Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74UN VFC


Recommended Posts

W zasadzie nie trzeba nawet wybijac pinow, wystarczy odkrecic przejsciowke urzadzenia wylotowego, ktora to "kontruje" podstawe muszki. Po przestrzelaniu i ustawieniu celownika (majacego pewien luz) dokrecamy mocno przejsciowke i po klopocie.

 

Z mojego egzemplarza jestem bardzo zadowolony, po polrocznym uzytkowaniu nie wystepuja zadne istotne problemy. Jedynie co jakis czas (prawdopodobnie od wibracji) luzuje sie srubka selektora ognia (ta przechodzaca przez gearbox), co owocuje klopotami z wlaczaniem semi. Wyjecie gerboxa i dokrecenie zalatwia sprawe, ale nalezaloby pewnie potraktowac gwint jakims locktitem...

 

Pakowanie luf precyzyjnych to IMHO nieporozumienie. W koncu to subkarabinek (niektorzy nawet zaliczaja go do pistoletow maszynowych), takze rozrzut wystepujacy na koncowce zasiegu dodaje tylko realizmu! AKSU to przeciez nie snajperka, heh.

 

A jak ktos juz wstawia dluzsza precke, to niech pamieta ze lufa wraz komora hu wyjmuje sie do tylu i jest ograniczona dlugoscia komory zamkowej, tak wiec mozna sobie narobic klopotow jesli bedzie zbyt dluga.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak ktos juz wstawia dluzsza precke, to niech pamieta ze lufa wraz komora hu wyjmuje sie do tylu i jest ograniczona dlugoscia komory zamkowej, tak wiec mozna sobie narobic klopotow jesli bedzie zbyt dluga.

Wystarczy wpierw wsadzić lufę wewn. (od przodu) a gumkę HU oraz samą komorę osadzać na lufie już wewnątrz repliki (body ma dosyć dużo miejsca w środku, więc nie powinno to być zbyt problematyczne).

Edited by kazik_
Link to post
Share on other sites
Pakowanie luf precyzyjnych to IMHO nieporozumienie. W koncu to subkarabinek (niektorzy nawet zaliczaja go do pistoletow maszynowych), takze rozrzut wystepujacy na koncowce zasiegu dodaje tylko realizmu! AKSU to przeciez nie snajperka, heh.

Nie rozgrzebujmy tego tematu tutaj, jest to zależne od środowiska w jakim się bawimy, jedni pakują 400fpsów w mp5 inni są snajperami z szotgunami. Jednakże uważam wsadzenie lufy precyzyjnej do AKSU za rzecz normalną, 'skrzywieniem' było by zwiększanie mu fpsów.

Natomiast wsadzanie lufy dłuższej niż lufa zewnetrzna to według mnie kompletne potłuczenie.

 

A jak ktos juz wstawia dluzsza precke, to niech pamieta ze lufa wyjmuje sie do tylu i jest ograniczona dlugoscia komory zamkowej, tak wiec mozna sobie narobic klopotow jesli bedzie zbyt dluga.

Jeśli zdejmiesz komorę HU jeszcze w body, możesz lufę wyjąć od przodu (na pewno jest to wygodniejsze, szczególnie w AKS74) albo od tyłu :)

Link to post
Share on other sites

Raczej nie myślałem o dłuższej lufie. Lepiej, taniej, a nawet i estetyczniej (mimo pięknego PBS-4) kupić zwykłego AKS74N z lufą 500mm i nie kombinować z przedłużaniem lufy i ukrywaniem w tłumiku dźwięku. No ale jak kogoś te kilka metrów dodatkowego zasięgu ma zbawić... jego sprawa.

 

A co do realizmu, to jego granice wyznacza poziom tuningu przeciwnika - co z tego że jedna strona stawia na realizm i gra stockową bronią o parametrach adekwatnych do wymiarów, jak druga wepchnie maksymalny tuning i długą preclufę? Niby satysfakcja z wygranej z przeważającym technicznie przeciwnikiem większa, ale za to nieczęsta ;-)

 

[Jeśli zdaniem moderatora, to zbytni OffTop to proszę usunąć]

 

PS: Dzięki wszystkim za radę jak poprawić muszkę!

PS2: Z racji, że moja AKaśka w serwisie - pokusi się ktoś o precyzyjny pomiar średnicy lufy?

Edited by LordYoghurt
Link to post
Share on other sites
Wystarczy wpierw wsadzić lufę wewn. (od przodu) a gumkę HU oraz samą komorę osadzać na lufie już wewnątrz repliki
Hehe, jak ktos chce zakladac (i pozniej demontowac) komore hu wewnatrz repliki dla tych paru centymetrow lufy extra, to jest masochizm pierwszej wody, IMHO oczywiscie...

 

Preclufa nie zwieksza jakosc zasadniczo ilosci fps, wzrasta moze skupienie, ale nie na tyle, zeby sie oplacalo inwestowac w precke, IMHO oczywiscie. No, ale poprawienie samopoczucia wlasciciela guna z super-precyzjna lufa tez jest w koncu cos warte, takze dobrze Was rozumiem Panowie! :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Hehe, jak ktos chce zakladac (i pozniej demontowac) komore hu wewnatrz repliki dla tych paru centymetrow lufy extra, to jest masochizm pierwszej wody, IMHO oczywiscie...

Czyli według ciebie, ludzie posiadający AK74 / AKS74 z VFC są masochistami pierwszej wody? :)

 

Tak tylko, próbuję uzmysłowić Ci że przy dłuższej lufie ni wacka inaczej tego nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Ależ nikt nie twierdzi, że rosną fps... Moim zdaniem nazwa lufa precyzyjna wyjątkowo dobrze oddaje czemu ten przedmiot służy i znakomicie opisuje efekt jaki chcieliby uzyskać montujący takie ulepszenie 8)

 

A czy przyrosty są małe? Kwestia oceny - jednemu wydadzą sie małe innemu satysfakcjonujące. Ale raczej na pewno nie homeopatyczne czy psychosomatyczne jak sugerujesz :-P

 

Peace, Brother! 8)

Link to post
Share on other sites
Czyli według ciebie, ludzie posiadający AK74 / AKS74 z VFC są masochistami pierwszej wody?

 

Tak tylko, próbuję uzmysłowić Ci że przy dłuższej lufie ni wacka inaczej tego nie zrobisz.

 

PotfOr, ja to rozumiem, tylko nie widze istotnego powodu aby sobie utrudniac zycie, skoro ktos sobie juz kupil te skrocone AKSU i wyjecie/zalozenie lufy zajmuje mu standardowo 2 sekundy??? A ze wlasciciele dluzszych wersji musza sie z tym meczyc? Producent jak widac nie potrafil rozwiazac rownie elegancko tego problemu, ot tyle...

 

Anyway, Peace, bo zaczynamy gonic w pietke...

Link to post
Share on other sites

Sie nikt nie kłóci, Peace.

 

Jednakże, chcąc włożyć KM Heada do AKSU, musiałem montować komorę HU wewnątrz body...

Może jest to spowodowane tym że lufa ma 285mm a nie jak stock 270mm, lub tym że KM head jest grubszy minimalnie (nie sprawdzałem, takie odniosłem wrażenie ... solidniej się osadził w lufie zew.)

 

Producent jak widac nie potrafil rozwiazac rownie elegancko tego problemu, ot tyle...

Racja, ale resztę rzeczy - rozwiązał całkiem fajnie - szczególnie dostęp do GB :)

Link to post
Share on other sites

Racja, ale resztę rzeczy - rozwiązał całkiem fajnie - szczególnie dostęp do GB :)

 

No, dobrze że ten dostęp do gearboxa jest taki łatwy,bo chyba często będę do niego zaglądał :killer: Dziś odebrałem replikę z serwisu, za pół godziny musiałem ją odesłać spowrotem - zmieliło zawartość gearboxa.

 

Jakiś niefartowny jestem :wink:

Link to post
Share on other sites

To coś ty tam wsadził? Tudzież jaki jest powód zmielenia?

 

Bore-up Systemy, sprężyna G&G 120, łożyska ślizgowe CA, a podczas ostatniego serwisu doszła łożyskowana prowadnica sprężyny JBU. Całość zaproponowana przez specszopa, więc zakładam, że dobrana OK.

A powód zmielenia? Nie wiem - nagły zgrzyt i po jajkach :-F

 

W poniedziałek wysyłam, kolo środy powinienem wiedzieć co i jak.

Link to post
Share on other sites

M120 do AKSU? - nie przesadzasz? U nas takie rzeczy to się do RPK pcha :)

Notabene w RPK znajomego jest właśnie GB VFC z M120 i wciąż działa....

 

Z ciekawostek dodam że głowica cylindra Guardera (LINK) NIE PASOWAŁA do tego GB (było to AKSU z pierwszej serii, może potem zmienili), wypustki utrzymujące głowicę we właściwej pozycji, były stożkowate - przez co głowica nie wchodziła na swoje miejsce, trzeba było ją rozwiercać (zawsze to lepiej rozwiercić głowice niż ramę GB).

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

jestem szczęśliwym posiadaczem,

 

Jak to wygląda jest to chwyt z odpowiednią dziurą;)

w środu jest metalowy element ustalajacy.

 

Mam zamiar to zmodyfikować i albo stawię Ris i zwykłą rączkę pionową RIS

albo zrobie taki układ chwytu jak w berylu :)

 

 

Poza tym dałem na warsztat tłumik płomienia ala Kirinkov - chyba go Proud robi?

W kazdym razie oczekuje czegoś takiego:

 

8798443574919610m.jpg

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Wreszcie pojawiły sie low-capy do AK serii 74/100. Póki co tylko pomarańczowy (no, bakelit to to nie jest :-F ), ale wkrótce ma być dostępny czarny.

http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&prId=720

 

Czy już ktoś testował / zna kogoś kto testował / czytał że ktoś testował? Ciekaw jestem czy kooperuje z AK robionymi przez VFC i jak ogólnie się spisuje.

Link to post
Share on other sites

Takie małe pytanko:

Kupiłem AKS-74N z VFC (na asgshopie). Czy w komplecie znajdować się powinno coś poza samą giwerą, magazynkiem i instrukcją?

Nie było w paczce np. wycioru do czyszczenia lufy (tego plastikowego do broni ASG, a nie metalowego pod lufą) i zastanawiam się czy tak jest ok?

Nie podejrzewam ich złej woli i wolał bym się upewnić zanim się do nich z tą sprawą zgłoszę.

Link to post
Share on other sites

Ja używam mid-capów G&P, śliwkowego i czarnego. Problemów z nimi nie mam, ciasno siedzą w gnieździe i ładnie podają kulki (przynajmniej u mnie ;-) ). Coprawda to AKS-74 ale komora zamkowa jest ta sama... Pozdrawiam i polecam te magazynki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...