Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regulacja kolimatora poza zakres


Recommended Posts

Cześć

 

Posiadam Guarderowskiego ACOGa na G36C. Jako, że kolimator ma raczej wysoki montaż, a szyna górna na 36-e też nie styka się z lufą nie za bardzo mogę wyregulować kolimator - dokręciłem regulację do końca a kropka zawsze znajduje się powyżej toru lotu kulki. Próbowałem podkładać pod montaż klin z zapałki, ale to raczej półśrodek. Pytanie jest: czy da się jakoś zmienić zakres (pionowy) regulacji położenia kropki ?

 

P.S.

Mam jakieś dziwne problemy z szukajką, także jeżeli podobny temat już był, to przepraszam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wydaje mi się ,ze nie ma możliwości "wyjścia po za zakres" wiesz jeszcze zalezy na jakim dystansie kulka zawsze leci niżej krzyża? bo zapewne wiesz o tym ,ze w miarę odległosci , to w końcu tor loru kulki przetnie się z linią oko-krzyż-cel... troche głupio to napisałem, ale rysunek to przedstawi

 

torlotunx1.th.png

Link to post
Share on other sites

No niestety, ma jaką ma, ale i tak jest świetny :)

 

Dzięki tak czy siak.

 

Pozdrawiam

 

P.S. a wiesz, że nawet pomogło? Oglądając to uświadomiłem sobie, że jak przesunę kolimator maksymalnie w stronę kolby, to jest szansa że się przetną linie krzyża i kulek :)

Link to post
Share on other sites

Foka - Zgadzam sie z Tobą aczkolwiek skala mi się ułozyła chyba dla czegoś co ma 666 fps i zasieg skuteczny 80 metrów , bo oczywiscie grawitacja działa na kulkę i po jakims czasie opada. Tak ,czy siak musi być punkt w którym tor kulki i ta linia "celownicza" oko-krzyż-cel przetna się.

Link to post
Share on other sites
Próbowałem podkładać pod montaż klin z zapałki

 

Dobrze kombinujesz :D : na wiatrówkowych serwisach polecają min. kawałki klisz filmowych lub inne cienkie nie lub mało ściśliwe materiały. W lunetach podkłada się je miedzy pierścienie a tubus ale w ACOGu od biedy można dać coś miedzy RIS a montaż(nie pamiętam dokładnie jaka ma budowę…)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Tak ,czy siak musi być punkt w którym tor kulki i ta linia "celownicza" oko-krzyż-cel przetna się
"Powinien być" a nie musi. Ja mam ACOGa na M4 i niestety mam ten sam problem co Manfred - Lot kulki w praktyce wygląda tak jak narysowałem i nic nie musi - linia celownicza w żadnym punkcie nie przecina sie torem lotu pocisku.
Link to post
Share on other sites
w ACOGu od biedy można dać coś miedzy RIS a montaż(nie pamiętam dokładnie jaka ma budowę…)

 

Właśnie klina wsadzałem między montaż a RISa. Między montaż a kolimator "właściwy" nie mogę, bo śruba jest uparta i się nie chce odkręcić (ale już ja ją pokonam :F). A co do montażu, to Ci pokażę przy najblizszej okazji.

 

Ja mam ACOGa na M4 i niestety mam ten sam problem co Manfred -

A czy próbowałeś też coś kombinować z klinami, czy używasz metody "na oko" (na oko celownik powinien byc metr nad celem) ?

 

Ja mam Ak47 bez Acoga i nie narzekam

I słusznie, bo kałach z optyką to profanacja :D

Link to post
Share on other sites
Ja mam ACOGa na M4 i niestety mam ten sam problem co Manfred -
A czy próbowałeś też coś kombinować z klinami, czy używasz metody "na oko" (na oko celownik powinien byc metr nad celem) ?
Przede wszystkim prawie z tej eMki nie strzelam, ale jak strzelałem to celowałem na oko.

 

Ja mam Ak47 bez Acoga i nie narzekam
I słusznie, bo kałach z optyką to profanacja :D
Eee tam, PSO-1 fajnie wygląda... albo NSP2.
Link to post
Share on other sites

Eee..nie bardzo rozumiem w czym problem. Mam mp5, wysoki montaż i kolimator otwarty. Od lufy do szybki kolimatora mam z 7-10 cm (pewnie podobnie lub niewiele mniej od g36 z acogiem). I przy dobrze wyregulowanym celowniku (tzn. ma wskazywać prostą drogę) nie mam problemów. U mnie w żadnym miejscu nie przecina się znak celowniczy z torem lotu (jak na zdjęciu foki). Wprawdzie przy strzelaniu w puszki trochę to przeszkadza (trzeba celować minimalnie nad nią lub w górną część puszki - zależy od jej wysokości), to przy strzelaniu w człowieka nie ma najmniejszych problemów.

Link to post
Share on other sites
Eee..nie bardzo rozumiem w czym problem. Mam mp5, wysoki montaż i kolimator otwarty. Od lufy do szybki kolimatora mam z 7-10 cm (pewnie podobnie lub niewiele mniej od g36 z acogiem).

 

Od linii lufy do górnego RISa mam 7 cm. ACOG od montażu do linii wzroku ma z 5 cm. Od szybki "wylotowej" do końca lufy mam 33 cm.

 

Cały pic polega na tym, że jak pisałem na początku, mam tu de facto 2 wysokie montaże.

 

I przy dobrze wyregulowanym celowniku (tzn. ma wskazywać prostą drogę) nie mam problemów. U mnie w żadnym miejscu nie przecina się znak celowniczy z torem lotu (jak na zdjęciu foki). Wprawdzie przy strzelaniu w puszki trochę to przeszkadza (trzeba celować minimalnie nad nią lub w górną część puszki - zależy od jej wysokości), to przy strzelaniu w człowieka nie ma najmniejszych problemów.

 

Nie no, wiem że teoretycznie można się przyzwyczaić do celowania nad, ale chyba nie po to wymyślono kolimatory, żeby celować nad :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...