Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74UN VFC


Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pasuje i nie pasuje,

by to zamontować trzeba odkręcić szczerbinkę.. i tyle.

 

że przy założonym nie będzie dostępu do baterii (nie da się ściągnąć górnej, tylnej części obudowy zewnętrznej)?

Chodzi mi o fakty, a nie domysły

A tu odsyłam do instrukcji dawanej z repliką.

Link to post
Share on other sites

panie panie panie, czy którykolwiek z was to miał?

Bo ja miałem, pasowało idealnie... Ale zmieniłem na inny kolimator i sprzedałem stary montaż

 

więc zapewniam że montaż SLR'a PASUJE DO AKSU

NIC NIE TRZEBA odkręcać.

Nie można jedynie podnieść pokrywy - to chyba logiczne;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

btw. ten magazynek ma kształt jak te na 7.62x39, więc tak czy inaczej do VFC AKS-74UN wizualnie nie pasuje

 

Oj, chyba nie masz racji. Mag na 39 pocisków jest znacznie dłuższy, spójrz np. tutaj:

http://www.gunsworkshop.net/

Mag o który pyta Nowakos to ten sam, który CA sprzedaje ze swoimi SeLeRami. Miałem okazję zestawić u Capriego mojego VFC z SLR105U Classica i magi wizualnie są identyczne. Czy pasują technicznie - to już inna sprawa i tego nie wiem. Ale można zadzwonić do ASGShopu - mają repliki obu firm, także powinni wiedzieć, albo przynajmniej móc to sprawdzić.

 

A jak już porównuję repliki CA i VFC to... nie ma porównania! :lol:

Link to post
Share on other sites

 

btw. ten magazynek ma kształt jak te na 7.62x39, więc tak czy inaczej do VFC AKS-74UN wizualnie nie pasuje

 

 

Oj, chyba nie masz racji. Mag na 39 pocisków jest znacznie dłuższy, spójrz np. tutaj:

 

Kazikowi nie chodziło o 39-nabojowy magazynek, tylko o nabój wz.43. "x39" to długość łuski (w przybliżeniu), a nie pojemność magazynka ;) Reasumując: magazynek od AK nie pasuje do AK74 - więc zakupując owy do swojego AKSU, jakie by to miało pokrycie w rzeczywistości?

Edited by akm
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
A jak już porównuję repliki CA i VFC to... nie ma porównania! :lol:

Tia, ja mam replike Ca (SLR105u) i chodzi cudownie, nie jestem maniakiem DROBNYCH szczegułów zewnętrznych, za to lubuję się w ZNAKOMITYCH częściach wewnętrznych, i masz racje... między CA a VFC nie ma porównania :-F

i musze powiedzieć, że nie miałem żadnych problemów wymienionych tutaj przez ludzi posiadających vfc-ki, jakoś magicznie mnie to omineło :lol:

Link to post
Share on other sites

problemów wymienionych tutaj przez ludzi posiadających vfc-ki, jakoś magicznie mnie to omineło :lol:

 

To wymaga sprostowania. Gro opisanych na tym forum problemów technicznych było moimi problemami i wynikały z niedokładnego złożenia części przy tuningu - po poprawkach tunera moje VFC bangla aż miło! W necie można znaleźć porównania VFC do TM - jak ktoś nie grzebie w bebechach to replika wytrzyma więcej niż wzmacniane CA. Ja grzebałem. Trudno więc winić VFC że ktoś popełnił jakiś błąd przy upgradzie ich karabinku. Czytając dokładnie dyskusje właścicieli replik różnych firm mogę stwierdzić z przekonaniem graniczącym z pewnością, że odsetek Classiców z problemami jest znakomicie wyższy niż odsetek VFC.

Z całym szacunkiem dla CA, które robi dobre i coraz lepsze repliki - ale mając przed oczami AKS74U produkcji VFC i CA wybrałem bez zastanowienia. Mimo pewnej (niewielkiej i mającej znaczenie praktycznie tylko przy mocniejszych tuningach) technologicznej wyższości CA jaka płynie ze zastosowania wzmacnianych części VFC broni się z nawiązką właśnie stroną wizualną ale też stroną ...techniczną, z tym że poza-gearboxową (konstrukcja body spinanego na piny). Bebechy tanio można wymienić, poprawa rozklekotanego body CA i wymiana tandetnego drewna w modelach real steel CA już kosztuje więcej...

Link to post
Share on other sites

ad1. mogę stwierdzić z przekonaniem graniczącym z pewnością, że odsetek Classiców z problemami jest znakomicie wyższy niż odsetek VFC.

 

ad2. Mimo pewnej (niewielkiej i mającej znaczenie praktycznie tylko przy mocniejszych tuningach) technologicznej wyższości CA jaka płynie ze zastosowania wzmacnianych części

 

ad3. VFC broni się z nawiązką właśnie stroną wizualną ale też stroną ...techniczną, z tym że poza-gearboxową (konstrukcja body spinanego na piny). Bebechy tanio można wymienić,

 

ad4. poprawa rozklekotanego body CA i wymiana tandetnego drewna w modelach real steel CA już kosztuje więcej...

 

ad1. no nie ciężko jest to stwierdzić kiedy 70% kałachów na rynku/w rękach urzytkowników to CA

 

ad2. nie przy tuningach, chodzi o żywotność części wewn. osobiście swojego karabinka nie upgrejduję - bo nie widzę sęsu, jesli ktoś ma ochote droga wolna :)

 

ad3. eh nawet nie ma sęsu się spierać o tą część, fakt że nieruszone vfc może pochodzi długo (choć cholera wie jak to jest z tymi silnikami u was - nie mam wiec nie jestem w stanie sprawdzić) ale coś mi jednak mówi że spotkamy się jeszcze tu na forum :)

 

ad4. no uśmiałem się do łez... rozklekotane body CA ŁAhahaha!... miałeś ty kiedyś w rękach slr-a 105 u ? wnioskuje że nie. Apropo drewna, widziałem vfc-kowskie drewno, powiem więcej, dotykałem go ... no i jesli chodzi o profilowanie - wygrywam, twardosc materiału - taka sama, odwzorowanie org. - przegrywam. 1:1:)

 

finalizując... każdy kupuje sercem... cieszę się że ludzie z tej dyskusji kupili kałacha a nie M-e :)

Link to post
Share on other sites

ad1. no nie ciężko jest to stwierdzić kiedy 70% kałachów na rynku/w rękach urzytkowników to CA

OK, ale ja mówię o odsetkach a nie o ilościach bezwzględnych - tu podstawa analizy, czyli ilość egzemplarzy nie ma znaczenia. Psuje się większy % CA niż VFC.

ad2. nie przy tuningach, chodzi o żywotność części wewn. osobiście swojego karabinka nie upgrejduję - bo nie widzę sęsu, jesli ktoś ma ochote droga wolna :)

ad3. eh nawet nie ma sęsu się spierać o tą część, fakt że nieruszone vfc może pochodzi długo (choć cholera wie jak to jest z tymi silnikami u was - nie mam wiec nie jestem w stanie sprawdzić) ale coś mi jednak mówi że spotkamy się jeszcze tu na forum :)

CA dzięki wzmacnianym częściom powinno pochodzić dłużej, czego Ci życzę, ale myślę że porównania VFC do TM nie było chybione - niby części słabsze niż w CA, a jednak wszystko gładko i bezproblemowo działa. Oczywiście czas pokaże, VFC ma stosunkowo krótką historię na rynku 8-) Tu nie będę się upierał, że mam rację...

ad4. no uśmiałem się do łez... rozklekotane body CA ŁAhahaha!... miałeś ty kiedyś w rękach slr-a 105 u ? [...]

Miałem, miałem, bez obaw. gadałem z kolesiem co bez śrubokręta się na strzelanki się nie ruszał - co chwila trzeba było jakąś śrubeczkę dokręcić bo body łapało luzy po kilkudziesięciu strzałach. Miałem też okazję w Caprim zestawić swoje VFC z wiszącym tam CA. Cena ta sama, a tłoczenie, kolorystyka, detale i ogólna sztywność repliki zdecydowanie na korzyść VFC. Może trafiały mi w ręce same spaprane egzemplarze, możliwe, chociaż nie sądzę.

finalizując... każdy kupuje sercem... cieszę się że ludzie z tej dyskusji kupili kałacha a nie M-e :)

Jakbym miał na replikę koło 1000pln brałbym CA bez zastanowienia, bo stosunek jakości do ceny jest CONAJMNIEJ poprawny. Jednak przy budżecie ponad 1500 moim zdaniem VFC > CA real steel. Oczywiście to kwestia gustu, każdy ma swoje priorytety i uznaję Twoje argumenty. Zwłaszcza ten, że KAŻDY Kałach lepszy od eMki :-P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy ktoś wie z czego są łożyska w drugiej serii DX2? W pierwszej były plastikowe, przezroczyste - w swoim mam czarne, dość twarde, ale nie jestem pewien czy to metal. Cylinder też zmienili. Czy też pomiędzy komorą zamkową, a gripem macie pokaźną szparę z obu stron?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...