na samym końcy czuję lekki opór jakiego nie ma w innych częściach). Wydaje mi się że może byc to jeszcze wina kulek, używam 0.25 Exceli(do prec lufy) bądź zrypanego maga(hi-cap normalny). Btw wczoraj zaliczyłem również zacinke kulki przy podajniku.

Proszę o pomoc ponieważ wkurza mnie że niemoge ludzi normalną serią pociągnąc :evil:

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy Ci się gumka HU nie rozwaliła. Wyjmij lufę i będziesz widział. Zmień kulki... Excele są dość badziewne. U kumpla blokowały się Gold Fire 0.25 w hi-capie od P90. Jednak już na Gold Fire 0.20 czy Blasterach nie miał już tego problemu.

 

Według mnie to wina kulek. Execele są drogie i badziewne. Nie polecam. Pozatym w precce lubia się ciąć.

Link to post
Share on other sites

Ale zanim rozmontujesz cała replikę, wybebeszysz gumki itd... dokładnie przyjżyj się magazynkowi, jeśli okaże się że podkręcanie na maxa powoduje tylko podanie pierwszych 4-5 kulek a potem nic ( widać kulki luzem latajace w podajniku, w magu) to znaczy ze masz walniety magazynek w okolic blokady sprezyny wewnątrz. Mozesz kupować nowy.

 

PS

natomiast ja bylbym zainteresowany takimi magami z walnietą sprezyna za jakiś male pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem kulki na Balstery 0.20 i wydaje się byc lepiej. Ale wszystkie sugestie na temat strzelania na pusto mile widziane. Aha kumpel kiedyś mi mówił że do prec lufy tylko i wyłącznie 0.25g i wyżej-bzdura czy prawda??

Link to post
Share on other sites

Na początek proponuje "odkręcić" HopUpa bo skoro wycior blokuje się na początku lufy (czyli gdzies w okolicach magazynka i komory HU) to na 99% jest albo rozwalona gumka HU albo poprostu dokręcony za mocno HopUp i przetrzymuje kulki.

 

[ Dodano: Nie 06 Sie, 2006 ]

Skoro na lżejszych kulkach jest lepiej to bardziej prawdopodobna jest wersja z dokręconym/rozwalonym HU. Poprostu lżejsze kulki mają większą prędkość/energię i są w stanie się przepchnąć przez "za ciasną" komore HU.

Link to post
Share on other sites

Trochę źle podałem informację- przy wyciąganiu wyciora czuję opór przy wylocie lufy. Moja wina. Przy czyszczeniu dokręcam hop up na zero czyli w wypadku m15 jest do w stronę spustu. Pozatym gdy odkręcałem hop up na maksa to kulki i tak przechodziły przez lufe(były troszkę za mocno podkręcone :wink: )

Link to post
Share on other sites

;) napisałem energię żeby oddać kwestię hmm przejścia przez samego HU ale masz 100% racji >fizycznie< nie mogą mieć większej energii :D

 

A wracając do tematu skoro klinuje się wycior przy wylocie lufy to moja teoria jest nic nie warta. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Opory przy wylocie lufy moga byc spowodowane szmatką ktora jest "wypychana z lufy od spodu" niejako ( zeby bylo jasniej.. ta sama zasada co przy PCHANIU sznurka. ;) )

Jesli lufa jest stokowa to nie ma powodu jej podejzewac ze sie 'skurczyla' przy wylocie.

A sprawdziles faktycznie czy jak podkrecisz w magu ile sie da, i zwolnisz paznokciem blokadke ( w magu) to wylatuja kuleczki a mag pobiera je z i poprostu kulki leca jak syfon?

Znaczy: podkrecasz maga z kulkami, zwalniasz paznokciem blokadke (kulki lapiesz tam gdzies do woreczka) Powinno ci sypac kulkami ile wlezie az do momentu rozkrecenia sie sprezyny - czyli cala masa kulek zebyu nie napisac w c..j. ?

Link to post
Share on other sites
Aha kumpel kiedyś mi mówił że do prec lufy tylko i wyłącznie 0.25g i wyżej-bzdura czy prawda??

 

Raczej bzdura. Użycie 0.25 przy np. replice z 250 fps (taki MP5K Marui) z preclufą nie ma najmniejszego sensu.

Im mocniejsza replika tym cięższe kulki można stosować, pamiętając wszakże że wolniej lecieć będą :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem ten sam problem z tym samym modelem guna :!:

 

najpierw sprawdziłem na innych magach - to samo.

następnie zaświeciłem latarką do podajnika z gulkami i okazało się że przez otwór w podajniku widzę kawałek "wargi" od gumki HU. gdy pensetą wrzuciłem kulkę do podajnika to zatrzymała się właśnie na tej końcówce i strzał był pusty. jak kulkę docisnąłem to wskoczyła do komory. Ale w warunkach bojowych jedna się dociśnie i wystrzeli, a inna nie.

Więc rozkręciłem gnata (jeden przedni pin i odłączasz górę od body). Wyjąłem całą komorę HU i okazało się że gumka zsunęła się kilka mm z lufy. naciągnąłem ją pożądnie i jest już oki.

 

Aha: za pierwszym razem naciągnąłem ją za mocno i strzelałem kilkoma kulkami na raz :?. Jeśli na odkręconym na maxa HU wrzucisz pensetą kulkę, a ona wypadnie przez lufę to gumka naciągnięta jest za mocno, jeśli nie wpadnie do komory, to za słabo. Jeśli wpadnie luźno do komory, ale nie wypadnie przez lufe (na odkręconym HU na max) to znaczy że jest naciągnięta OKI.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...