Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74UN VFC


Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wyglada jak ostra (mam w pamieci komentarze ze zlotu w Bornem), drewno lakierowane w wersj iDX (475usd = WGC). W PL brak, trza sobie sprowadzic. Opis pelny macie tu:

http://www.red-alliance.net/phpBB2/viewtop...76162c0c3e8518a

 

Osiagi tego malenstwa sa swietne, lufa roche przykrotka ale wygladem przescignie kazde CA, ICS, TM. po prostu wszystk ooprocz konwersji guardera wyglada przy nim jak odpustowa zabaweczka. Foto prosze, dla porownania SLRek.

img4446uc3.th.jpg

Wady (niezgodnosci z pierwowzorem ma doslownie 2-3), z ktorych najgorsza jest brak zagiecia ramki kolby. Ale to pikus ;)

Link to post
Share on other sites

HU zero - już wiadomo.

Głupio zaoszczędziłem i nie wiąłem wersji DX (z drewnem) tylko standard - z plastikiem - drewno robię sam. I teraz wolałbym wziąć od razu DX :).

 

lufa roche przykrotka

A ja cały czas myślałem, że w AKSU właśnie taka ma być.

 

po prostu wszystk ooprocz konwersji guardera wyglada przy nim jak odpustowa zabaweczka.

Nie wiem - nie miałem w rękach.

 

Wg "papierów" wagowo VFC jest o 5 deko cięższy od oryginału (pewnie bez magazynka).

I o magazynkach: w pudełku midcap na 120 - dwurzędowy jak w większości pistoletów (gaziaków). Patent średnio chyba udany - mój się przycina - trzeba stuknąć. Midcapy Stara siedzą bez najmniejszych luzów, hicapy ICSa podają, ale latają na boki. TM i "chinole" wchodzą i działają.

 

Import "prywatny" - z przesyłką i Vatem poniżej 1700 plus bateria. Ja używam Intellecta 9,6 1400 - lata jak samolot.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Ja mam intellecta 1200mah 9,6v (niestety 1400 juz nie mieli) i wersje DX nr 880. Problemy - bez bateri lubi wypasc pseudosuwadlo, bardzo slaba sprezyna zatrzasku pokrywy (otwiera sie po lekkim nacisnieciu) - do zrobienia. Magazynki pasuja wszystkie (CA, TM, STAR, GP) w przeciwienstwie do SLR gdzie nie wejdzie GP (trza spilowac wystep powyzej zaczepu magazynka). Dzwiek strzalu ma przecudny no i ten metal...

midcap to chyba kopia GP choc w detalu jest tanszy niz GP (source: WGC) foty dokladniejsze:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...74UNDX_srch_vfc

Link to post
Share on other sites

Mój ma numer 265.

Sprężynę pokrywy mam chyba twardszą - nie otwiera mi się sama.

A suwadło lata/wylata tylko bez baterii - nie zdarzyło mi się jak bateria była w środku. I to nie jest przypadek - dzindzinierowie z VFC dokładnie tak to zaprojektowali: suwadło opiera się/blokuje na baterii. Chociaż jak wyjąłem karabinek z pudła zaraz po tym jak przyszedł to umarłem - suwadło leży bokiem! Myślałem, że celnicy urwali podczas zabawy.

Link to post
Share on other sites

Tylko spust jest ze znalu (szajsmetalu). Reszta (korpus, dekiel, suwadło, lufa zewn, "okucia" łoża, osłona spustu, muszka, szczerbinka, tłumik płomienia, zatrzask kolby i wszystko, wszystko inne) ciągnie magnes jak cholera. :) :) :)

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No, nareszcie dostalem swoje AKSU! Serial 1(827). Dosc szybko przyszlo z WGC, zamowilem guna 7go wrzesnia, a 16go rano zapukal kurier z paczuszka. Byc moze dlatego, ze celnicy sie nie zainteresowali taka mala paczuszka? :wink:

 

Anyway, wszystko ladnie, pieknie, gun ma na chrono ponad 330 fps, tylko ze mam maly klopot: na semi wali seryjkami, jakby nigdy nic. Ktos sie zetknal z tym problemem w AKSU, albo w ogole w Kalachach?

 

BTW Chyba kupilem jednego z ostanich DXow, bo na WGC pojawilo sie wlasnie "out of stock" dla tej podobno limitowanej serii! :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Co do problemu z ogniem ciaglym na semi. Niedawno po rozlozeniu i zlozeniu gearboxa w moim AK z TM pojawil sie dokladnie ten sam problem. Rozwiazanie moze sie kryc w dwoch miejscach : zle moga byc ustawione zebatki przy selektorze ognia (latwo to rozwiazac bo nei trzreba GB rozkladac), albo wewnatrz gearboxa przy skladaniu guna zle "siadl" tzw. przerywacz ognia pojedynczego.

U mnie wystapila ta druga opcja, wszystko rozwiazalo rozlozenie GB i jego uwazne zlozenie.

 

Kacper

Link to post
Share on other sites
Ktos sie zetknal z tym problemem w AKSU' date=' albo w ogole w Kalachach? [/quote']

 

Norma w AK. Wg mnie to kwestia konstrukcji przerywacza (wykluczywszy uprzednio błąd montażowy). O remedium jeszcze nie słyszałem (poza manipulacjami dźwignią bezpiecznika, dającymi efekt doraźny).

 

Możliwa jest też wada egzemplarza.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Zdarza sie, ze nie chce strzelac na semi i trzeba przerzucic na auto, to sie zgodze. Ale zeby walil seriami na semi, to nie jest normalne i mi sie jeszcze nie zdarzylo, a mam AK marui ponad 3 lata...

 

Ustawienie zabkow na zewnatrz juz sprawdzilem, jest OK i nadal jest to samo. Chyba jednak bede musial rozkrecic gearbox. Dzieki za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Slog, biorac pod uwage, ze w Polsce jest raptem kilku wlascicieli tej broni, to raczej trudno bedzie o miarodajne opinie w szczegolowych kwestiach...

 

Nie wiem jaka jest tam sprezynka, ale niedawno chronowalem i moj gun ma dokladnie 350 fps (co dziwne, bo mierzylem zaraz po wyjeciu z pudla i mial jakies 325-330fps).

 

Ale wracajac do sedna - moim zdaniem przy takich parametrach fabrycznych mozna sobie odpuscic upgrejdowanie, tym bardziej ze przy dosc krotkiej lufie praktyczny zysk pewnie nie bedzie zbyt wielki. BTW tu ciekawostka - mimo krotkiej lufy w gunie siedzi cylinder bez dziury, czyli typ 0!

 

Jak ktos sie jednak upiera, aby wstawiac jakies mocne sprezyny, to na pewno bedzie trzeba wymienic lozyska z tworzywa na lozyska metalowe (lozyska sa na 7mm). Poza tym silnik jest dosc porzadny i powinien sobie poradzic bez uciekania sie do bardzo wysokich woltazy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...