Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lotnictwo w Airsofcie


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może nie jestem doświadczony na polu bitwy jednak na myśl przychodzi pewien pomysł

 

Bomby z pojazdu latającego - nie trzeba używać żadnych materiałów wybuchowych. Wystarczą tekturowe pudełka, które odpowiednio sklejone można zrzucić w samolociku czy helikoptera. Były by one naładowane kulkami, a upadek z 10 metrów spowodowałby rozwalenie się pudełka i wywalenie kulek na nawet paręnaście metrów.

 

Nie byłoby to chyba zbyt szkodliwe. Opakowanie kulek ważące z 50 gram mogłoby walnąć z siłą najwyżej (i powtarzam najwyżej) kilkukilogramowego pudła. Muszę się jeszcze douczyć z fizyki.

 

Brzmi mało dramatycznie? Pudełka mogłyby wyglądać jak prawdziwe bomby i do środka można by wsypywać kurz aby robiło się takie pfffu. Ewentualnie można by przyczepić mały pęcherzyk powietrza który robiłby dramatyczne pum. Na czubku umieścić mały ciężarek(nie wiem, z plasteliny) aby bombki spadały na sztorc. Może głupio brzmi ale wyobrażam sobie efekt.

Link to post
Share on other sites

Do Zbych i Evel

 

Jeżeli nie macie elementarnej wiedzy z fizyki i wyobraźni to darujcie sobie tak wspaniałe pomysły.

 

Pudełko kartonowe, w kształcie "bomby" z cieżarkiem "u dołu" zrzucone z 10 metrów trafiając w głowę może narobić niezłego bałaganu. Proponuję spróbować i komus na osiedlu z wysokości 4 piętra zapodać na głowę taki ciężarek. Najlepiej porposić kolegę żeby Wam zrzucił coś takiego.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o taka lekka bombkę, która byłaby na tyle lekka, że nikomu nie zrobiła by krzywdy. Tektura zapewniłaby duży rozmiar przy niedużej wadze. Wystarcz zbalansować.

Nawet dostanie po głowie nie zrobiło by dużej krzywdy biorąc pod uwagę, ze hełmów jest raczej dużo.

Jest jednak rzeczywiście problem z ludźmi bez hełmu bo im to naprawdę potrafi zrobić krzywdę niekiedy. Nieźle trzeba by to dopracować aby obyło się bez nieprzytomnych Солдат`ów.

Link to post
Share on other sites

Nie ale założę się, że jest to mniej skomplikowane niż podczepienie UAV do samolociku.

 

Poza tym o lotnictwie można zapomnieć. ASG to jest strzelanie kulkami a nie "zabawa w czołgi", czy "kto kupi se lepszy bajer". Takie rzeczy można sobie robić tylko dla zabawy a raczej "sprawdzenia" bo ASG z tego co wiem jest dla zabawy.

 

Tak więc, kto nie pisze w tym temacie powiedział więcej niż 1000 słów.

Edited by Zbych
Link to post
Share on other sites
Nie ale założę się, że jest to mniej skomplikowane niż podczepienie UAV do samolociku.

 

Poza tym o lotnictwie można zapomnieć. ASG to jest strzelanie kulkami a nie "zabawa w czołgi", czy "kto kupi se lepszy bajer". Takie rzeczy można sobie robić tylko dla zabawy a raczej "sprawdzenia" bo ASG z tego co wiem jest dla zabawy.

 

Tak więc, kto nie pisze w tym temacie powiedział więcej niż 1000 słów.

 

A teraz jeszcze raz i po polsku proszę żeby coś można było zrozumieć...

 

 

Nie ale założę się, że jest to mniej skomplikowane niż podczepienie UAV do samolociku.

 

Hmm a wiesz co to jest UAV?

Link to post
Share on other sites

Ok skoro mi się kończą "slangi" to pojedziemy merytorycznie:

 

1)

Nie ale założę się, że jest to mniej skomplikowane niż podczepienie UAV do samolociku.

Proszę o przykład UAV PODCZEPIANEGO do samolotu?

 

2)

ASG to jest strzelanie kulkami a nie "zabawa w czołgi", czy "kto kupi se lepszy bajer". Takie rzeczy można sobie robić tylko dla zabawy a raczej "sprawdzenia" bo ASG z tego co wiem jest dla zabawy.

 

Chciałbym ZROZUMIEĆ o co Ci tu chodzi? czytam to może dziesiąty raz i jakoś nie udaje mi się tego zrozumieć. Ja wiem że polska język jest trudna ale odrobina chęci i można napisać coś tak żeby potencjalnie czytający człowiek był w stanie zrozumieć co się chciało przekazać tymi kilkoma "zbiorami piktogramów"

 

3)

Tak więc, kto nie pisze w tym temacie powiedział więcej niż 1000 słów.

 

Hmm wiem ze Ty możesz teog nie rozumieć ale są miejsca na swiecie i w POLSCE gdzie używa się na imprezach ersoftowych samochodów, transporterów opancerzonych, śmigłowców czy wreszcie samolotów. Tak więc ktoś kto tu nie pisze albo nie jest zainteresowany, albo nie wie, że są takie możliwości albo robi swoje i ma to gdzieś co tu ktoś pisze.

 

Więc czekam na MERYTORYCZNE ODNIESIENIE SIĘ do punktu 1) i 2).

Link to post
Share on other sites

Ale w sumie to i tak nie mają sensu takie naloty.Desant z powietrza owszem,jeśli ktoś ma sprzęt i kasę to czemu nie,ale wolę pozostać przy "tradycyjnym" Airsofcie

 

Przecież nikt Ciebie nie zmusza do zmiany formy zabawy. Sa tacy co w pewnych sytuacjach jednak chcą/chcieliby żeby pewne "aspekty pola walki" były jakoś mniej lub bardziej realnie odwzorowane.

thor_

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz powtórzę: to że Ty nie czujesz takiej potrzeby to nie znaczy że inni są tak "ograniczeni" wyobraźnią i chęciami. Nie musisz używa w swoich imprezkach samochodów, pojazdów wojskowych, czołgów, czy wreszcie śmigłowców czy samolotów. Dla ludzi którzy są gotowi wydac na weekendową zabawę 7-10 tysięcy nie jest problemem w trakcie takiej zabawy wykorzystac np samolot.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz powtórzę: to że Ty nie czujesz takiej potrzeby to nie znaczy że inni są tak "ograniczeni" wyobraźnią i chęciami. Nie musisz używa w swoich imprezkach samochodów, pojazdów wojskowych, czołgów, czy wreszcie śmigłowców czy samolotów. Dla ludzi którzy są gotowi wydac na weekendową zabawę 7-10 tysięcy nie jest problemem w trakcie takiej zabawy wykorzystac np samolot.

 

 

No tak... sorry Winnetou, mogą się tacy zdarzyć, bo nie ma to jak samolot do oprysku pól latający nad lasem, świetne w pień :-F .

 

A co do pojazdów naziemnych nie mam nic przeciwko, zabawa jest wtedy przednia 8) , a jak ktoś nie ma co z kasą robić to i oprysk nie zaszkodzi... :poddanie: ;-)

Edited by Don Drzewuu
Link to post
Share on other sites

Jak widac na przykładzie:

sorry Winnetou, mogą się tacy zdarzyć, bo nie ma to jak samolot do oprysku pól latający nad lasem, świetne w pień

 

Masz bardzo ograniczoną wyobraźnie... Wskaż mi miejsce i czas przelej mi na konto 7500 PLNów a zapewniam Cię że przyleci do Twojej dyspozycji na 24H samolot który jest masowo wykorzystywany w armiach całego świata w treningach jak i misjach bojowych. Jedyne co nie będzie w 100% odpowiadało jego wojskowemu "charakterowi" to kolory. Ale myślę że to chyba najmniejszy problem. Śmigłowiec chcesz? Taki który jest równierz wykorzystywany na całym świecie przez siły zbrojne do transportu ludzi i sprzętu? Spoko poprosze kolejne 10 tysia na konto i masz na 24H śmigłowiec.

 

Jeszcze masz problem z wyobrażeniem sobie czegoś innego niż "rolniczego" samolotu?

 

Proszę jak nie masz o czymś pojęcia to albo odrób lekcje i poszukaj informacji albo nie pisz ok?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...