Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jestem Nowy w asg, bardzo Nowy, moje airsoftowe doświadczenie można porównać do inżyniera który kiedyś budował domki z klocków lego. Ale mimo braku doświadczenia w airsofcie śmiało mogę powiedzieć że w głowie mam poukładane. I wqrwia mnie strasznie jedna rzecz, którą można wyrazić tak:

- O nie!! Masz broń która ma 15 fpsów za dużo!! Z nami się nie strzelasz!

 

Nikogo nie obchodzi, że nigdy nie podchodzisz bliżej niż 30 metrów, że oprócz snajpery (którą i tak przecież w budynkach strzelać nie będziesz) masz jeszcze kaburę udową a w niej glocka którego wyciągasz szybciej niż Wayat Earp i fragujesz zanim oponent zdąży pociągnąć za spust, że jako jeden z niewielu stosujesz się do niepisanej zasady, że nie strzela się w głowę i finalnie, nikogo nie interesuje, że wolisz dać się zabić i poczekać niż zrobić krzywdę komuś kto wskoczy ci pod lufę.

 

Rozumiem że zdrowie jest jedno i bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale fps’y są w głownie a nie w lufie, bo idiota z stockowym aeg’iem może zrobić większą krzywdę niż ktoś ogarnięty z mocną snajperą.

Link to post
Share on other sites

Masz racje ale jeśli organizator (organizatorzy) strzelania maja limit fps to trzeba to uszanować...... Albo akceptujesz ten regulamin i sie bawisz albo szukasz innego towarzystwa (i nie wnikam tutaj czy mają racje czy też nie....)

Link to post
Share on other sites

Dyskusje na temat limitów fps i rozsądku była prowadzona zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i w lokalnych środowiskach wiele razy, a ustalone reguły są wynikiem tychże dyskusji. Polska jak dotąd jest jednym z niewielu krajów gdzie airsoft jest ciągle pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń, w tym fps. Ze względu na rosnącą liczbę ludzi bawiących się ASG, a co za tym idzie rosnącym brakiem zaufania do napływających, nieznanych osób (coraz częściej od początku z solidnym UPG (sic!)), niektóre środowiska uznały za konieczne ustalenie limitów.

 

Pomimo braku jednoznacznych argumentów za albo przeciw uznano, że lepiej, żeby one były niż, żeby ich nie było w cale.

 

Oczywistym jest, że fps`y "są" w głowie, ale tego nie da się nijak zmierzyć, dlatego mierzy się je kawałek za lufą.

 

O ile mi wiadomo jest zaledwie kilka (jak dotąd) środowisk, które wprowadziły, bądź rozważają wprowadzenie limitu fps. Są to ustalenia wewnętrzne danego grona osób strzelających razem. Chcąc dołączyć do jakiegoś grona musisz przyjąć panujące w nim zwyczaje i mało kogo będzie obchodziło czy ktoś uważa je za sprawiedliwe czy nie.

 

Sugeruję dwa wyjścia:

a) dostosować się do panujących zasad, czyli pewnie będzie się to wiązało z obniżeniem parametrów Twojej repliki (jeśli zależy Ci na danym towrzystwie)

B) poszukać innego towarzystwa dopuszczającego do zabawy repliki mocniejsze.

Link to post
Share on other sites

A ja zrobie jeszcze jedną rzecz, której nie zrobił Reg, czyli temat zamknę.

 

Co do strzelań w Warszawie to jest podforum mazowieckie (niżej na tym forum).

Poza tym jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś zabronił komuś używania silnej repliki na strzelaniach ogólnowarszawskich (chyba, że sytuacja dotyczy budynków). A strzelają się ludzie, których repliki spokojnie przekraczają 400fps'ów.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...